Simona PUŽAITĖ
Ledo gniaužtai dar saugo pavasarines „minas“ – sniege įšalusias šunų išmatas. Šunų augintojai sako, kad krūvelių rinkimą reikia pradėti nuo savęs, nors piktinasi, kad augintinių gerove nesirūpina rinkliavą renkanti Savivaldybė.
Dabar surenka
Centrinio Šiaulių parko link kartu su šuneliu žingsniavo Izabelė. „Man čia gerai – nei per toli, nei per arti, todėl šunį vedžioju parke. Specialios vietos neieškau, – sakė ji. – Kur dar eiti, jei šalia gyveni?“
Šuns šeimininkė neslepia, jog prie namų kai kurie kaimynai pyksta, kad išmatų aplink pilna. Ji patikino surenkanti. „Anksčiau, kai tik įsigijom šunį, palikdavau, bet dabar jau surenku. Tik šįsyk maišelio nepasiėmiau, nes išėjau trumpam“, – paaiškino Izabelė.
Merginos manymu, visai neblogai būtų parke įrengti specialią vietą šunims, nes kitiems aplink šmirinėjantys keturkojai kelia susierzinimą.
Išmesti nėra kur
„Jei einu nuosavų namų gatvele, gi nepraskrisi! Tai iš vieno namo išlenda pro langus ir plūsta: „Nevedžiokit, nešikinkit“, tai iš kito rėkia. Tuos maišus ir vieną, ir antrą iš kišenės išsitraukusi rodau. Bet sako – žolė nuo šlapimo ruduoja, vis tiek draudžia vedžioti“, – pasakojo Gilės šeimininkė Vida.
Moteris piktinosi, kad paėmus šuns išmatas „tenka keliauti pusę kilometro“, kol randa vietą išmesti. Ji su augintiniu ėjo nuo Sukilėlių kalnelio gyvenamų namų link.
Nuo šių metų sausio įsigaliojusį padidintą mokestį už naminių gyvūnų laikymą moteris vadina „nesąmone": „Jei dar būtų dėl šuniukų kas daroma, tai gerai, bet dabar net nežinau už ką mokėti.“
Dabar daugiabutyje laikantiems katę reikia mokėti 5 litus, už šunį – 10 litų per mėnesį. Už agresyvių veislių šunų laikymą mokestis padidėjo iki 30 litų.
Asmenims, gyvenantiems individualiuose namuose ir auginantiems šunį privaloma jam implantuoti identifikavimo mikroschemą.
Ar apmokestins pelytes?
Patenkintas plačiais laukais už Architektų gatvės, pietiniame Šiaulių rajone, bėgiojo šuo Mikas. Jo šeimininkas Egidijus sako, kad ne visada buvo taip gerai.
„Kai butą nuomojausi daugiabutyje Paukščių take, ten tikrai nėra kur šunį vedžioti. Pavyzdžiui, Gegužių gatvėje galėtų padaryti daugiau aptvarų šunims, pavasarį ir vasarą pjauti žolę, nes labai daug erkių. Kai prie Šiaulių arenos vedžiojau šunį, po penkias galima kaskart ištraukti“, – patirtimi dalijosi Egidijus.
Miko šeimininko manymu, padidintas augintinio mokestis – už orą. „Draugai guodžiasi – katinai net į lauką neina, o reikia mokėti. Dar trūksta, kad pelytes apmokestintų“, – ironizavo šiaulietis.
Pasak Egidijaus, ar augintinis elgiasi civilizuotai, priklauso ir nuo dresūros, ir šeimininko sąmoningumo.
Aikštelėje slidu
Gegužių gatvėje, ant vartų į Beržynėlio parką, kabo draudžiamieji ženklai. Tarp jų – šunį vedžioti draudžiama. Šunims šalia įrengta aikštelė.
Nepaisydama draudžiamųjų ženklų su šuneliu po parką vaikščiojo Birutė. Pasak šeimininkės, jos senukas, 10 metų karališkasis pekinas Pupsius nemėgsta aikštelės, todėl ilgai nebūna. Vos tik nutirpus sniegui aikštelėje telkšo balos, gurgsi purvynai.
„Vienu žodžiu, makalynai. Niekas jų netvarko. O vasarą parke – vien vaikai. Kur mums eiti su Pupsium? Į voljerą visi nesulįs! Aš tai neimu į galvą – kur man reikia, ten ir vaikštau“, – sakė šiaulietė.
„Jei jau mokam, galėtų būti ir specialių šiukšlinių išmatoms. Dabar net nežinau, kur tie pinigai nueina. Greičiausiai kažkas į kišenę šluojasi! – emocingai kalbėjo Birutė. – Kai pakėlė mokestį iš principo žmonės neberenka išmatų. Atleis sniegą, tai čia bus vieni š..., atsiprašant“.