• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nutraukia parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio ir buvusio Seimo nario Juozo Imbraso namų statybų Vilniuje aplinkybių tikrinimo procedūras ir dėl išduotų statybos leidimų į teismą nesikreips, pranešė institucija.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nutraukia parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio ir buvusio Seimo nario Juozo Imbraso namų statybų Vilniuje aplinkybių tikrinimo procedūras ir dėl išduotų statybos leidimų į teismą nesikreips, pranešė institucija.

REKLAMA

Kaip nurodo VTPSI, šis sprendimas priimtas po to, kai šių metų sausį prokuratūra dėl R. Žemaitaičio ir J. Imbraso namų statybų nutarė netaikyti viešojo intereso gynimo priemonių.

„Statybos inspekcija nagrinėja statybos leidimų, išduotų seniau kaip prieš 6 mėn., teisėtumą tik tais atvejais, kai dėl jų teisėtumo teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą arba kai kyla įtarimų, kad pažeistas viešasis interesas. Paaiškėjus aplinkybėms, dėl kurių procedūra negali būti tęsiama, ji nutraukiama.

Pažeidimo nėra

Įvertinusi nurodytas naujai paaiškėjusias aplinkybes, kad teisėsaugos institucijoje yra užbaigtas tyrimas ir nenustatyta viešojo intereso pažeidimo, Statybos inspekcija šiuo atveju nebeturi pagrindo tęsti procedūrą ir į teismą dėl 2015 m. ir 2018 m. išduotų statybos leidimų panaikinimo ir statybos padarinių šalinimo nesikreips“, – nurodoma antradienį išplatintame VTPSI pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Jame nurodoma, jog pernai Vilniaus apygardos prokuratūros viešojo intereso gynimo skyrius kreipėsi į VTPSI, prašant įvertinti 2015 m. ir 2018 m. išduotų statybos leidimų, pažymos, deklaracijos dėl R. Žemaitaičio ir J. Imbraso namų statybų Vilniuje teisėtumą. Anot inspekcijos, išnagrinėjus minėtus dokumentus, prokuratūra buvo informuota apie nustatytus pažeidimus.

REKLAMA

Anksčiau buvo pranešta, kad Vilniaus miesto savivaldybę praėjusių metų spalį pasiekė VTPSI raštai, kuriuose konstatuota, jog R. Žemaitaičio ir J. Imbraso sklypams Laurų gatvėje statybą leidžiantys dokumentai išduoti neteisėtai, nes sklypai patenka į Virių vandenvietės pirmąją griežto režimo apsaugos zoną.

Vilniaus apygardos prokuratūra, įvertinusi Statybos inspekcijos surinktą informaciją, vis dėlto nutarė dėl R. Žemaitaičio ir J. Imbraso namų statybų netaikyti viešojo intereso gynimo priemonių. Šį sprendimą šių metų sausį patvirtino ir aukštesnysis prokuroras.

REKLAMA
REKLAMA

Statybos inspekcija savo pranešime pažymi, kad anksčiau dėl R. Žemaitaičio ir J. Imbraso namų statybų nustatyti pažeidimai jau yra pašalinti.

„Vilniaus apygardos prokuratūros viešojo intereso gynimo skyriaus nutarime nurodyta, kad deklaracija išduota pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, kaip tai ir užfiksuota Statybos inspekcijos 2023 rugsėjo 15 d. deklaracijos apie statybos užbaigimą (patvirtintos Statybos inspekcijos ar registruotos, kai atlikta statinio ekspertizė) patikrinimo akte. Informuojame, kad šiuo metu 2023 rugsėjo 15 d. deklaracijos apie statybos užbaigimą patikrinimo akte nurodyti pažeidimai jau yra pašalinti“, – nurodo VTPSI.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybė prokuratūros sprendimą skundžia teismui

Vilniaus miesto savivaldybė nesutinka su prokuratūros sprendimu netaikyti viešojo intereso gynimo priemonių dėl R. Žemaitaičio ir J. Imbraso namų statybų sostinėje.

„Savivaldybė, įvertinusi prokuratūros pateiktus dokumentus ir išanalizavusi sprendimuose nurodytus argumentus bei su jais nesutikdama, nusprendė skųsti sprendimą netaikyti viešojo intereso gynimo priemonių, t. y. Generalinės prokuratūros sausio 12 d. nutarimą palikti galioti Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorės praėjusių metų lapkričio 10 d. nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones“, – anksčiau Eltai teigė savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.  

REKLAMA

ELTA primena, kad šių metų sausį Generalinės prokuratūros prokuroras, kaip aukštesnysis prokuroras, nutarė, jog Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės sprendimas netaikyti viešojo intereso gynimo priemonių dėl R. Žemaitaičio ir J. Imbraso namų statybų buvo pagrįstas.

Aukštesniojo prokuroro nutarime teigiama, kad minėtų asmenų namų statybų aplinkybių tyrime nebuvo gauta duomenų dėl viešojo intereso pažeidimų. Kartu nurodoma, kad statybą leidžiančių dokumentų neatitikimą Vilniaus miesto Bendrojo plano sprendiniams iš esmės nulėmė pačios savivaldybės veiksmai ir institucijų, kompetentingų spręsti vandenvietės ribų pakeitimo klausimą, neveikimas. Svarbia aplinkybe pripažinta ir dabartiniams žemės sklypų savininkams savivaldybės veiksmais sukurti teisėti lūkesčiai.

Prokuratūra, vertindama R. Žemaitaičio ir J. Imbraso namų statybų Vilniuje aplinkybes, pernai buvo pradėjusi ir ikiteisminį tyrimą dėl įtarto piktnaudžiavimo, tačiau šių metų sausį jį nutarta nutraukti, konstatavus, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų