Nusikaltėlio aukomis tapo pagyvenę žmonės ir mažamečiai vaikai, kuriems jis privalės atlyginti 67 tūkstančius litų neturtinės žalos.

Penktadienį Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje keturis kartus teistas Vadimas Bondarevas kaltinamas devynis kartus išviliojęs iš senukų ir mažamečių vaikų pinigus ir kitus daiktus.

Sukčiui teismas skyrė kalėti ketverius metus už tai, kad veikdamas kartu su bendrininkų grupe nuo praėjusių metų gegužės vidurio iki praėjusių metų liepos pabaigos, prisistatydamas tariamai nukentėjusių asmenų giminaičiu, devynis  kartus iš pensijos sulaukusių asmenų ar mažamečių vaikų apgaulės būdu išviliojo pinigų (įvairiomis sumomis) ar juvelyrinių papuošalų bei buitinės technikos. Vienam nukentėjusiajam padaryta žala siekė  iki 38 tūkst. litų.

Teismo nuosprendyje skelbiama, kad ikiteisminio tyrimo metu nenustatyti asmenys iš Marijampolės ir Alytaus pataisos namų skambindavo šiems nukentėjusiems, prisistatydavo policijos pareigūnais, pranešdavo, kad nukentėjusiųjų giminaitis sužalojo kitą asmenį, todėl jam reikia atsilyginti. Tariamas pareigūnas pasakydavo, kad pinigų atvyks pasiimti esą sužaloto žmogaus giminaitis. Sykį buvo prisistatyta Lietuvos ambasados Norvegijoje diplomatu.

REKLAMA

Tris kartus pareigūnais apsimetę telefoniniai sukčiai nukentėjusiesiems padiktavo raštelio tekstą, kad nurodyta pinigų suma yra sumokėta, o tą dokumentą pasirašydavo pinigų paimti atvykdavęs V. Bondarevas.

Ikiteisminio tyrimo metu atlikus rašysenos ekspertizę, buvo nustatyta, kad šiuos raštelius pasirašė būtent jis.

Ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis paaiškino, kad praėjusių metų kovą išėjo iš pataisos namų, kur atliko bausmę už analogiškus sukčiavimus. Po kelių mėnesių jam paskambino nepažįstamas vyras iš pataisos namų, kuris pasiūlė vėl užsiimti telefoniniais sukčiavimais: eiti pas žmones nurodytais adresais atsiimti pinigų ar kitų vertingų daiktų už nebūtus įvykius. Anot kaltinamojo, tokį sukčiavimo būdą patys nuteistieji vadina „Alio, mama“. Kaltinamasis teismo posėdžio metu beveik visus sukčiavimo atvejus pripažino.

Teismas iš nuteistojo nukentėjusiųjų naudai priteisė 67 tūkst. litų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.


Rašyti komentarą...
N
Na,tai kas
2012-06-01 19:16:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad priteise,bet niekada jie nesumokes nei 100 litu,nes nera ko is ju paimti,tik analizus,kazkodel ir Vaicekauskiene tokiu bylu nesiima,sake,kad siuo metu yra labai uzsiemusi,liepe laukti kol uzdirbs nuteistasis ,cia jums ne vaika isplesti uz gera atlygi,su 240 gorilu apsauga,,,
Atsakyti
0

R
Robertas
2012-06-01 23:29:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kiek kartu as sakau: neatsiliepkit i nezinoma numeri, jei atsiliepet, paklauskit, kas ko nori, ko skambina. O jei pradeda ten kazka kalbeti apie avarijas, suzeidimus, pagalvokite, ar jus turite artimuju, kurie galejo patekti i avarijas. Jei turite, bandykite paskambinti jiems. Jei telefonas ju bus nesuduzes sakykim avarijos metu, policijos pareigunas, ar medikas, ar dar kas is specialiuju tarnybu atsilieps, paklaus kas jus esat, ir paprasys jusu adreso. O ne skies, kad esa reikia is karto tiek ir tiek pinigu. nebukim patiklus, kaip sako liaudies ismintis: Desimt kartu atmatuok, o tada kirpk :)
Atsakyti
0

o
ox
2012-06-02 13:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ir vis dar atsiranda kurie patiki...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų