Sostinėje į gatves išriedėjo du „skiepobusai“: skelbia maršrutus, kur galima ateiti pasiskiepyti

Norinčių pasiskiepyti pirmąją vakcinos doze nuo koronaviruso sulaukiama vis mažiau. Norėdamos paraginti žmones pasiskiepyti savivaldybės steigia loterijas, siūlo nemokamus pietus ar toliau žmones skatina reklaminėmis kampanijomis. Ten, kur gyventojai skiepijasi pasyviau, juos aplanko skiepų autobusiukas. Tačiau ir to neužtenka, todėl Vilniuje nuo trečiadienio pradeda kursuoti du dideli „skiepobusai“ – miesto autobusai, kurie pakeis ligšiolinį mikroautobusą. Jame gali pasiskiepyti visi – iš anksto registruotis nereikia.

„Skiepobusus“ trečiadienį plačiau pristatė Vilniaus miesto savivaldybės vakcinavimo koordinatorius Kipras Krasauskas.

Kasdien planuoja paskiepyti po 200—300 žmonių

„Skiepobusai“ sostinėje pradės kursuoti nuo Vilniaus viešojo transporto įmonės ir Antakalnio rajono.

„Vakcinovimo „skiepobusai“ yra atviri visiems gyventojams. Tiek gyventantys netoli gali užsukti, tiek tie, kurie važiuoja pro šalį.

<…> Šiandien jis iki 14 val. bus šioje vietoje, nuo 15 val. jis pajudės į Verkių autobuso parką, o antras autobusas bus prie Laisvės prospekto Spaudos rūmų, kur yra tiek Vilniaus viešojo transporto darbuotojų, tiek aplinkinių gyventojų“, – sakė jis.

Šiandien bus galima juose pasiskiepyti „Pfizer“ arba „AstraZeneca“ vakcinomis.

„Laukiami ir tie žmonės, kurie nori pasiankstinti ir antrąją dozę. Laukiami visi. Būtų geras rezultatas, jei viename autobuse per dieną pavyktų paskiepyti tarp 200—300 žmonių“, – K. Krasauskas.

Pradėjo nuo Vilniaus viešojo transporto įmonės

Jo, teigimu, pradėta skiepyti žmones šalia Vilniaus miesto transporto įmonės, nes įmonė savivaldybei paskolina, išnuomoja autobusus: „Tuo pačiu mes išbandome visą procesą. Todėl geriausia bendradarbiauti su savo įmone“, – sakė jis.

Bendras pasiskiepijusių lygis tarp transporto srityje dirbančių žmonių, anot K. Krasausko, apie 40 proc., o imunizacijos lygmuo – 50 proc.

REKLAMA

„Tą procentą reikia gerokai pakelti, todėl dabar yra strategija atvažiuoti tiesiai į įmones“, – sakė jis.

Kaip teigia Vilniaus savivaldybės atstovas, šiandien autobusuose dirba Šeškinės poliklinikos medikai: „Darome viską, kad vakcinavimo lygis kiltų mieste“, – pridūrė jis.

Artimiausi „skiepobusų“ grafikai bus paskelbti vakcina.vilnius.lt

Skiepų autobusiukas rieda po Vilnių

Šiandien, liepos 21 d., norintys pasiskiepyti bus laukiami Salininkuose,  prie parduotuvės „Maxima” (P. Žvirkos g. 1). Mobilus vakcinacijos autobusiukas atveš 200 „Janssen“ (gamintojo „Johnson & Johnson“) vakcinos dozių. Skiepijimas vyks nuo 16 iki 20 valandos. 

Ketvirtadienį, liepos 22 d., visi norintys pasiskiepyti vėl bus kviečiami prie prekybos centro „Akropolis“ (Ozo g. 25) –  mobilus vakcinacijos punktas ant ratų lauks  tarp 1 ir 3 įėjimo. Vilniečiams bus pasiūlyta 200 „Janssen“ (gamintojo „Johnson & Johnson“) vakcinos dozių. Skiepijimas vyks nuo 16 iki 20 valandos.

Penktadienį, liepos 23 d., visi norintys pasiskiepyti bus kviečiami į BIG prekybos centro aikštelę (Ukmergės g. 369). Čia bus siūloma skiepytis „Moderna“ vakcina. Mobilus vakcinacijos autobusiukas atveš 200  vakcinos dozių. Skiepijimas vyks nuo 16-19 valandos.

Autobusiukas jau yra lankęsis Naujininkų, Naujosios Vilnios rajonuose, taip pat Grigiškėse bei Šeškinėje, prie prekybos centro „Akropolis“, iš viso šiuo būdu jau paskiepyta apie 800 gyventojų.

Taip pat primename, kad mobilios komandos vyksta vakcinuoti ir į įmones, kuriose susirenka ne mažiau kaip 50 norinčių pasiskiepyti darbuotojų. Taip mobilios komandos jau aplankė 6 įmones. Jeigu pageidaujate, kad mobili komanda atvyktų ir į jūsų įmonę skiepyti darbuotojų, prašom kreiptis el. paštu [email protected] arba tel. 8 5 2112330.

Statistikos departamento antradienio duomenimis, šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyti 1 mln. 309 tūkst. 549 žmonės, abiem – 1 mln. 112 tūkst. 266.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 46,9 proc. žmonių – 0,2 procentinio punkto daugiau nei para anksčiau.

Sostinės savivaldybėje bent vieną skiepo nuo COVID-19 dozę gavo 49,9 proc. gyventojų.


Rašyti komentarą...
D
Dar
2021-07-21 10:37:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal duoda cepelinų ir nemokamą pravažiavimą metams? Ir gar norėčiau namo prie jūros, bent buto, nediduko
Atsakyti
-2

P
Petras
2021-07-21 10:49:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa bruda tegul suleidzia simasiui
Atsakyti
-1

V
Vinis
2021-07-21 10:43:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
O briuselis valdo seimūnus ką sako ta ir vygdot nereikeji imti milijardų o dabar sėdam šude valdovai jie o dermaedai budeliai vygdytojai
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų