Ūkio ministro Vyto Navicko vadovaujama delegacija Liublianoje (Slovėnija) dalyvavo neformalios Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo ministrų tarybos posėdyje, kuriame svarstyti inovatyvaus verslo ir subalansuotos pramonės plėtros bei kiti aktualūs klausimai.
Trečiadienį Liublianos Brdo kongresų centre vykusiame Konkurencingumo ministrų tarybos posėdyje buvo aptarti inovatyvių mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) politikos klausimai, diskutuota apie įmonių plėtros problemas, su kuriomis susiduria ES šalys.
Kaip sakė ūkio ministras V.Navickas, siekiant spartesnės socialinės ir ekonominės pažangos labai svarbu didinti verslo kultūrą ir formuoti teigiamą požiūrį į verslą. Pastaruoju metu visoje ES didelis dėmesys skiriamas sparčiai augančioms inovatyvioms įmonėms. Tačiau, pasak V.Navicko, Lietuvos įmonės dažnai neįvertina inovacijų teikiamos naudos, todėl dominuoja žemos pridėtinės vertės produkcija.
„Didelis dėmesys turėtų būti skiriamas inovacinei kultūrai Lietuvoje kelti: inovaciniam potencialui propaguoti, inovacinės veikos rezultatams, informacijai apie paramą inovacijoms viešinti. Taip pat svarbu ugdyti visuomenės, ypač jaunimo, sąmoningumą inovacijų klausimais“, - sako ministras.
V.Navickas pasidžiaugė, kad praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Pelno mokesčio įstatymo pataisas, kurios nustato, kad naujoves diegiančios Lietuvos įmonės galės nemokėti pelno mokesčio už sąnaudas moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai.
ES Konkurencingumo ministrų tarybos posėdyje taip pat buvo diskutuojama subalansuotos pramonės plėtros klausimais. Ministro V.Navicko teigimu, pereinant prie darnios plėtros reikia radikaliai pakeisti savo gamybos ir vartojimo įpročius. Pavasarį Europos Komisija ketina patvirtinti subalansuotos pramonės plėtros veiksmų planą. Pasak ministro, Lietuva labai teigiamai žiūri į dokumento projekte kompleksiškai aptartus du svarbiausius elementus: gamybą ir vartojimą.
Ūkio ministro nuomone, subalansuotos pramonės plėtros tikslai gali būti pasiekti tik tada, jei jų siekiama ne tik ES šalyse, bet ir visame pasaulyje. Todėl ypač svarbūs globalūs susitarimai sektoriuose, kurie sudarytų vienodas sąlygas įmonėms visame pasaulyje, paskatintų gamintojus nekelti gamybos iš ES.