• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, keturias paras išbudėję pasaloje prie Meros upės Pameronių kaime (Švenčionių r.), sulaikė brakonierių, kuris galimai žuvis gaudė itin brutaliu būdu – naudodamas elektros srovę. Šiemet tai pirmas atvejis šalyje, kai sulaikytas vadinamasis „elektrikas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Nors tokie šiurkštūs pažeidimai Lietuvoje jau tapo retenybe – sustiprinta aplinkosauginė kontrolė ir padidinti gamtai padarytos žalos atlyginimo įkainiai duoda savo vaisius, bet ryžtingą kovą su brakonieriais tęsime tol, kol pakirsime pačias šio blogio šaknis“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Ministras tikisi, kad Seimas pritars Aplinkos ministerijos pateiktoms Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisoms, numatančioms didesnes baudas už gamtosaugos reikalavimų pažeidimus.

REKLAMA

Pagal dabar galiojančias ATPK nuostatas sulaikytajam Pameronių kaimo gyventojui už draudžiamų nemėgėjiškos žūklės įrankių – žeberklo, ežerinės gaudyklės ir keturių statomųjų tinklų, kuriuos jo sodyboje aptiko pareigūnai, laikymą ir naudojimą gali būti skirta iki 1000 litų administracinė bauda.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip paaiškėjo itin kruopščiai apžiūrėjus šio brakonieriaus sodybą, jis savo nusikalstamą veiklą buvo gerai užmaskavęs – upės link nutiestus elektros laidus buvo užkasęs po žeme, todėl jų visai nebuvo matyti. O ir pačią elektrą brakonierius vogė, ant elektros stulpų laidų pakabindamas skersinį.

Pareigūnai pagalbinėse sodybos patalpose aptiko ir 200 gramų lašišų ikrų. Todėl gamtos ištekliams padarytai žalai atlyginti pažeidėjas turės sumokėti 200 litų. Kadangi už žvejybą naudojant elektrą gresia baudžiamoji atsakomybė, aplinkosaugininkai surinktus įrodymus perdavė Švenčionių rajono policijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų