Tokio posėdžio Seimas dar nematė – darbas atrodys kitaip nei įprasta Papildyta 8.48 val.

Antradienį Seimas renkasi į nenumatytą Seimo posėdį, kuriame aptars įvairius klausimus, susijusius su prekių ir paslaugų kainų reguliavimu, bausmėmis už karantino pažeidimą, Darbo kodekso pakeitimais ir kt. Šis posėdis bus ypatingas tuo, kad Seimo nariai turės pasirūpinti savo apsauga nuo koronaviruso, o darbas posėdžio metu bus organizuojamas kitaip nei įprasta.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad antradienį į posėdį atvykę parlamentarai gaus po respiratorių bei vienkartinių pirštinių.

„Respiratoriai yra paruošti ir be raginimo visiems Seimo nariams. Visiems Seimo nariams yra paruoštos pirštinės, jeigu vyktų slaptas balsavimas, kad tuos popierius visi kilnotų su pirštinėmis“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo V. Pranckietis.

Kviečiame stebėti Seimo posėdį tiesiogiai:

Be to, skiriamas papildomas dėmesys oro Seimo posėdžių salėje švarai – į Seimo ventiliacijos sistemą skubiai įdiegta įranga, leidžianti atlikti posėdžių salės oro valymą.

„Įdiegta ozonavimo įranga į ventiliacijos sistemą. Naktį yra visa salė ventiliuojama kartu su ozonu, tai yra, praktiškai vyksta patalpos sterilizavimas“, – teigė V. Pranckietis.

Seimo darbą per posėdžius žadama organizuoti taip, kad posėdžių salėje vienu metu būtų kuo mažiau žmonių. Įprasta, kad Seimo nariai įstatymų projektus pateikia iš tribūnos, o parlamentarai juos aptaria ir dėl jų balsuoja iš karto. Tačiau, kaip matyti antradieninėje darbotvarkėje, pirmiausiai bus pateikiama grupė įstatymų projektų, tuomet atskirai skiriamas laikas balsuoti dėl jų.

„Seimo narių salėje balsavimo metu bus daugiau, pateikimų metu nebus daug. Pateikimų metu kvietėme ateiti suinteresuotus. Žinoma, niekam durys neuždarytos. Po pateikimo motyvai bus išsakomi, tačiau patys balsavimai bus sukelti į vieną vietą, kad suėję Seimo nariai balsuotų, tarkime, galbūt pusvalandį po visų pateikimų“, – pasakojo V. Pranckietis.

Tuomet darbotvarkėje išskirtas laikas komitetams apsvarstyti įstatymų projektus. Galiausiai Seimo nariai popiet balsuos dėl projektų svarstymo ir priėmimo.

REKLAMA

„O po to eis į komitetus ir dalyvaus komitetų posėdžiuose arba nuotoliniu būdu, arba akivaizdiniu būdu su visomis apsaugos priemonėmis ir svarstys pateiktus projektus. O po to po pietų bus vėl bendras plenarinis posėdis. Ir vėlgi svarstymo stadijoje nebūtina dalyvauti Seimo nariams. O priėmimo stadija reikalauja, kad būtų ne mažiau nei 71 Seimo narys“, – sakė Seimo pirmininkas.


Rašyti komentarą...
J
Juozas
2020-03-30 20:02:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila, kad tauta referendume nesumažino tų veltėdžių- tikrai užtektų 71.
Atsakyti
0

b
birutė
2020-03-31 09:10:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
kuo jie geresni už paprastus darbininkus, vargšeliai net ant kaukių nesukrapšto
Atsakyti
0

N
N.l
2020-03-31 09:02:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam tie tinginiai reikalingi vieni dirba,o kiti namose,kaip konservai,namose pasikavoje
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų