• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Lietuvos Aukščiausiajam teismui išteisinus gatvėje išpurkšto užrašo „vagies namas“ autorių, sureagavo pats Saulius Skvernelis. Ekspremjeras negailėjo ironijos, komentuodamas teismo verdiktą.

Antradienį Lietuvos Aukščiausiajam teismui išteisinus gatvėje išpurkšto užrašo „vagies namas“ autorių, sureagavo pats Saulius Skvernelis. Ekspremjeras negailėjo ironijos, komentuodamas teismo verdiktą.

REKLAMA

Primenama, kad 2020 m. buvęs Dalios Grybauskaitės patarėjas Gediminas Vaitkevičius ant gatvės, vedančios link S. Skvernelio namų, dangos dažais užrašė „vagies namas“.

Paklaustas, kaip vertina šviežiausią žinią iš teismo, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ lyderis atsakė su ironijos gaidele.

„Suformuota tokia praktika dabar, kad galima pasiimti dažų flakonėlį ir rašyti gatvėse, ką nori, – tikrovės neatitinkančią informaciją. Ir sakyti: Aš čia savo nuomonę pareiškiau. Tą galima daryti nuo šiol“, – tv3.lt komentavo S. Skvernelis.

Politikas neslėpė, kad išgirdęs ankstesnius, žemesnių instancijų teismo sprendimus, nelabai tikėjosi kitokios bylos baigties. Atrodo, kad S. Skvernelis susitaikė su faktu, kad Gintaras Vaitkevičius pripažintas nekaltu dėl šmeižto ir viešosios tvarkos pažeidimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra kaip yra. Teisinė valstybė, yra teismo sprendimas“, – sakė jis.

Primenama, kad Lietuvos Aukščiausiojo teismo sprendimas yra galutinis ir jo jau nebegalima skųsti. Portalas tv3.lt domėjosi, ką buvęs premjeras ruošiasi daryti toliau.

REKLAMA

„O ko gali imtis? Teismo sprendimas galutinis. Dabar belieka pasiimti dažų ir pradėt nuomonę reikšt“, – atsakė S. Skvernelis.

Vyras galutinai išteisintas

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas antradienį paliko galioti išteisinamąjį nuosprendį vyrui, prie tuometinio premjero Sauliaus Skvernelio namo ant kelio užrašiusiam „vagies namas“. Išgirdęs teismo verdiktą kaltinamasis net nualpo.

„Nuosprendis pakeistas pašalinant dalį, kad užrašas yra nuomonė“, – BNS informavo teismo atstovė Olga Kungienė.

REKLAMA
REKLAMA

Teisėjų kolegija nusprendė, kad išteisintojo veiksmuose įžvelgtini Baudžiamojo kodekso straipsnyje, numatančiam atsakomybę už šmeižimą, veikos požymiai, tačiau įvertino, jog „peržengiantys saviraiškos laisvės ribas ir neteisėti“ veiksmai nebuvo tokio pavojingumo laipsnio, kuris sudarytų pagrindą taikyti baudžiamąją atsakomybę.

Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Skundą dėl užrašų „vagies namas“ Aukščiausiajam Teismui buvo pateikęs S. Skvernelio advokatas ir prokuratūra. Jie prašė panaikinti Vilniaus apygardos teismo nutartį ir perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pernai gruodį Vilniaus apygardos teismas taip pat paliko išteisinamąjį nuosprendį buvusiam tuometės prezidentės Dalios Grybauskaitės ir buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėjui G. Vaitkevičiui.

Vilniaus rajone, Zujūnų seniūnijoje, Upės gatvėje, netoli S. Skvernelio šeimos namų ant asfalto buvo palikti užrašai „vagies namas“ ir „Skvernelis“ bei nupiešta rodyklė. 

Prokuratūra teigė, kad užrašuose ant kelio nebuvo išreikšta kritika ar nuomonė – tai buvo tikslinis asmens šmeižimas, akivaizdžiai peržengiantis civilinės atsakomybės ribas. 

REKLAMA

Aukščiausiojo Teismo trijų teisėjų kolegijos nutartyje rašoma, kad apie šią istoriją viešojoje erdvėje toliau buvo plačiai diskutuojama. Tai, jų vertinimu, visuomenės nariams ir išteisintajam Gediminui Vaitkevičiui buvo pagrindas suabejoti asignavimų skyrimo gatvei finansuoti skaidrumu.

„Byloje taip pat yra duomenys, kurie patvirtina išteisintojo teiginius apie tai, kad jis, dirbdamas Susisiekimo ministerijoje, sužinojo aplinkybes, kurios patvirtino viešojoje erdvėje keliamas abejones ir jas sustiprino. Šios aplinkybės yra reikšmingos atskleidžiant išteisintojo kaltės turinį“, – paskelbė teismas.

Važiuoju namo ir aiškiai parašyta kur mano namai.... Ir gyventojams patogu ir svečiams.
Ji reikia sodinti už Ignitis akcijų pardavimą. Ir kai pasikeis valdžia jokie koncervatoriai jo neišgelbės.
Nu jo. Toks namas iš mento algos. Lai nejuokina
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų