Sukrečianti iš šeimų paimtų vaikų gyvenimo realybė: pasakė, kada skauda labiausiai

Lietuvoje itin stipriai sutelkus dėmesį į vaikų saugumą, vis dažniau girdime istorijų apie iš šeimų paimtas atžalas. Pagal įprastą scenarijų, vėliau vaikai sugrįžta į savo šeimas arba jie yra perduodami į saugias artimų giminaičių ar globėjų rankas.

Bet daliai vaikų dėl krizės arba rimtų problemų šeimoje kurį laiką tenka praleisti ligoninėje. Būtent tokiais mažyliais stengiasi pasirūpinti iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanoriai.

Iš arti nuo šeimų laikinai atskirtų vaikų istorijas matanti iniciatyvos „Niekieno vaikai“ vadovė Ieva Šuipė teigia, kad skaudžiausia būna, kai tėvai taip ir nesiteikia aplankyti ligoninėje esančių atžalų.

Vienišų vaikų problema

I. Šuipė pabrėžia, kad iniciatyva „Niekieno vaikai“ gimė sprendžiant vienišų vaikų problemą: „Šiuo atveju turėtume kalbėti ne tik apie iš šeimų paimtus vaikus, bet ir apie ligoninėje atsidūrusius globos namų auklėtinius arba vaikus iš daugiavaikės šeimos, kai tėvai negali jais pasirūpinti, neturi galimybių būti kartu ligoninėje. Šios iniciatyvos esmė – kad ligoninėse būtų kuo mažiau vienišų vaikų.“

Naujienų portalo tv3.lt pašnekovė teigia, kad pagal pirminę idėją iniciatyvos „Niekieno vaikai“ savanoriai turėjo padėti ligoninėse atsidūrusiems ikimokyklinio amžiaus vaikams, bet realybė buvo šiek tiek kitokia.

„Brandindami savo idėją svarstėme, kad mūsų savanoriai prižiūrės kažkur iki septynerių metų vaikus. Bet tose pačiose Kauno klinikose teko budėti ir prie gerokai vyresnių vaikų. Tad mūsų veikloje ta amžiaus riba nėra griežtai nubrėžta“, – tikina I. Šuipė.

Paima ne be reikalo

Šios iniciatyvos vadovės I. Šuipės teigimu, savanorių globojamų vaikų situacija keičiasi kone kiekvieną dieną: „Pavyzdžiui, vasarą ir ankstyvą praėjusių metų rudenį didžiąją dalį sudarė vaikai į ligoninę patekę iš krizinių situacijų šeimose. Vėlyvą rudenį ir žiemą – vaikai iš globos namų. Prižiūrimų vaikų skaičius kinta kiekvieną dieną. Įprastai Vilniuje per mėnesį emocinę paramą suteikiame 5-6 vaikams.“

REKLAMA

Prakalbus apie vaikus, kurie buvo paimti iš nesaugios aplinkos, I. Šuipė atsidūsta: „Visuomenėje yra daug pačių įvairiausių nuomonių apie iš šeimų paimamus vaikus. Bet kiek tokių vaikų teko matyti ligoninėse, kiek teko bendrauti su mūsų savanoriais, vargu ar būtų įmanoma surasti daug atvejų, kai galėtume pasakyti, kad vienas ar kitas vaikas iš nesaugios aplinkos buvo paimtas be reikalo.

Tik noriu pabrėžti, kad mes nesame ir nesistengiame būti teisėjais tų šeimų iš kurių buvo paimti vaikai. Mes matome tik vaikučius. Kartais jų tėvus, kurie užsuka aplankyti savo vaikų.

Viskas, ką sužinome yra tik iš vaikų ir jų tėvų pasakojimų. Bet tikrai nesikapstome po šeimos istoriją. Mūsų misija – suteikti vaikui emocinę paramą ir kokybišką priežiūrą, kai jiems to labiausiai reikia, o ne kažką teisti.“

Pasak naujienų portalo tv3.lt pašnekovės, skaudžiausia jų veikloje yra matyti ligoninėje tėvų pamirštus vaikus:

„Faktas, kad tėvams nėra uždrausta ateiti aplankyti savo vaiko ligoninėje. Bet problema ta, kad retas kuris ateina. Būna ir taip, kad tėvai vaiką aplanko tik po kelių dienų ar savaitės. Arba ateina vos kelioms minutėms ir vėl išlekia su svarbesniais reikalais.

Po tokių apsilankymų mūsų savanoriams dažnai tenka raminti, guosti vaikučius. Tad skaudžiausia yra suvokti tai, kad kai kuriems tėvams jų vaikai apskritai nerūpi... Tik dalis tėvų sugeba pripažinti savo klaidas ir dėl to nuoširdžiai gailisi, bet toli gražu ne visi“, – pasakoja I. Šuipė.


Rašyti komentarą...
p
pasipiktinęs
2019-03-25 21:43:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
baikit tą durną propagandą - valstybė į šeimų privatumą privalo įsikišt tik kriminalo atveju .
Atsakyti
-2

E
ETS
2019-03-25 22:39:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Leiskit tėvams auginti ramiai savo vaikus!Susirūpinkit geriau tomis tikromis grėsmėmis,kai vaikai mato tik girtų ,,tėvelių,,veidelius,uliavones,jaučiasi palikti likimo valiai.Tėvystės kursuose nematau nieko blogo,nes kitose šalyse tai vyksta ir yra normalu įgyti žinių iš specialistų apie bendravimą pav. su paaugliais sunkesniu brendimo laikotarpiu.Kažkaip pas mus viskas vyksta kaip su ,,perlenkta lazda,, Kuo tai atsigręš ateityje-baisu pagalvoti.Vaikams visam gyvenimui liks pasąmonėje,kad jų tėvai nieko negali,negali apsaugoti nuo atskyrimo iš šeimos,nes nėra tarnybose geros patirties,kada iš tikro vaikui blogai.Kur tiesa,o kur gal kerštas,apkalbėjimas šeimos iš blogų paskatų ar neteisingai suprastų ,,signalų,, Vienu žodžiu-svarbu kuo greičiau išplėšti iš namų mažametį ar nepilnametį ŽMOGŲ.
Atsakyti
0

K
Klausimėlis
2019-03-26 00:02:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu jau tiek daug nereikalingų vaikų, tai kam tada reikalingas pedofilų svajonių įstatymas, kad visokios iškrypėliu aprūpinimo agentūros, nutaikę momentą, galėtų pagrobti vaikus iš normalių šeimų?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų