• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skandalo dėl premjero Gintauto Palucko praeities verslų akivaizdoje Seimo opozicija reikalauja jo atsistatydinimo. Tačiau Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis ragina neskubėti su išvadomis. Jis tikina, kad kol kas nėra pagrindo abejoti premjero veikla, o kaltinimų kontekste esą manipuliuojama sena informacija.

Skandalo dėl premjero Gintauto Palucko praeities verslų akivaizdoje Seimo opozicija reikalauja jo atsistatydinimo. Tačiau Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis ragina neskubėti su išvadomis. Jis tikina, kad kol kas nėra pagrindo abejoti premjero veikla, o kaltinimų kontekste esą manipuliuojama sena informacija.

REKLAMA

Kritikos strėlės skrieja ir krašto apsaugos ministrei Dovilei Šakalienei. Po skandalo dėl karinės žvalgybos vadovo nušalinimo klausimų kelia ir opozicija, ir valdantieji.

Apie dviejų ministrų likimą – TV3 Žinių „Dienos komentare“ – pokalbis su Seimo pirmininku Sauliumi Skverneliu.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo opozicija reikalauja į tyrimo skandalą įklimpusio premjero Gintauto Palucko atsistatydinimo. Ar jūs manote, kad jam reikėtų atsistatydinti šitoje istorijoje?

REKLAMA

Nemanau, kad jam reikėtų atsistatydinti šitoje istorijoje.

Kodėl?

Todėl, kad tikrai nėra pagrindo, kuris keltų bent jau šiame etape kažkokias abejones dėl ministro pirmininko. Klausimai yra natūralu. Į kai kuriuos jis atsakė, į kai kuriuos galbūt atsakys kažkada.

Tačiau kai kurie atsakymai prieštaravo kitiems jo atsakymams?

Manau, kad viskas eina teisinga linkme. Institucijos atlieka tyrimus ir pasakys. Labai įdomu dabar interpretuoti. 2025 metais kalbame apie premjero verslus tada, kai jis nebuvo premjeru – prieš 10–15 metų, kai buvo privatus asmuo. 

REKLAMA
REKLAMA

Bet istorija, kur buvo įtraukta lengvatinė paskola, yra rimta.

Kalbant apie visas tas istorijas, čia yra daugiausiai susirūpinimą kėlusių dalykų. Vėlgi, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą, palaukime rezultatų ir matysis, ar buvo kažkaip pasinaudota kuo nors, ar ne. Tačiau vėlgi, kalbame apie įmones, kurių akcininkas yra premjeras, kurių akcijas visgi reikėjo perduoti, kaip tik tapo premjeru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip manote, kodėl iki tada neperdavė akcijų?

Dėl to, kad galvojo, kad čia viskas yra taip paprasta, nesuprantant, kad premjero pozicija yra svarbiausia valstybėje. Tegul nei vienas, nei kitas iš valstybės vadovų neįsižeidžia, bet taip yra, nes ši pozicija turi daugiausiai įtakos ir visą laiką bus visų taikinyje.

REKLAMA

Bet juk tai nebuvo pradedantys politikas, visiškai neturėjęs supratimo apie tai, kas jo laukia. Kodėl vis dėlto toks neatsargumas?

Galbūt dėl to, kad premjere tapti buvo numatyta Vilija Blinkevičiūtė, tada ji staiga persigalvojo ir galbūt nebuvo laiko pasiruošti tam morališkai. Jeigu kalbant rimtai, tai ir aš, kai kalbėjau kažkada su prezidentu, tai jis tą patį pasakė.

REKLAMA

Čia yra didžiulė problema – verslas ir politika apskritai. Šioje vietoje ministrui pirmininkui yra didžiausia tikimybė pakliūti į kažkokį ar menamą, ar esamą konfliktą, ar tiesiog bandymą, kaip jau minėjau, įkąsti premjerui. Natūralu, kad opozicija tuo irgi naudojasi ir būtų keista, kad nesinaudotų. Dėl to tas žingsnis matyt būtų buvęs logiškas ir šiandien neturėtume tų istorijų, apie kurias kalbame.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš porą dešimtmečių buvo madinga manyti, kad verslininkams geriau neiti į politiką. Kai kas sakė, kad kaip tik reikia, nes jie turi asmeninės patirties ir išmanymo. Ar dabartinė istorija neatbaidys verslininkų?

Atbaidys, manau, kad atbaidys, nes gali gauti per galvas dėl savo veiklos, kuri buvo kartais nesėkminga prieš 15–20 metų, kai net nebuvai politikoj. Tačiau dabar pasakys, kad jau esi premjeras ir tada ten buvo tavo verslai, o taip nebuvo, tai tikrai atbaido. Tačiau net ir tie, kurie eis, vis tiek turės priimti sprendimus, nes atskirti verslą nuo politikos yra tikrai būtina, kitaip iš tikrųjų sudėtinga.

REKLAMA

Net ir nieko blogo nedarant visą laiką pagalvos, arba kenks įmonei, kuri veikia ir ji negalės dalyvauti, pavyzdžiui, viešuose pirkimuose. Negalės naudotis tais instrumentais, kurie visoms įmonėms yra leidžiami ir visą laiką bus interpretacija. Arba kels politiko reputacijai klausimų.

Jūsų koalicijos partneriams socialdemokratams birželis buvo labai nesėkmingas. Krašto apsaugos ministrė, ponia Šakalienė, taip pat atsidūrė labai keistoje istorijoje dėl Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD). Kaip jūs komentuotumėte šią istoriją?

REKLAMA

Taip ir man norėtųsi įtvirtinti, kad esu artimas – ne aš, kaip Skvernelis, bet kaip pareigybė. Seimo pirmininkas yra Valstybės gynimo tarybos narys. Tačiau, kai šios tarybos nariai tikrieji arba kviestiniai sužino apie tokį sprendimą iš spaudos – gauna pranešimą, kad yra nušalintas karinės žvalgybos vadovas. Dėl ko? Kokiais pagrindais? Ką jis padarė? Tai nėra normalu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir dabar matome tą istoriją, kai po nušalinimo bandoma pritempti kažkokius tyrimus. Taip yra nesielgiama. Tai yra labai svarbi institucija, turinti informacijos, susijusios su mūsų saugumu ir karu Ukrainoje ir labai stipriai vertinama kaip partnerė, kurio analitine informacija apie karo veiksmus naudojosi ir žvalgybos partneriai. Tai vadovų nušalinimas apskritai yra nonsensas.

REKLAMA

Daug kas pagalvotų, gal jis padarė kažką nusikalstamo, neleistino. Juo labiau, kad likus pusantro mėnesio iki kadencijos pabaigos reikia su tokiais žmonėmis susėsti, pasakyti – nėra prievolės pratęsti kadenciją. Tokios prievolės nėra, bet keturis metus ši tarnyba, departamentas ir vadovas dirbo sėkmingai. Tu turi tokią pasirinkimo teisę skirti kažką kitą, tokiam žmogui surasti pareigas, poziciją valstybėje – jeigu ne krašto apsaugoje, galbūt kažkur kitur, bet išvyti į gatvę tikrai negalima.

REKLAMA

Pirmininke, vis dėlto šioje situacijoje nemanote, kad reikėtų pareikalauti ministrės politinės atsakomybės? Juo labiau, kad Nacionalinio saugumo komitete sutapo beveik visų nuomonės – ir opozicijos, ir valdančiųjų.

Man atrodo, kad dabar reikia šią istoriją kažkaip civilizuotai išspręsti. 

Įmanoma?

Man atrodo, grąžinti vadovą į pareigas, kuriam liko mažiau nei pusantro mėnesio pabaigti tarnybą, yra įmanoma. Taip pat įvertinti keturis metus, kurie tikrai, manau, buvo sėkmingi, padėkoti ir pasiūlyti kelis variantus, kur šio žmogaus profesiniai gebėjimai valstybei gali būti panaudoti.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu problema būtų tik AOTD, bet dabar matyt problema yra ir politinė vadovybė Krašto apsaugos ministerijoje. Ką darysite šiuo atveju? Sustatysite visų frakcijų atstovus, kad jie stebėtų, kad ministrui vėl ko nors tokio nenutiktų?

Ne, tikrai taip nebus. Tai yra, pirmiausia, Vyriausybės atsakomybė, kuri turi savo vadovą, ministrą pirmininką, bet tokie žingsniai neturėtų būti daromi. Net ir priimant sprendimus, matant grėsmes, turi būti kitaip komunikacija paruošta ir su tokiais žmonėmis kitaip kalbamasi. Vis tiek tai yra žmogus, kuris turi visą jautriausią mūsų šalies ir partnerių informaciją.

Visą pokalbį išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

REKLAMA
35-i metai Lietuvą valdo lobistai, aferistai, vagys, kyšininkai, marginalai, kacapai ir dalbojobai. Visos iki vienos partijos yra korumpuotos.
Nausėda yra politinis lavonas
Nausėda yra politinis lavonas
"Premjero G.Palucko skandalas galėjo nekilti,jei G.Nausėda būtų turėjęs politinio raštingumo. Navickienės skandalo galėjo nekilti,G. Landsbergis galėjo tapti įtakingu lietuviu ES ir pasaulyj, jei antivalstybininkui G.Nausėdai rūpėtų Lietuvos valstybė. Mulki Nausėda, atsiprašykite l.Šimonytės ir G.Landsbergio,kol dar ne vėlu.
Ponuli Skverneli, tai tada tegul atsistatydina premjeras Paluckas ir tiek! Juk dabar labai lengva, aš šitoje kėdėje nenorėjau ir ne man vieta buvo, todėl aš išeinu ! O išėjęs toliau vogti juk galima, ar ne , Skverneli ?!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų