Teisėsauga: Kraujo centro vadovė įtariama padėjusi verslui įgyti monopolį Papildyta R. Žemaitaičio žmonos komentaru

Sulaikytai Nacionalinio kraujo centro direktorei Joanai Bikulčienei pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, prekybos poveikiu ir veikimu bendrininkų grupėje, organizuojant ir padedant stambiu mastu imtis komercinės ir profesinės veiklos, neturint licencijos, praneša teisėsauga.

8

Tyrime specialiosios liudytojos statutas suteiktas ir Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio žmonai Živilei. Ji aiškina, kad tyrime figūruoja tik dėl to, jog yra teisininkė.

„Teikiau teisines paslaugas klientui, bendrovei, kurie turi sutartinius santykius su Nacionaliniu kraujo centru“, - savo ryšį tyrime aiškino Ž. Žemaitaitienė.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teisėsauga atskleidė, kuo įtaria J. Bikulčienę

Įtaria piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ramūnas Šileika informavo, kad tyrime kol kas figūruoja trys asmenys.

„Yra pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiuo metu sulaikyti trys asmenys. Vienas tų asmenų – Nacionalinio kraujo centro vadovė. Vienam iš tų asmenų penktadienį paskirtos kardomosios priemonės – suėmimimas. Šie asmenys yra įtariami korupcinio pobūdžio veikų padarymu“, - žurnalistams pirmadienį kalbėjo R. Šileika.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Ramūnas Lukošius teigė, kad įtariama, jog J. Bikulčienė bandė sukurti išskirtines sąlygas vienai su farmacija susijusiais įmonei.

„Mūsų turimais duomenimis, šiuo metu yra pakankamai pagrindo įtarti, kad centro direktorė galėjo susitarti su vienos privačios bendrovės vieninteliu akcininku ir bendrovės direktore, kad sudarys išimtines sąlygas veikti Lietuvos rinkoje farmacijos srityje, liečiančioje kraujo plazmą. Tokiu būdu siekta monopolizuoti rinką“, - kalbėjo Ramūnas Lukošius.

Neoficialiais duomenimis, susitarime minima įmonė „Solis Tribus“. Paklausti apie šią įmonę spaudos konferencijoje, STT atstovai to negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti.

SAM informaciją perdavė pati

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teigia pati teisėsaugai perdavusi informaciją apie negeroves Nacionaliniame kraujo centre.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė BNS pirmadienį sakė, kad Nacionalinio kraujo centro vadovės Joanos Bikulčienės sulaikymas ministerijai nebuvo didelė staigmena.

„SAM jau kurį laiką kėlė abejonių ir nerimo šios institucijos veikla, buvo girdima įvairių kalbų, todėl SAM vadovybės pavedimu buvo atliekamas tyrimas dėl šio centro veiklos. Praėjusią savaitę visa ši informacija perduota Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT)“, – sakė L. Bušinskaitė-Šriubėnė.


Rašyti komentarą...
A
As
2018-04-09 12:02:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Greitai viskas pasimirs.Apie Masiuli jau tylu.
Atsakyti
0

T
Tu
2018-04-09 11:56:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is..ga..ma...pasodinkit ja ilgiems metams...ar vaikscios laisva kaip masiulis?
Atsakyti
-2

S
Saylius
2018-04-09 12:22:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Praso duoti kraujo apeliuodami i sazine,pilietine pareiga ir zmoniskuma.o patys lygioj vietoj is to pelnosi...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų