tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmai pirmadienį skelbs sprendimą dėl „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ likvidavimo.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmai pirmadienį skelbs sprendimą dėl „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ likvidavimo.

REKLAMA

Vienas šios organizacijos steigėjų yra šiuo metu bausmę už šnipinėjimą Rusijai atliekantis Algirdas Paleckis.

Į teismą su prašymu pripažinti šią organizaciją neteisėtai įsteigta ir ją likviduoti kreipėsi Generalinė prokuratūra.

Prokurorė Sigita Vasiliauskienė prašė panaikinti organizaciją dviem pagrindais – steigimo tikslai neteisėti ir prieštarauja viešajai tvarkai, be to, pažeistos juridinio asmens steigimo taisyklės.

Per ankstesnius teismo posėdžius prokurorė pažymėjo, kad asociacijos atstovai savo pasisakymais pritaria Rusijos karui Ukrainoje, o įvertinus Lietuvos gyventojų skiriamą paramą Rusijos užpultai šaliai, asociacijos nuomonės reiškimas visos tautos vardu prieštarauja viešajai tvarkai ir negali būti vertinamas kaip tenkinantis viešąjį interesą.

„Pritarimas karui neatitinka Lietuvos oficialios pozicijos“, – sakė prokurorė.

„Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ vadovė Erika Švenčionienė savo ruožtu tvirtino forumą su bendraminčiais įkūrusi vedina kilnaus tikslo – tautų draugystės.

REKLAMA

„Esama politinė situacija man atrodo neteisinga, forumas nepalaiko karų ir nori gražaus bendradarbiavimo, forumą mes įsteigėme teisėtu keliu“, – sakė ji.

REKLAMA

Atsakovais civilinėje byloje taip pat yra Dmitrijus Glazkovas, Kazimieras Juraitis, A. Paleckis ir Mindaugas Ramoška.

Kaip tretieji asmenys dalyvauja Registrų centras, Turto bankas ir Kalėjimų departamentas.

Prokuratūra dar atlieka du ikiteisminius tyrimus, susijusius su forumu.

Vienas jų vyksta pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą.

Kitas tyrimas atliekamas dėl A. Paleckio parašo ant minėtos organizacijos steigimo dokumentų. Jie buvo pasirašyti A. Paleckiui jau atliekant laisvės atėmimo bausmę už šnipinėjimą Kauno tardymo izoliatoriuje.

REKLAMA

Pats A. Paleckis yra nuteistas dėl šnipinėjimo Rusijos žvalgybai, jam skirta reali šešerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Teisėsaugos dėmesio asociacija sulaukė po jos atstovų apsilankymo Maskvoje, kur jos atstovai susitiko su Rusijos visuomenės rūmų atstovais ir surengę spaudos konferenciją kėlė abejones dėl dabartinės Lietuvos valdžios išrinkimo teisėtumo, kaltino ją darant ekonominę žalą ir bauginant savo piliečius dėl galimo Rusijos įsiveržimo.

Anksčiau E. Švenčionienė su bendražygiais lankėsi Baltarusijoje, susitiko su jos autoritariniu vadovu Aliaksandru Lukašenka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų