statybos inspekcija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „statybos inspekcija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „statybos inspekcija“.

Statybos inspekcija dėl Remigijaus Žemaitaičio ir Juozo Imbraso namų statyboms išduotų leidimų į teismą nesikreips

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nutraukia parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio ir buvusio Seimo nario Juozo Imbraso namų statybų Vilniuje aplinkybių tikrinimo procedūras ir dėl išduotų statybos leidimų į teismą nesikreips, pranešė institucija. Kaip nurodo VTPSI, šis sprendimas priimtas po to, kai šių metų sausį prokuratūra dėl R. Žemaitaičio ir J. Imbraso namų statybų nutarė netaikyti viešojo intereso gynimo priemonių.

Norite griauti statinį? Įspėja nepadaryti šios klaidos, kitaip – bauda iki 15 tūkst. eurų

Statinio griovimas Statybos įstatyme apibūdinamas kaip viena iš statybos rūšių, todėl Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pataria, kokiais teisės aktais reikėtų vadovautis ir kuriais atvejais griovimo darbų vykdymui prireiks statybą leidžiančio dokumento (SLD), kurį išduoda atitinkama savivaldybės administracija.
2023-04-29

Tokio įžūlumo nematė jau seniai: net 16 gyvenamųjų namų pradėjo statyti savavališkai

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), gavusi informacijos, kad Vilniuje, Grinapolio g., statybos vykdomos neturint statybas leidžiančių dokumentų (SLD), atliko patikrinimą vietoje ir nustatė grubių pažeidimų, rašoma pranešime.
104 2023-04-04

Palangoje Statybos inspekcija aptiko penkis savavališkai statomus vienbučius namus

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija Palangoje, Žiogupio gatvėje, aptiko penkis be privalomojo statybą leidžiančio dokumento statomus blokuotus neypatingosios kategorijos vienbučius gyvenamuosius namus. Kaip trečiadienį informavo inspekcija, neplaninio patikrinimo metu statybų vietoje buvo užfiksuoti kiti dar penki savavališkai statomi statiniai.
2022-11-10

Statybos inspekcija dėl Maskvos namų griovimo teigia laukianti antstolės veiksmų

Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija teigia dar liepą antstolei perdavusi vykdyti teismo sprendimą nugriauti sostinėje nebaigtus statyti Maskvos namus bei laukianti tolesnių jos veiksmų. Pati antstolė Asta Stanišauskaitė BNS nurodė, kad procesas vykdomas, tačiau jo detalių teigė negalinti komentuoti.

Perkūnkiemio detektyvas: dingo gyventojams skirta kelių šimtų vietų aikštelė

Vilniaus Perkūnkiemio kvartalo bendruomenė kreipėsi į institucijas dėl galimai stambaus korupcijos masto statant Perkūnkiemio kvartalą. Įtarimų bendruomenei kilo dėl daugiau nei 800 neįrengtų automobilių stovėjimo vietų, kurios šiame rajone itin reikalingos. Painioje istorijoje figūruoja ir žinomas verslininkas. Teisės aktuose reikalaujama statant daugiabučius įrengti ir nustatytą kiekį automobilių stovėjimo vietų, jeigu jų nėra – namas nepripažįstamas tinkamu naudoti.
2020-06-29

Etikos sargai imasi Statybos inspekcijos

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė tirti, ar buvusi Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos vadovė Laura Nalivaikienė nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų. Etikos sargai pranešė pradėję tyrimą po Seimo konservatorių Mykolo Majausko ir Radvilės Morkūnaitės - Mikulėnienės kreipimosi. Jame parlamentarai rėmėsi portalo 15min.
Aktualijos 2017-07-19

Supykdė savavališkų statybų mastai: baudų dydžiai privers susiimti už galvų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seimui teikia įstatymų pataisų paketą, kuriuo siūlo įteisinti dvigubai didesnes baudas už savavališkas statybas ir pagreitinti neteisėtų statinių griovimą. „Savavališkos statybos darosi vis agresyvesnės ir įžūlesnės, piktybiški savivaliautojai lieka nenubausti, o pastatai nenugriauti. Būtina nedelsiant imtis priemonių, kurios sutramdytų ir atgrasytų nuo tokių statybų“, – pabrėžia prezidentė D. Grybauskaitė.

Svajonių būstą išsirinkusi šeima tapo savavališkų statybų įkaitais

Tarandė – įspūdingo grožio sostinės Šiaurės Vakaruose esanti miesto dalis. Būtent šioje vietoje būstą įsigyti susigundė jauna vilniečių šeima. Vis dėlto beveik šimtu tūkstančių litų avansu už naujos statybos butą prasidėjusios svajonės įgyvendinimas subliuško – daugiau negu metus žadėto rakto nuo buto durų šeima taip ir negavo, o šiuo metu pagrindiniu jų tikslu tapo investuotų pinigų susigrąžinimas.
Aktualijos 2015-10-07

Skaitytojo naujienos pėdsakais: statybos atkirto gyventojus nuo pasaulio (IV d.)

Nors valdininkai ir naują daugiabutį statanti bendrovė tvirtina, kad „viskas tvarkoje", aplinkos ministras V. Mazuronis stoja gyventojų pusėn ir teigia, kad senųjų daugiabučių gyventojų interesais nebuvo pakankamai pasirūpinta.
2014-04-29
REKLAMA
REKLAMA

Skaitytojo naujienos pėdsakais: statybos atkirto gyventojus nuo pasaulio (III d.)

Jei valdžios vyrai nuspręstų, kad ką nors nauja statant reikia atsižvelgti į aplinkinių gyventojų poreikius, pastariesiems nereikėtų ieškoti savo tiesos varstant daugybės įstaigų duris, o visiems kitiems – gaišti laiką.
2014-04-27

Skaitytojo naujiena: statybos atkirto gyventojus nuo pasaulio (II d.)

„Mes kasdien meldžiamės, kad kokia nelaimė neištiktų“, – balsas.lt žurnalistams sakė sunerimę vieno sostinės Žirmūnų mikrorajono daugiabučio gyventojai kiek daugiau negu prieš savaitę. Paaiškėjo, kad greta didžiulio, 8 laiptinių penkiaaukščio, prasidėjusios statybos beveik atitvėrė juos nuo likusio pasaulio. „Jei kam nors prireiktų išsikviesti greitąją ar dar blogiau – kiltų gaisras, iki mūsų jie paprasčiausiai neprivažiuos.
Į viršų