Skvernelis: žinau mokytojų, kuriems atlyginimas didėjo nuo 50 iki 300 eurų

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad įvesti mokytojų etatinio apmokėjimo sistemą buvo būtina, nes kitaip pedagogams atlyginimai būtų mažėję, o dabar bent jau daliai mokytojų algos tikrai didėjo.

„Kol kas matau, kad tie sprendimai, kuriuos reikėjo padaryti, jie buvo neišvengiami. Šiandien niekas nekelia klausimo, kas būtų, jeigu to nebūtų padaryta, kada rugsėjo mėnesį paaiškėjo, kiek moksleivių neatėjo į mokyklas. Būtų tekę mokytojams mažinti atlyginimus, nes buvo sistema, kai finansavimo suma einanti paskui mokinį“, – penktadienį Vilniuje žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Jis apgailestavo, kad pedagogų bendruomenė trečiadienio vakarą nušvilpė švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę. Ji pastaruoju metu sulaukė daug kritikos dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelis. Mokytojų sąjūdžio pirmininkės Rūtos Andriuškevičienės teigimu, įvedus etatinį apmokėjimo modelį daliai pedagogų algos mažėjo, o tiems, kuriems didėjo, – neproporcingai augo krūvis.

„Kada pritrūksta argumentų diskusijose, belieka švilpti. O švilpimas nėra galbūt šitai labai svarbiai mūsų bendruomenės daliai – mokytojams, švietimo darbuotojams – deramas elgesys, jie rodo ir pavyzdį moksleiviams. Galime turėti įvairiausias nuomones – nesutikti, ieškoti argumentų, nemėgti, nemylėti, nekęsti galiausiai, bet tą emociją galima išreikšti ir kitokiais būdais“, – dalies pedagogų elgesį komentavo S. Skvernelis.

Jis tvirtino, kad daugumai mokytojų atlyginimai nuo rugsėjo didėjo.

„Tikrai dauguma, su kuriais man tenka bendrauti, teigia, kad yra nuo 50 eurų iki 300 eurų atlyginimo didėjimas“, – sakė premjeras.

Anot jo, etatinio apmokėjimo modelio įvedimas atskleidė nemažai bėdų, esančių švietimo sistemoje, mokyklose.

„Mokyklų administracija dažnai nuspręsdavo, įdarbindavo galbūt darbuotojus, kurie mokyklai nėra reikalingi, krūvį dalijant keletui žmonių. Šitas sprendimas parodė realią situaciją mūsų situaciją mūsų švietime ir kompetencijas mokyklų administracijų, švietimų skyrių, aišku, ir ministerijos pajėgumus“, – teigė S. Skvernelis.

Seimas vasaros pradžioje patvirtino naują etatinį mokytojų apmokėjimo modelį, įsigaliojusį nuo rugsėjo.

Švietimo ir mokslo ministerija tvirtina, kad tai leis palaipsniui mokytojų atlyginimus vidutiniškai padidinti penktadaliu – po maždaug 10 proc. šiemet ir kitąmet.

Jos teigimu, šiemet mokytojų atlyginimų fondas pasipildys 17,4 mln. eurų, o iki 2020-ųjų iš viso 95 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
G
Grigorij
2018-10-05 14:57:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikinu LR mokytojus su Mokytojo Diena! Linkiu sekmes, duodant vaikams kokybiskas zinias, pagal galimybe, skleisti Tikra Tiesa apie LTSR, TSRS, RU, bei ugdant vaikus moraliskai brandziais! Linkiu atgauti teises, drausminant suizulejusius vaikus, o taip pat gauti derama valstybes pagarba bei parama, adekvatu atlyginima!
Atsakyti
0

T
Tiesa
2018-10-07 10:00:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Demagogija .Tegul pristato tuos mokytojus , kuriems atlyginimas didėjo, žinau ne vieną atvejį kam mažėjo - 120EUR ir daugiau. Ne veltui nušvilpė mokytojai ministrę.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų