Skvernelis pasakė, kas gali laukti barų ir kavinių: siūlys riboti klientų skaičių

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad, užuot apribojus viešųjų maitinimo įstaigų darbo laiką, bus siūloma griežtinti tokioms įstaigoms taikomus saugumo reikalavimus. Tarp jų – galimas lankytojų skaičiaus ribojimas, atstumai tarp klientų, gera ventiliacija, apsauginės kaukės ir kitos priemonės.

Vyriausybė trečiadienį atsisakė ketinimo apriboti maitinimo įstaigų, barų ir naktinių klubų darbo laiką dėl Covid-19 grėsmės. Apie būtinybę imtis šių įstaigų darbo laiko ribojimo praėjusią savaitę pasisakė ir S. Skvernelis, ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tačiau nuspręsta sprendimo nesiimti.

„Kai kurių tokių įstaigų tokio tipo darbo laiko trumpinimas reiškia tiesiog to verslo uždarymą. <...> Mes kalbame apie privalomos socialinės distancijos išlaikymą. Siūlymas bus riboti žmonių skaičių, galbūt tai sieti su kvadratiniais metrais, kad būtų tikrai užtikrintas nesusibūrimas žmonių. Apsaugos priemonių naudojimas, kaukių, dezinfekcinio skysčio.

Be to, įvertinti informaciją apie tų įstaigų techninį įrengimą – ar yra pakankamai gera ventiliacija. Ir priimti sprendimus, kad jie galėtų saugiai dirbti. Kalbant apie restoranus, kavines, tas darbo laikas nėra turbūt labai aktualus, o naktiniams klubams, lošimo namas turėtų būti kiti reikalavimai, jeigu pavyks tuos reikalavimus suderinti su verslo atstovais“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis. 

Ribojimas jau buvo suplanuotas

Vis dėlto trečiadienį Vyriausybės nutarime buvo rašoma, kad viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų veiklą siūloma leisti vykdyti nuo 8 iki 24 valandos.

Tačiau darbo laiko ribojimas nebūtų netaikomas, kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas kitais būdais. Taip pat ribojimas nebūtų netaikomas, kai viešasis maitinimas teikiamas įmonių, įstaigų ar organizacijų, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams šių įmonių, įstaigų ar organizacijų teritorijose ar patalpose.

Kiek anksčiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė neabejojantis, kad Vyriausybė imsis griežtinti viešųjų maitinimo įstaigų darbo laiką.

REKLAMA

„Ateinančią savaitę Vyriausybei bus pateiktas projektas dėl darbo laiko sutrumpinimo. Bus siūloma nustatyti taip, kaip yra mūsų kaimyninėje Latvijoje, kad būtų galima veikti iki 24 val. Tam reikėtų, matyt, nusiteikti. 

Nes Vyriausybėje buvo apie tai diskutuota. Greičiausiai tai ir bus priimta. Verslai turėtų tai žinoti ir tam ruoštis. Mažai tikėtina, kad toks sprendimas būtų nepriimtas“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo A. Veryga.

Taip pat neseniai šiuo klausimu A. Verygai antrino ir S. Skvernelis.

„Taip, buvo svarstoma, diskutuojama šiuo klausimu. Manau, restoranams, kavinėms darbo laiko ribojimas bus minimalus arba jų nepalies. Kalbant dėl naktinių klubų, klausimas yra aštresnis. Buvo dar kartą pasiūlyta, kad būtų susitikta su sektoriaus atstovais, kad nebūtų priimtas sprendimas šiandien, o šiandien arba rytoj reikia jį vykdyti. Kad būtų tinkamas laikas pasiruošimui ir apsisprendimui, ką toliau daryti. 

Taip, iš tikrųjų, užtikrinti saugias sąlygas, kalbant apie naktinius klubus, yra sunkiai įmanoma, ir tie sprendimai vienokiu ar kitokiu atveju bus padaryti, kas liečia naktinius klubus“, – kiek anksčiau žurnalistams kalbėjo S. Skvernelis.

29 nauji atvejai

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 29 nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius siekia 2958, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 985 asmenys, 1874 pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 86 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Izoliacijoje yra 5571 žmogus.


Rašyti komentarą...
V
Violeta
2020-09-02 14:45:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar neatsibodo ta corona?
Atsakyti
-2

A
Arvydas
2020-09-02 14:45:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponas premjerė ar tikite kad jūs darote ar yra yrodimu iš kur virusas sklinda ,ar kas yra kaltininkas, įsitikinęs atakymo neturyte ,jei atsakysite tik kad atsikabintu ,gal kas nors yra bet yra blefas ,fantazija!!!
Atsakyti
-3

J
Javol
2020-09-02 15:52:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriausia priemonė - lauk von iš valdžios tokius visokius
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų