Vilniaus savivaldybė tvirtina, kad Vilniuje jau pasiruošta valyti kelius nuo pirmojo sniego, jei orų prognozės pasitvirtins ir jis iškris jau penktadienį.

Kaip teigiama savivaldybės pranešime, sandėliuose sukaupta apie 8 tūkst. tonų druskos ir paruošta apie 11 tūkst. kubinių metrų smėlio–druskos mišinio, o 12 automobilių jau šį savaitgalį budės, pasiruošę bet kada išriedėti į gatves.

Šią žiemą, papildomai įsigijus dvi sniego valymo mašinas ir atnaujinus 10 senų, sostinėje dirbs 32 šlapios druskos barstytuvai, 12 smėlio–druskos barstytuvų ir 2 sausos druskos barstytuvai, praneša savivaldybė.

Iš viso Vilniuje, informuoja savivaldybė, yra barstomos ir valomos 491 gatvė, jų bendras plotas – beveik 5,8 mln. kvadratinių metrų, bendras ilgis – 602 kilometrai. Šlapiomis druskomis barstoma 280 gatvių, smėlio–druskos mišiniu – 152 gatvės, sausa druska – 59 gatvės.

Anot savivaldybės, kasmet kelių valymui sunaudojami skirtingi kiekiai druskos, jos mišinių: tai priklauso nuo žiemos intensyvumo. Pavyzdžiui, praėjusį sezoną sostinės gatvių barstymui buvo panaudota beveik 16 tūkst. tonų druskos, daugiau negu 12 tūkst. kubinių metrų smėlio–druskos mišinio.

Sostinės gatvės valomos ir barstomos pagal Vilniaus Gedimino technikos universiteto parengtas Vilniaus miesto gatvių priežiūros žiemą rekomendacijas.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, penktadienį Lietuva turėtų sulaukti pirmojo sniego. Tiesa, jis neturėtų ilgai išsilaikyti – bus ištirpdytas lietaus.

Penktadienio dieną, orams atvėsus iki 2–3 laipsnių šilumos, šlapdriba numatoma visoje šalyje.


Rašyti komentarą...
V
Vilnietis
2012-10-24 15:13:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negi bus pirmi metai, kai kelininkai NEBUS netiketai uzklupti ziemos?
Atsakyti
0

D
DOTESTA
2012-10-24 15:33:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
SENAS-GERAS-PAPRASTAS-EFEKTYVUS

SMELIO IR DRUSKOS MISINYS SLIDZIAI DANGAI BARSTYTI.
FASUOTAS PO 25KG MAISAIS.
DAUGIAU INFORMACIJOS IR KONTAKTAI TINKLAPYJE:
w w w . a b c 1 2 3 . lt
Atsakyti
0

p
pliumpt
2012-10-24 14:33:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau nei barstytų, nei valytų. Ir pinigų sutaupytų ir gamtai geriau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų