REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda su Islandijos vadovais antradienį aptarė saugumo klausimus, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje.

Prezidentas Gitanas Nausėda su Islandijos vadovais antradienį aptarė saugumo klausimus, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje.

REKLAMA

Kaip pranešė Prezidentūra, Islandijoje, kur vyksta ketvirtasis Europos Tarybos viršūnių susitikimas, besilankantis G. Nausėda susitiko su šalies prezidentu Gudniu Th. Johannessonu ir Islandijos Ministre Pirmininke Katrin Jakobsdottir. 

Lietuvos vadovo teigimu, Vilniaus viršūnių susitikimas bus„ savalaikė proga priimti sprendimus, kurie dar labiau sustiprins NATO rytinio flango ir viso regiono saugumą“.

Prezidentas akcentavo, kad oro gynyba ir sąjungininkų pajėgų didinimas Baltijos regione yra būtinos sąlygos efektyviam atgrasymui.

„Pasak šalies vadovo, sąjungininkių vienybė ir įsipareigojimas kolektyvinei gynybai siunčia stiprų signalą agresoriui, tad juos išlaikyti būtina ir ateityje“, – teigiama prezidentūros pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėda pabrėžė paramos Ukrainai svarbą ir būtinybę priimti sprendimus dėl sustiprinto Ukrainos ir NATO bendradarbiavimo.

Šalies vadovo teigimu, akivaizdu, kad Ukraina yra euroatlantinės saugumo architektūros dalis, o Ukrainos ir NATO bendradarbiavimas turi persikelti į politinį lygmenį nubrėžiant aiškią narystės perspektyvą. Lietuvos prezidentas taip pat pažymėjo, kad būtina ir toliau visokeriopai remti Ukrainą, kol agresorius bus nugalėtas ir Europoje vėl įsivyraus taika.

„Pagarba demokratijai ir laisvei vienija Lietuvą ir Islandiją. Dėkoju Islandijai už principingą poziciją Rusijos karo Ukrainoje klausimu ir reikšmingą paramą šiai šaliai. Ukrainiečių kova prieš agresorių yra visos Europos kova už taiką, laisvę ir savo vertybes. Kova, kurią visi kartu privalome laimėti“, – sakė prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų