Alytaus mokykloje pasipasakojęs vaikas iš šeimos paimtas nedelsiant

Alytaus pareigūnai aiškinasi smurto artimoje aplinkoje aplinkybes. Apie galimai nuo motinos nukentėjusį mažametį (2010 m. gimimo) pareigūnus informavo mokyklos, kurią jis lanko, darbuotojai.

Vaikas iškart buvo perduotas vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams. Dėl šio įvykis pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Kristina Janulevičienė pasakojo, kad būdamas mokykloje vaikas pasiskundė mokytojai, jog dieną prieš tai (kovo 6-ąją – aut. past.) jį namuose sumušė motina.

„Vaikas kreipėsi į savo mokytoją, jis teigė, kad patyrė smurtą, o dabar jam skauda galvą. Mokytoja apie tai pranešė socialinei darbuotojai, kuri iškart kreipėsi į policijos pareigūnus. Šiuo metu yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo“, – plačiau įvykio aplinkybes nupasakojo K. Janulevičienė.

Tirs grėsmės lygį

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus atstovė Vija Kudzienė patvirtino, kad informaciją apie galimai sumuštą vaiką Vaiko teisių apsaugos skyrius gavo iš mokyklos, kurią lanko vaikas:

„Ši šeima nėra žinoma Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojams. Ugdymo įstaigos, kurią lanko vaikas, mokytojai šeimą apibūdina kaip rūpestingą, besidominčią vaiko ugdymu, noriai bendraujančią su pedagogais.

Šeimoje auga dar vienas mažametis vaikas. Informacija apie tai buvo perduota Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, kur dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.“

Anot V. Kudzienės, Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai šiuo metu vertina grėsmės vaikui lygį: „Kai grėsmės lygis bus nustatytas bus sprendžiama, kokių priemonių imtis toliau. Vaikas dabar yra saugioje aplinkoje su artimais giminaičiais, jam teikiama psichologinė pagalba.“

Paklausta, kaip galimai nukentėjo vaikas, V. Kudzienė teigė, kad akivaizdžių sužalojimų ant vaiko kūno nesimato.

„Tačiau išsamesnę informaciją apie nustatytus sužalojimus galėtų suteikti nebent gydymo įstaiga“, – teigė V. Kudzienė.


Rašyti komentarą...
E
Eda
2019-03-08 16:25:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar nebus vaiko santazas pries tevus. Vel isardyta seima ir sugriauti gyvenimai.
Atsakyti
-12

A
Agnė
2019-03-08 17:43:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cirkų cirkai – smurto požymių nėra, o vaikas paimtas iš šeimos... Tegu tie vaiko teisių specialistai užsiima ne vaiduoklių medžiokle, o imasi realių veiksmų ten, kur reikia. Vaikai mokykloj sumuša kitus vaikus – akivaizdūs smurto požymiai, o jie nieko nedaro, mokytojai žemina vaikus, prie mokyklų vaikšto neaiškūs tipai ir siūlo narkotikus, o vaikų teisių specialistams nusispjauti. Kas čia – ne smurtas prieš vaikus? Čia saugi aplinka???
Atsakyti
-8

M
Monika
2019-03-08 17:41:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal ir papurtė ar ausį nusuko, o kad skauda galvą niekas nepatikrins ar tiesa? Aš taip pat manau, kad šantažas. Tokie vaikai puikiai moka manipuliuoti ir tėvais ir mokytojais.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (35)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų