Teismas skelbs sprendimą buvusio teisėjo Laužiko ginče dėl atleidimo

Vilniaus apygardos teismas antradienį skelbs sprendimą buvusio Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko inicijuotoje civilinėje byloje dėl atleidimo iš pareigų, jam savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą. 

Ieškinyje E. Laužikas siekė neteisėtais pripažinti ir panaikinti Teisėjų tarybos nutarimą dėl patarimo prezidentui jį atleisti, iš to sekusį prezidento dekretą ir Seimo nutarimą dėl atleidimo. 

Buvęs teisėjas tvirtina nepažeidęs nei įstatymų, nei teisėjo etikos ir teigia, kad prokuratūros pateiktoje ikiteisminio tyrimo medžiagoje nėra jokių tai patvirtinančių duomenų, todėl teisėjų savivalda, prezidentas bei Seimas neturėjo jokio pagrindo jį atleisti. 

E. Laužikas ir jo gynėjai taip pat ginčija ir patį atleidimo procesą – jų teigimu, tuomet buvo pažeistos jo teisės į tinkamą teisinį procesą bei teisėtą gynybą, paminta ir nekaltumo prezumpcija. 

Atsakovais šioje byloje patraukti Seimas, prezidentas ir Teisėjų taryba tvirtina, kad atleidimo procesas buvo įvykdytas tinkamai, o ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra pakankamai informacijos, leidžiančios prezidentui ir Teisėjų tarybai suabejoti E. Laužiko nepriklausomumu ir nešališkumu bei nuspręsti, kad jis savo poelgiu pažemino teisėjo vardą.  

Vilniaus apygardos teismas taip pat buvo kreipęsis į Konstitucinį Teismą, kurio prašė išaiškinti, ar teisėjų atleidimo tvarka neprieštarauja Konstitucijai, tačiau šis prašymą atsisakė nagrinėti ir teigė, kad atleidimo procedūros teisėtumą turi vertinti pats bylą nagrinėjantis teismas. 

Iš Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų E. Laužikas buvo atleistas pernai rugsėjį, po to, kai teisėjų korupcijos byloje jam buvo pareikšti įtarimai dėl dviejų epizodų: vienas iš jų yra susijęs su Vijūnėlės „dvaro“ byla, kitas – su Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme nagrinėta byla. 

REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo medžiagoje nurodyta, kad E. Laužikas aptarinėjo bylos eigą su jos baigtimi suinteresuotais žmonėmis, toleravo jų pasiūlymus dėl galimo atlygio už tinkamus sprendimus bei bandė įtakoti kitos bylos baigtį. 

Atleidimą iš pareigų yra apskundęs taip pat šioje korupcijos byloje kaltinamas buvęs Apeliacinio teismo teisėjas Valdimaras Bavėjanas. Šią bylą taip pat nagrinėja Vilniaus apygardos teismas. 

Teisėjų korupcijos byloje įtarimai pareikšti daugiau nei 50 asmenų. Tiriama daugiau nei 110 nusikaltimų.


Rašyti komentarą...
t
tik dievas
2020-11-10 15:54:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaltas tik priesDieva, zurnalistams penktadieni V. Bavejanas, daves paaiskinimus Teiseju tarybai. Teisejas taip pat tvirtino, kad prezidentas Gitanas Nauseda neturi teises siulyti ji atleisti del teisejo vardo pazeminimo. Mano supratimu, ne (neturi). sis procesas turetu vykti apkaltos budu. Tokia mano nuomone, kalbejo V. Bavejanas. Jis atsisake detalizuoti pareikstu itarimu turini.Tad ponas, gluseli gintareli ,kviesk dieva.Jei ne tas nepades, lenzbergai tures jieskoti liucipieriaus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų