• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Universitetų rektorius ir toliau tvirtins jam pavaldus Senatas, o tarybas, kurios Senatui siūlys tris kandidatus į rektoriaus postą, siūloma formuoti ne tik iš nepriklausomų visuomenės atstovų.

REKLAMA
REKLAMA

Pusę tarybos, kuriai būtų perduoti visi valdymo ir strateginiai klausimai, narių turėtų siūlyti Senatas, kitą pusę - Aukštojo mokslo taryba.

REKLAMA

Tokį universitetų valdymo modelį numatančiam Mokslo ir studijų įstatymo projektui pirmadienį pasitarime pritarė Vyriausybė. Jei Vyriausybės posėdyje trečiadienį šis modelis bus palaimintas, pajudės ilgai strigusi aukštojo mokslo reforma.

Pasak Vyriausybės kanceliarijos Žinių visuomenės departamento Švietimo, mokslo ir kultūros skyriaus patarėjos Aušros Šablinskienės, į pasitarimo darbotvarkę minėtą universitetų valdymo modelį numatantis įstatymo projektas įtrauktas po to, kai dėl jo susitarė pirmadienį ryte susitikę Vyriausybės, Rektorių konferencijos, Pramonininkų konfederacijos, institutų atstovai.

Pataikauja „siaurai akademinei grupuotei”

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau minėtu modeliu nepatenkinti studentai, teigiantys, kad Vyriausybė pataikauja „siaurai akademinės nomenklatūros grupuotei“. Pasisakydami prieš Vyriausybės ir rektorių susitarimą, Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) antradienį ketina protestuoti prie Vyriausybės.

„Taip studentai reaguos į Vyriausybės pasitarime rektorių naudai priimtą sprendimą, iš esmės keičiantį Mokslo ir studijų įstatymo projekte numatytą nuostatą, jog aukštosios mokyklos taryba viešo konkurso būdu rinks, skirs ir atšauks rektorių, vertins, kaip naudojamas turtas ir lėšos“, - teigiama LSAS pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešime pažymima, kad labiausiai studentus piktina tai, kad kalbant apie papildomą studijų apmokestinimą, visuotinio mokesčio už studijas įvedimą, Vyriausybė nelinkusi ieškoti kompromisų ar būdų studentams mainais už sumokėtus pinigus garantuoti kokybiškas studijas.

„Studentai tokiu atveju kaltinami, esą jie neturi valstybinio požiūrio ir nesuvokia, jog išlaikyti nemokamas studijas garantuojančios sistemos - neįmanoma, tačiau šis priimtas kompromisas dar kartą parodo, jog pati Vyriausybė siekia remti neefektyvius valdymo ir valstybės lėšų panaudojimo mechanizmus, kurie gyvybiškai svarbūs siaurai akademinės nomenklatūros ir ją remiančiai pramonininkų grupuotei“, - teigiama studentų atstovų pranešime.

REKLAMA

Sausį universitetų valdymo klausimas Vyriausybėje įstrigo aukštųjų mokyklų rektoriams pasipriešinus naujovei, kad senatai būtų atsakingi tik už studijų reikalus universitetuose, o visi valdymo, strateginiai klausimai būtų perduoti iš visuomenės atstovų renkamai tarybai.

Švietimo ir mokslo ministerijos parengtas ir suinteresuotų institucijų atstovų pakoreguotas įstatymo projektas, pritarus Vyriausybei, Seimą turėtų pasiekti pavasario.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų