Lenkija ruošiasi gaminti Covid-19 skiepus

Lenkijos biotechnologijų bendrovė „Mabion“, įsikūrusi trečiame pagal gyventojų skaičių šalies mieste Lodzėje, planuoja gaminti JAV farmacijos kompanijos „Novavax“ sukurtus skiepus nuo COVID-19 ligos.

Apie šį projektą, kurio įgyvendinimui numatyta skirti 40 mln. zlotų (beveik 9 mln. eurų), pranešė Lenkijos plėtros fondo vadovas Pavelas Borysas, skelbia Lenkijos radijas.

„Lenkija prisijungs prie skiepus nuo COVID-19 gaminančių šalių“, – pabrėžė P. Borysas.

Jo žodžiais, sutartis dėl šios „Novavax“ vakcinos gamybos bus įpareigojanti trejus metus, o atitinkamos technologijos bendrovei „Mabion“ turėtų būti perduotos antrąjį šių metų ketvirtį.

„Novavax“ paraiškų registruoti jos sukurtą COVID-19 vakciną kol kas nėra pateikusi nei JAV Maisto ir vaistų administracijai (FDA), nei Europos vaistų agentūrai (EVA).

EVA yra patvirtinusi tris vakcinas – „Pfizer/BioNTech“, „Moderna“ bei „AstraZeneca“, tikisi patvirtinti bent dar tris – „Johnson & Johnson“, „CureVac“ ir „Novavax“.


Rašyti komentarą...
h
hdhd
2021-03-03 22:10:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
As ne ekspertas, bet is patirties Lenkisku produktu nesirenku. Limonadai, saldainiai tie patys makaronai ir varske net uoboliai kiek teko Lenkijoje apsistoti pusryciams duoadavo su bulka ir kava atskiesta tiesiog sudo skonio. O cia vakcina gamins.
Atsakyti
0

t
taigi
2021-03-03 22:32:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai Lenkai, ima pavyzdį iš Kiniečių, tie, ką tik sugriebia, tą ir gamina, o kam ta kokybė??Svarbu kiekybė ir mani mani. Kas tas vakcinas dabar ištyrę iki galo yra? Ogi niekas, nes kad jas ištirti ir sužinoti, ar neatsisuks kitu galu jos prieš žmogų, reikia ne vienų metų, o per pandemijas, kaip žinia, leidžia naudoti viską, kas dar tyrime tik...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų