Spręs, ar leisti grįžti į mokyklas 5-11 klasių moksleiviams dalis savivaldybių žada neskubėti

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar leisti grįžti į mokyklas 5-11 klasių moksleiviams.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė išvakarėse teigė siūlysianti, kad šiuo metu nuotoliniu būdu besimokantys 5-8 klasių moksleiviai galėtų grįžti į mokyklas nuo pirmadienio, 10 ir 11 klasių moksleiviai – dar po savaitės, nuo gegužės 10-osios.

J. Šiugždinienė žada, jog grįžtantieji be dabar naudojamo kaupinių testavimo metodo galės būti tikrinami ir greitaisiais antigeno testais, juos atlikti galėtų ir patys moksleiviai prižiūrint mokyklos darbuotojui – taip būtų siekiama neapkrauti laboratorijų.

Ministrės teigimu, galutinį sprendimą dėl moksleivių grąžinimo priimti turės pačios savivaldybės, atsižvelgdamos į epidemiologinę situaciją ir galimybes.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius antradienį jau pareiškė, kad dėl sudėtingos epidemiologinės padėties sostinėje 5-11 klasių moksleiviai į klases šiais mokslo metais greičiausiai negrįš.

Dalis savivaldybių žada neskubėti grąžinti 5-11 klasių moksleivių į mokyklas

Trečiadienį Vyriausybei žadant apsispręsti dėl 5-11 klasių moksleivių grąžinimo į klases, kelių lrt radijo kalbintų savivaldybių žada neskubėti to daryti nuo ateinančio pirmadienio, kol nėra atsakyta į visus kylančius klausimus.

Birštono merė Nijolė Dirginčienė sako, kad savivaldybė yra pasiruošti grąžinti minėtų klasių moksleivius nuo gegužės 10-osios, bet jų netestuotų dėl COVID-19, nes, pasak merės, tai kol kas tėra rekomendacija.

„Aš manyčiau, testavimas nėra privalomas. Ne, aš manau tikrai nėra poreikio. Jeigu norėtų kažkas savanoriškai, tikrai yra sudarytos sąlygos ir tą gali daryti“, – radijui trečiadienį teigė Birštono savivaldybės vadovė.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda tvirtino, kad yra „daug neatsakytų klausimų“, ypač dėl testavimo, tad laukiama aiškesnių Vyriausybės, operacijų vadovo sprendimų. Jis tai pat sako, kad savivaldybė nuo ateinančio pirmadienio moksleivių nespės grąžinti.

REKLAMA

„Jei bus greitieji antigeno testai, juos vaikai atliks patys prižiūrint darbuotojui – klausimas, kokie darbuotojai galės prižiūrėti, į kurį šiandien nėra atsakyta, kaip bus užtikrintas konfidencialumas (...). Nuo pirmadienio tikrai papildomi vaikai tikrai negalės grįžti į mokyklas 5-8 klasių“, – svarstė meras.

Kauno miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė tvirtino, kad pradinukai į mokyklas grįžo sėkmingai, pasiruošta ir abiturientų grįžimui nuo pirmadienio, bet šiuo metu Kauno savivaldybė patenka į juodąją zona, o laboratorijos jau susiduria su trikdžiais padidėjus testų apimtims.

„Labai abejotumėme, kad tai galėtų vykti sklandžiai leidžiant į mokyklas 5-8 klases“, – sakė ji.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė išvakarėse teigė siūlysianti, kad šiuo metu nuotoliniu būdu besimokantys 5-8 klasių moksleiviai galėtų grįžti į mokyklas nuo pirmadienio, 10 ir 11 klasių moksleiviai – dar po savaitės, nuo gegužės 10-osios.

Ministrė žada, kad grįžtantieji be dabar naudojamo kaupinių testavimo metodo galės būti tikrinami ir greitaisiais antigeno testais, kuriems nereikia tyrimų laboratorijose.

Šiuo metu į mokyklas leidžiama eiti daliai šalies pradinukų, nuo pirmadienio – abiturientams.


Rašyti komentarą...
D
Danutė ė
2021-04-28 08:12:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mūsų valdžia rūpinasi tik savo pinigines turiniu, jiems reikia neišsilavinusių žmonių, juos lengviau kontroliuoti ir daryti visokius mokslinius eksperimentus.
Atsakyti
0

E
Esu
2021-04-28 08:16:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Leiskit jau tiems vaikams pabaigti mokytis nuotoliniu nestresave ju su tais testais!ir nebeerzinkit tevu!!!!nes jus turesit rimtu reikalu!!!!tevai uz vaikus tai tikrai pastoves!!!!!
Atsakyti
-7

Šimonyte ,Dulky kam skiepai jei testuoja
2021-04-28 08:50:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas čia per spekuliacijos su vaikais ir tevais. Kokiu pagrindu reikalaujama testai. Ir kokiu pagrindu nesutinkantys neileidžiami į pamokas ? kaip skiepijote pedagogus??, kalbėjote apie tai , skubate skiepinti mokytojus,kad mokiniai galčtų grižti į kontaktini mokslą .O kas dabr kodėl reikalaujate testų iš vaikų ? Tai afera reiškia skiepai apsaliut nesaugo ? tai ką testais išsaugosi ? jei jau skiepai neveikia ? gal vertėtų visus vaikus be jokiu testu grazinti i mokyklas.Žmones durniais laikote,taip skaitotės su rinkėjais.Kiek gali tęstis Šimonytės ir Dulkio nuomonių kaitaliojimas kasdien? ar tokie nestabilūs gali valdyti šaly ???
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų