• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Seimo narys Kęstutis Pūkas pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, kai, įtariama, seksualiai priekabiavo prie jo padėjėjomis norėjusių įsidarbinti ar šias pareigas ėjusių merginų, antradienį paskelbė Konstitucinis Teismas (KT).

 

„Šiais veiksmais Lietuvos Respublikos Seimo narys K. Pūkas šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Konstituciją ir sulaužė priesaiką“, – sakė teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Tokia Konstitucinio Teismo išvada leidžia tęsti parlamentaro atžvilgiu pradėtą apkaltos procedūrą.

Teismui padarius išvadą, kad asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai, Seimas balsuoja, ar panaikinti Seimo nario mandatą. Tam, kad mandatas būtų panaikintas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 85 parlamentarai.

„Konstitucinis Teismas savo jurisprudencijoje yra konstatavęs, kad valstybės pareigūnai turi turėti piliečių pasitikėjimą. Tam, kad piliečiai galėtų pagrįstai pasitikėti valstybės pareigūnais, yra reikalinga vieša demokratinė valstybės pareigūnų veiklos kontrolė“, – kalbėjo Konstitucinio Teismo išvadą paskelbęs jo pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

D. Žalimas teigė, kad K. Pūko elgesys atitinka ir priekabiavimo dėl lyties, ir seksualinio priekabiavimo požymius, nors parlamentaras neigia tai daręs.

REKLAMA

„Seimo nario K. Pūko paaiškinimai teismui nepasirodė įtikinami. (...) Priekabiavimas pagal specifiką buvo ir yra toks, kad tikėti vien tuo, kuris galimai priekabiavo, negalima. Reikia, kad jo žodžius pagrįstų kiti įrodymai. Tuo tarpu teismas tokių įrodymų nerado“, – tvirtino teisininkas.

Seimas dar gegužę kreipėsi į KT išvados dėl K. Pūko veiksmų, tačiau procesas strigo dėl Seimo nario ilgalaikės ligos. Konstitucinis Teismas skelbdamas išvadą rėmėsi septynių liudytojų duomenimis, taip pat kitais įrodymais.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo specialioji komisija yra konstatavusi, kad K. Pūkas neetišku elgesiu diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą, nes bendraudamas su jo padėjėja dirbusia bei Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus darbo vietos siekiančiomis merginomis veiksmais, žodžiais, neverbaline kūno kalba pažemino kandidačių orumą, diskriminavo jas dėl socialinės padėties.

Gruodžio 5 dieną Seimas panaikino K. Pūko teisinę neliečiamybę, kad prokurorai galėtų jam pateikti įtarimus galimo seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors Konstitucinis Teismas jau konstatavo netinkamo K. Pūko seksualinio elgesio faktą, D. Žalimas teigė, jog parlamentaro elgesio atitikimą priekabiavimo dėl lyties ir seksualinio priekabiavimo požymiams teismas vertino ne per Baudžiamojo kodekso, o per kitų įstatymų prizmę.

„Šita išvada negali būti aiškinama kaip pagrindas bet kuriai kitai teisinei atsakomybei, taigi ir baudžiamajai“, – kalbėjo jis.

REKLAMA

 

K. Pūko apkalta bus svarstoma sausio 12 dieną – R. Baškienė

Parlamentaro Kęstučio Pūko apkalta bus svarstoma sausio 12 dieną, sako Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė.

„Kai Konstitucinis Teismas parengia savo išvadą ir ją paskelbia, artimiausiame posėdyje apie tai informuojami Seimo nariai ir ne anksčiau kaip per septynias dienas surengiamas posėdis šiuo klausimu. Tai būtų, ką mes ir planavome, pratęstoje sesijoje, ir sausio 12 mes grįžtame prie šio klausimo“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Baškienė.

REKLAMA

Klausiama, kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija balsuos dėl K. Pūko mandato, R. Baškienė teigė mananti, kad frakcija „įsiklausys į KT nutartį“, bet pridūrė, kad „kiekvienas Seimo narys atsako už savo balsą, juolab, kad apkalta vykdoma slaptu balsavimu“.

Konstitucinis Teismas antradienį paskelbė, kad Seimo narys K. Pūkas pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, kai, įtariama, seksualiai priekabiavo prie jo padėjėjomis norėjusių įsidarbinti ar šias pareigas ėjusių merginų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokia teismo išvada leidžia tęsti parlamentaro atžvilgiu pradėtą apkaltos procedūrą.

Teismui padarius išvadą, kad asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai, Seimas balsuoja, ar panaikinti Seimo nario mandatą. Tam, kad mandatas būtų panaikintas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 85 parlamentarai.

Seimas dar gegužę kreipėsi į KT išvados dėl K. Pūko veiksmų, tačiau procesas strigo dėl Seimo nario ilgalaikės ligos.

REKLAMA

Seimo specialioji komisija yra konstatavusi, kad K. Pūkas neetišku elgesiu diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą, nes bendraudamas su jo padėjėja dirbusia bei Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus darbo vietos siekiančiomis merginomis veiksmais, žodžiais, neverbaline kūno kalba pažemino jų orumą, diskriminavo jas dėl socialinės padėties.

Gruodžio 5 dieną Seimas panaikino K. Pūko teisinę neliečiamybę, kad prokurorai galėtų jam pateikti įtarimus dėl galimo seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų