Švedija bijo naujos Covid-19 bangos: pradeda griežtinti suvaržymus

Nerimaudama dėl galimos trečios pandemijos bangos Švedija trečiadienį pranešė griežtinanti suvaržymus dėl koronaviruso ir įspėjo, kad gali būti imtasi papildomų apribojimų, jei žmonės nesilaikys taisyklių.   

Šalyje didėjant sergamumui, ministras pirmininkas Stefanas Lofvenas nurodė, kad nuo kovo 1-osios barai ir restoranai galės dirbti tik iki 20 val. 30 min. (21 val. 30 Lietuvos laiku), o parduotuvėse ir sporto klubuose bus ribojamas lankytojų skaičius.    

Antradienį Stokholmo valdžia rekomendavo viešajame transporte visąlaik dėvėti kaukes. Ši rekomendacija taikytina ir būnant uždarose patalpose, jei nėra galimybių laikytis būtino atstumo.   

Anksčiau dėvėti kaukes viešajame transporte buvo rekomenduojama tik piko metu. 

Švedija, kitaip nei dauguma kitų Europos šalių, nebuvo paskelbusi karantino ir pirmenybę teikė socialinio atstumo laikymuisi, o ne kaukių dėvėjimui. 

Visgi nuo lapkričio šalis ėmė palaipsniui griežtinti prevencines priemones. Be kita ko, buvo uždrausta po 20 val. prekiauti alkoholiu, burtis didesnėms nei aštuonių asmenų grupėms, taip pat buvo apribotas lankytojų skaičius parduotuvėse, baseinuose ir sporto centruose. 

Visuomenės sveikatos agentūros direktorius Johanas Carlsonas trečiadienį sakė, kad parduotuvėse ir sporto klubuose gali būti įvesti dar griežtesni apribojimai, tačiau jokių konkrečių detalių nepateikė.  

Anksčiau buvo įvestas privalomas apsauginių kaukių dėvėjimas parlamente. Nedėvėti kaukės leidžiama tik parlamento salėje kreipiantis į deputatus.  

Švietimo ministrė Anna Ekstrom sakė, kad griežtesni suvaržymai padės kiek įmanoma ilgiau tęsti kontaktinį ugdymą mokyklose. 

„Mokyklos turėtų būti paskutinės uždaromos ir pirmos atidaromos įstaigos“, – sakė ji žurnalistams.  

„Esama realios vadinamosios trečios bangos grėsmės. Tik nuo mūsų visų veiksmų priklauso, ar ji kils“, – sakė premjeras S. Lofvenas. 

Jis įspėjo, kad jei padėtis blogės, vyriausybė pasiruošusi imtis uždarymo priemonių.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų