Šulija sako, kad orai gražūs nebus: teks prie to prisitaikyti

Orus Europoje lems viena žemo slėgio sritis žemyno rytuose ir kelios aukšto slėgio sritys vakaruose ir pietuose.

Debesuotumas žemyne bus gana margas, saulėta bus Šiaurės Europoje ir pietuose, kitur dangų dengs debesys.

Žemyno pietuose ir vidurinėje dalyje yra pasklidusi šiluma, o nuo Skandinavijos į pietus, pietryčius plaukia vėsa.

Dieną debesuota su pragiedruliais, daug kur negausūs krituliai – ir lietus, ir šlapdriba. Dieną dėl šiaurinių krypčių vėjo temperatūra kils labai nenoriai ir įdienojus sieks 1 – 3 laipsnius šilumos.

„Kitaip tariant, orai bus negražūs. Dieną pragiedrulių mažai, bus negausių kritulių, be to, įdienojus bus 1 – 3 šilumos“, – sako sinoptikas Naglis Šulija. 

Penktadienį vyraus giedras dangus, kuriame bus pavienių debesų. Ir naktį, ir dieną iš jų tai šen, tai ten vis pasnyguriuos. Paryčiais visur vyraus jau 3 – 6 laipsniai šalčio, dieną 1 – 3 laipsniai šilumos, tiktai šalies rytuose liks iki 1 laipsnio šalčio.

Šeštadienio naktį kai kur bus negausių kritulių, vyraus sniegas. Dieną kritulių nenumatoma, bet pūs stiprokas, todėl nemalonus vakarų, pietvakarių vėjas. Naktį vyraus 5 – 7 laipsniai šalčio, dieną 2 – 4 laipsniai šilumos, rytuose kai kur vos virš 0.

Nemalonūs, vėjuoti, su visokiais krituliais orai numatomi ir sekmadienį.

„Ką gi, Lietuvoje nusistovėjo pereinamajam sezonui būdingi orai – jau ne žiema, bet dar ir ne pavasaris. Teks prie jų kažkaip prisitaikyti“, – pastebi N. Šulija. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų