REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nusikaltėlio aukomis tapo pagyvenę žmonės ir mažamečiai vaikai, kuriems jis privalės atlyginti 67 tūkstančius litų neturtinės žalos.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje keturis kartus teistas Vadimas Bondarevas kaltinamas devynis kartus išviliojęs iš senukų ir mažamečių vaikų pinigus ir kitus daiktus.

REKLAMA

Sukčiui teismas skyrė kalėti ketverius metus už tai, kad veikdamas kartu su bendrininkų grupe nuo praėjusių metų gegužės vidurio iki praėjusių metų liepos pabaigos, prisistatydamas tariamai nukentėjusių asmenų giminaičiu, devynis  kartus iš pensijos sulaukusių asmenų ar mažamečių vaikų apgaulės būdu išviliojo pinigų (įvairiomis sumomis) ar juvelyrinių papuošalų bei buitinės technikos. Vienam nukentėjusiajam padaryta žala siekė  iki 38 tūkst. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Teismo nuosprendyje skelbiama, kad ikiteisminio tyrimo metu nenustatyti asmenys iš Marijampolės ir Alytaus pataisos namų skambindavo šiems nukentėjusiems, prisistatydavo policijos pareigūnais, pranešdavo, kad nukentėjusiųjų giminaitis sužalojo kitą asmenį, todėl jam reikia atsilyginti. Tariamas pareigūnas pasakydavo, kad pinigų atvyks pasiimti esą sužaloto žmogaus giminaitis. Sykį buvo prisistatyta Lietuvos ambasados Norvegijoje diplomatu.

Tris kartus pareigūnais apsimetę telefoniniai sukčiai nukentėjusiesiems padiktavo raštelio tekstą, kad nurodyta pinigų suma yra sumokėta, o tą dokumentą pasirašydavo pinigų paimti atvykdavęs V. Bondarevas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo metu atlikus rašysenos ekspertizę, buvo nustatyta, kad šiuos raštelius pasirašė būtent jis.

Ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis paaiškino, kad praėjusių metų kovą išėjo iš pataisos namų, kur atliko bausmę už analogiškus sukčiavimus. Po kelių mėnesių jam paskambino nepažįstamas vyras iš pataisos namų, kuris pasiūlė vėl užsiimti telefoniniais sukčiavimais: eiti pas žmones nurodytais adresais atsiimti pinigų ar kitų vertingų daiktų už nebūtus įvykius. Anot kaltinamojo, tokį sukčiavimo būdą patys nuteistieji vadina „Alio, mama“. Kaltinamasis teismo posėdžio metu beveik visus sukčiavimo atvejus pripažino.

REKLAMA

Teismas iš nuteistojo nukentėjusiųjų naudai priteisė 67 tūkst. litų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

Gegužę už analogiškus nusikaltimus Vilniaus miesto Trečiosios apylinkės teismas skyrė galutinę penkerių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau šis nuosprendis dar  neįsiteisėjęs, todėl paskelbta bausmė su ankstesniu nuosprendžiu kol kas nebuvo subendrinta.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui apeliacine tvarka.

Nors įkalinimo įstaigose aktyviai kovojama su telefoniniais sukčiais, kurie savo veiksmo zoną išplėtė net iki Estijos, mėginama įmontuoti ryšį blokuojančius įrenginius, niekaip neatsiranda lėšų paskelbti konkursą.

Ankstesnių konkursų dalyviai reikalauja didelių sumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų