Telefonu skambinantys sukčiai, apsimetę policijos pareigūnais, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos darbuotojais ar banko atstovais, iš pagyvenusių žmonių vis išvilioja įspūdingas sumas.
Šią savaitę telefoninių sukčių aukomis tapo net keli panevėžiečiai. 80-metė R. S. policijai pranešė, kad gegužės 8 dieną apie 14 val. telefonu paskambinęs nepažįstamas vyriškis apgaule pasisavino 1000 litų.
Maždaug po valandos panašaus skambučio sulaukė ir 73-ejų rajono gyventoja A. S. G. Ji sukčiui atidavė 1 400 litų. Gegužės 7 d. apie 15.30 val. sukčiaus skambučio sulaukė ir 60-metė rajono gyventoja K. S. Nepažįstamas vyras, apgaule iš jos sužinoję internetinės bankininkystės kodus, slaptažodį, iš sąskaitos paėmė apie 2 000 litų.
Praėjusį savaitgalį Panevėžyje sukčių aukomis tapo 91-erių ir 76-erių panevėžietės.
Policijos pareigūnai dar kartą primena, kad jie gyventojams neskambina, sumokėti už gydymo paslaugas nereikalauja, ir prašo artimųjų perspėti senjorus dėl galimų sukčių skambučių, patarti pirmiausia susisiekti su artimaisiais, nekalbėti su nepažįstamais asmenimis, neklausyti jų pasakojimų ir nedelsiant kreiptis į policiją.
Besinaudojantieji elektronine bankininkyste privalo vykdyti banko reikalavimą – niekam nepatikėti internetinės bankininkystės kodų, netikėti jokiais to reikalaujančiais tariamais policijos pareigūnais ar banko darbuotojais. Policininkai, banko, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir kitų įstaigų darbuotojai niekada internetinės bankininkystės kodų ir slaptažodžių pasakyti neprašo.