Socialdemokratai ir po skandalų išlaiko didžiausią palankumą

Visuomenės palankumas Lietuvos socialdemokratai išlieka didžiausias, o dvi parlamentinės opozicijos partijos - Tėvynės sąjunga- Lietuvos krikščionys demokratai ir Liberalų sąjūdis įsitvirtino atitinkamai antroje ir trečioje populiariausių politinių jėgų vietose, rodo dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiama visuomenės apklausa.

Toliau auga Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos populiarumas – per mėnesį jis padidėjo daugiau negu procentiniu punktu.

Socialdemokratų populiarumas per mėnesį išaugo labiausiai – daugiau negu 2 procentinius punktus. Konservatorių populiarumas vasarį, lyginant su sausio apklausos duomenimis, šiek tiek ūgtelėjo, liberalsąjūdiečių beveik tiek pat sumenko.

Už socialdemokratus per rinkimus, jeigu jie vyktų kitą sekmadienį, teigė balsuotų šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį - 23 proc. apklausos dalyvių, tačiau maždaug tiek pat, kiek ir praėjusių metų gruodį. Sausį socialdemokratus pasirinksiantys teigė 20,7 proc. respondentų.

Konservatorius rinktusi 9,9 proc. (sausį - 9,1 proc.) rinkėjų, o liberalsąjūdiečius - 8,7 proc. (9,6 proc.) gyventojų.

REKLAMA

Už partiją „Tvarka ir teisingumas“ balsuotų 7,4 proc. rinkėjų – šiek tiek mažiau negu prieš mėnesį (7,7 proc.), už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą - 7,1 proc. (5,9 proc.), už Darbo partija - 6,8 proc. (7,7 proc.), už Lietuvos ir lenkų rinkimų akciją 3,6 proc. rinkėjų – tiek pat, kaip ir sausį. Toliau sektų Žaliųjų partija.

Rinkos tyrimų centro „ Vilmorus“ direktorius sociologas Vladas Gaidys sako, kad visų partijų, išskyrus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, populiarumas išlieka stabilus, o pastarosios partijos reitingai nuosekliai auga.

„Tas reitingas kiekvieną mėnesį pakyla po 0,5 - 1 proc. Ir dabar jų rezultatas visai geras. Per metus labai pagerėjo tie (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos - BNS) vertinimai ir jie tvirtai laikosi tarp Darbo partijos ir partijos „Tvarka ir teisingumas“, - BNS sakė jis.

Rinkimuose nebalsuotų 10,9 proc. gyventojų, o 16,5 proc. teigė nežinantys, ką rinktis.

Reprezentatyvią apklausą visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ vykdė vasario 11-19 dienomis.


Rašyti komentarą...
O
O.Z. Kaunas
2016-02-27 09:06:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užsakyti reitingai. Nemanau, kad žmonės tokie nemąstantys, nematantys valdančiųjų cinizmo. Jei iš tiesų taip yra, tada Lietuvos piliečiai neverti geresnio gyvenimo, tegul toliau skursta mokytojai, gydytojai ir tie vargšų vargšai pensininkai, kurie maksimose renkasi galiojimą pasibaigusius produktus.
Atsakyti
0

i
info
2016-02-27 09:48:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
skelbiami reitingai yra tik dalis tiesos. Jie "nemeluoja", jie yra tik "pagražinami", pasakoma tik dalis tiesos. Šiuo metu vis kurstomas senas ir nulėpęs burbulas su socdemais. Skubiai kuriamas ir naujas(kuriama nauja "žvaigždė"- tai Skvernelis. Todėl priminsiu, kad per trumpą laiką tokiu būdu buvo sukurtas Grybauskaitės burbulas. Dar prisiminkim, kaip vienas Gaidys(iš "Vilmorus") praeity pūtė panelės Blynaitės burbulą. Jai buvo rašomas reitingas net virš 60%. Matematiškai žiūrint, su tokiu reitingu pralaimėti rinkimų neįmanoma. Bet ji pralaimėjo tam, kuriam buvo rašomas tik 4% reitingas. Taigi, gerbiamieji, kaip sako :"jokios apavystės - tik biznis".
Atsakyti
0

D
Delta
2016-02-27 12:16:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesinori tikėti, kad į apklausas patenkantys respondentai yra tokie buki, bet, matyt, teks patikėti (jei "Vilmorus" nemeluoja). Kuo paaiškintumėte tokį paradoksą, kai premjero reitingai aukšti, o visos JO vadovaujamos vyriausybės ir visų ministrų žemi. Tai ką, jis, būdamas protingas ir pagarbos vertas, surinko silpnus mažaverčius ministrus tam, kad šalia jų atrodytų išmanus? Arba dar: Lietuvai geriausia atstovaujanti Prezidentė pjūvyje "myliu nemyliu"(pasitikiu - nepasitikiu) nusileidžia prasčiau šalies interesams atstovaujantiems. Kita vertus, ką ir kur taip daug gero Lietuvai nuveikia tokie politikai kaip nuolat verkšlenantis Paksas, arba į psichologijos vingrybes metęsis Uspaskich'as ? Kai sau užduodu tokius klausimus, pradedu net labai abejoti respondentų susigaudymu ką koks Gaidžio klausimas reiškia.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų