naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
117
Mitingas prie Seimo (nuotr. tv3.lt)

Iš Seimo po posėdžio negalintys išvykti Seimo nariai laukia, kol agresyviai nusiteikę protestuotojai leis jiems palikti parlamento rūmus, lauke jau protestuotojus jau ne tik ragina trauktis policijos pareigūnai, bet ir riaušių policija.

117

Iš Seimo po posėdžio negalintys išvykti Seimo nariai laukia, kol agresyviai nusiteikę protestuotojai leis jiems palikti parlamento rūmus, lauke jau protestuotojus jau ne tik ragina trauktis policijos pareigūnai, bet ir riaušių policija.

REKLAMA

Seime esantis Seimo narys Andrius Palionis sako nesuprantantis, kodėl žmonės šiandien protestuoja prie Seimo rūmų. Esą jų reikalavimus neįvesti ribojimų nesiskiepijusiems šiandien Seimas nesvarstė, nesvarstys ir rytoj.

„Nesuprantu, kodėl žmonės yra prie Seimo, nes didžioji dalis protestuotojų yra prieš galimybių pasą, ribojimus ir nustemba sužinoję, kad rytoj Seimas nedirbs ir jokių ribojimų nesvarstys“, – kalbėjo parlamentaras.

Pasak jo, esą protestuotojai nusiteikę būti prie Seimo, nes mano, kad rytoj Seimas imsis galimybių paso ir kitų ribojimų, o tai – netiesa, nes Seimas buvo susirinkęs visai ne dėl šių klausimų.

REKLAMA

„Seimas susirinko ne galimybių paso ir ribojimų svarstyti, o migrantų problemų sprendimui, pavyzdžiui, apsispręsta dėl tvoros statymo“, – sake jis.

REKLAMA

Parlamentaras sakė šiuo metu esantis automobilių stovėjimo aikštelėje, kur laukia žinių, kada galės vykti namo.

Paklaustas, kaip jaučiasi, esant tokiai situacijai, A. Palionis sakė, kad yra pavargęs. Pasak politiko, teko matyti, kaip į Seimo aikštelę iš lauko skriejo akmenys, bet dūžtančių stiklų jis negirdėjo.

Kitas Seimo narys Jurgis Razma sako, kad šiuo metu parlamente laukia galimybės išeiti su daugybe kolegų.

„Nuotaikos ramios, tikiuosi, kad labai neskubiai pareigūnai užtikrins įstatymų veikimą prie Seimo rūmų, – dėstė jis. – Koks čia nerimas, bet, vis dėlto, norėtųsi, kad Seimo nariams būtų užtikrintos veiklos sąlygos.“

REKLAMA

Jis taip pat nesupranta, kodėl protestuotojai nukreipė pyktį į Seimą šiandien, nes jokių kovidinių projektų antradienį Seimas nesprendė.

„Sprendžiam migracijos problemas. Na, o yra daugybė piktų žmonių ir Seimas, ko gero, yra ta vieta, kur galima sukoncentruoti bet kokį pyktį“, – kodėl žmonių protestai peraugo į agresiją kalbėjo J. Razma.

Politikas taip pat sakė, kad nors organizatoriai formaliai paskelbė mitingo pabaigą ir taip bando atsiriboti nuo to, kas prie Seimo vyko trečiadienio vakarą, akivaizdu, kad organizatoriai turi jausti atsakomybę po to, kas vyksta po mitingo.

REKLAMA
REKLAMA

„Į pareigūnus buvo paleisti plastikiniai buteliai su vandeniu, po to pasipylė ir akmenys“, – ką matė pasakojo J. Razma.

Politikas sako, kad norėjo su protestuotojais išeiti kalbėtis, bet pamatęs, kas nutiko išėjus Laurynui Kasčiūnui ar Sergejui Jovaišai, kai į jį kaip ietis buvo paleistas vėliavos kotas, J. Razma sako supratęs, kad kalbėtis nėra prasmės.

Pareigūnai prie Seimo prieš protestuotojus panaudojo ašarines dujas

Prieš Seimo rūmus užblokavusius protestuotojus policija antradienio vakarą panaudojo ašarines dujas. 

REKLAMA

Prie parlamento rūmų atvykę vadinamosios riaušių policijos pareigūnai ėmė po vieną išvesti aršiausius mitinguotojus, paleido ašarinių dujų srovę, ėmė stumti juos nuo įėjimų į Seimą. 

Prieš mitinguotojus naudojama jėga.

Pareigūnai taip pat atkirto žmones nuo vidinio Seimo kiemo vartų, kuriuos mitinguotojai buvo užblokavę. Taip siekiama parlamentarams sudaryti galimybę išvažiuoti iš stovėjimo aikštelės.

Žmonės šaukia „Gėda“.

Keli tūkstančiai žmonių antradienį buvo susirinkę prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

REKLAMA

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl riaušių organizavimo prie Seimo

Antradienį policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl riaušių organizavimo prie Seimo rūmų Vilniuje, pranešė policijos vadovas Renatas Požėla.

Taip pat vykdoma policijos operacija atitraukti protestuotojus nuo parlamento rūmų ir leisti išvykti Seimo nariams. 

REKLAMA
REKLAMA

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl riaušių organizavimo“, – antradienio vakarą Seime žurnalistams sakė R. Požėla.

Policijai padėti atvyko Viešojo saugumo tarnybos pajėgos. 

Generalinis komisaras patvirtino, kad prieš protestuotojus panaudota fizinė jėga ir specialiosios priemonės. BNS duomenimis, kelis kartus į mitinguotojus buvo paleistos ašarinės dujos.

R. Požėlos duomenimis, vienas pareigūnas per policijos operaciją nukentėjo, jam sužeista akis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų