Kirtis policijai gėdą užtraukusiai pareigūnei: dabar teks mokėti gerokai daugiau

Iš policijos tarnybos dėl to, kad bandė išsukti girtą avariją sukėlusį kolegą atleista tyrėja Rūta Stankutė sulaukė skaudžių teismo smūgių.

Lietuvos apeliaciniam teismui nusprendus sugriežtinti prasižengusiai pareigūnei anksčiau paskirtą bausmę, tokios pačios nuomonės laikėsi ir Lietuvos Aukščiausias Teismas. Šio teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Tad jei po pirmos instancijos sprendimo už įstatymams prieštaraujančius „darbelius“ R. Stankutė teismo buvo įpareigota sumokėti vos 4820 eurų baudą, tai dabar pareigūnei teks pakloti 7532 eurus. Maža to, jai net ketveriems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje.

Avarija – prieš 3 metus

Tokios nemalonės buvusi pareigūnė susilaukė dar dėl 2017 metų birželį nutikusios ir visos policijos sistemos reputaciją suteršusios istorijos.

Būtent R. Stankutė su kitu kolega tuomet atvyko į Kėdainių rajone esantį Dotnuvos miestelį, kur buvo pranešta apie įvykusią eismo nelaimę. Paaiškėjo, kad į eismo įvykį pateko girtas kitas R. Stankutės kolega Lukas Tamošaitis.

Avariją sukėlęs pareigūnas tuomet net nepriėjo prie kito automobilio, kuriame buvo sužalota mergina ir nepasivargino iškviesti greitąją pagalbą.

L. Tamošaitis, kaip vėliau paaiškėjo teisme, su R. Stankutės palaiminimu pasišalino iš įvykio vietos. Jo kolegė net nepasirūpino, kad alkotesteriu būtų pamatuotas L. Tamošaičio girtumas.

Per avariją sužalotai kito automobilio vairuotojai dėl šio įvykio teko ištverti ne vieną operaciją. O L. Tamošaitis, galiausia, už tai, kad stipriai viršydamas greitį (leistinas 50 km/val., o skriejo apie 115 km/val. greičiu – aut. past.) sukėlė šią avariją buvo nubaustas vos vienerių metų bausme, ją atidedant 2 metams.

Dėl šios istorijos darbo neteko keturi pareigūnai, bet konkrečiai R. Stankutės atveju bylos nagrinėjimas užsitęsė. Mat nė viena iš trijų šios istorijos pusių nesutiko su ankstesne kolegą dangsčiusiai R. Stankutei paskirta vos 4820 eurų bauda.

REKLAMA

Skirtingi prašymai

Prokuroras šioje byloje prašė pakeisti nuosprendžio dalį, kuria R. Stankutė pripažinta kalta ir nuteista dėl tarnybos pareigų neatlikimo bei jai paskirta 4 820 eurų bauda, panaikinti.

Siekta, kad R. Stankutė būtų pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo, siekiant naudos, bet nesant kyšininkavimo požymių. Tokiu atveju jai prašoma paskirti 11 400 eurų baudą bei penkeriems metams atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje.

Per avariją nukentėjusi mergina taip pat prašė R. Stankutei paskirti griežtesnę bausmę. Mergina taip pat prašo iš nuteistosios ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato solidariai priteisti 15 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo.

Savo ruožtu R. Stankutė prašė teismo įvertinti jos atliktus veiksmus kaip ne tokius pavojingus, kad jie užtrauktų griežčiausią baudžiamąją atsakomybę. Anot buvusios policininkės, jos veiksmai gali būti vertinami kaip tarnybinis ar drausminis nusižengimas.

Rado, kas prisiimtų kaltę

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad Kėdainių policijos pareigūnas L. Tamošaitis iš tarnybos policijoje buvo atleistas tais pačiais 2017 metais, o kartu su juo darbo neteko dar trys pareigūnai.

Ilgą laiką L. Tamošaitis neigė kaltę, o pabėgęs iš įvykio vietos buvo netgi radęs žmogų, kuris prisiėmė kaltę ir tikino vairavęs prabangų pareigūno automobilį.

„Tas žmogus yra jo kaimynas, gyvenantis toje pačioje gatvėje. Tas žmogus ilgą laikotarpį yra niekur nedirbantis, teisių neturi, o ar vairuoti moka, taip pat klausimas,“ – anksčiau tv3.lt pasakojo per šią avariją nukentėjusi Indrė.

Net atsirado įrodymų, kad L. Tamošaitis kalbėjosi su kitais pareigūnais ir prašė savo kolegų pagalbos išsukti iš nepavydėtinos padėties. Neoficialiai kalbama, kad avarijos dieną pareigūnas šventė kolegės gimtadienį.

L. Tamošaitis su galingu automobiliu smarkiai viršijo leistiną greitį, o atsitrenkęs į Indrės vairuojamą „Opel Corsa“ nepuolė jai padėti ir net nepaskambino pagalbos telefonu.

REKLAMA

Indrė įsitikinusi, jei nebūtų avarijos liudininkų, šis pareigūnas iki šiol lyg niekur nieko dirbtų policijos komisariate, o kalėjime sėdėtų nekaltas jo kaimynas.

Iš įvykio vietos dingęs patrulis kolegoms pasirodė tik tuomet, kai buvo visiškai blaivus. Nors ši avarija įvyko prieš daugiau kaip 2 metus, tačiau jos byla nebaigta iki šiol.

Indrę anksčiau piktino ir skaudino tai, kad avariją sukėlęs pareigūnas bandė įrodyti, jog jos nesužalojo. Bet šią nelaimę primena ant kojų likę randai. Avariją matę liudininkai nesitikėjo, kad po šios avarijos kažkas liko gyvas automobilyje.

Po susidūrimo „Opel Corsa“ rėžėsi į pakelės medį, o po to tris kartus vertėsi. Sužalotą automobilio vairuotoją iš aukštyn ratais apvirtusio automobilio ištraukė ugniagesiai.

Galutinį tašką šioje byloje padėjo Lietuvos Aukščiausias Teismas, kuris patvirtino apeliacijoje priimtus sugriežtinimus. Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-11-07 18:42:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu pagaliau ,nors karta teismai nuteise mentus.Dazniau taip...
Atsakyti
-2

S
Stefanija
2020-11-07 18:24:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu va nors ka nusipelne ta ir turi. Ji policininke niejkados neturetu buti. O kai paprastas zmogus nusikalsta dar didesnes bausmes. Bukime ligus dar ir tai permazai. Nes pareigunas uzema atoriteta
Atsakyti
-1

e
erniss
2020-11-07 19:00:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
poreigune parsidavele
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų