• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad žurnalistų tyrime apie premjerą Gintautą Palucką minimas verslininkas Darijus Vilčinskas yra artimai susijęs su Landsbergių šeima, parlamento vadovas neslepia taip pat artimai bendraujantis su verslininku.

 Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad žurnalistų tyrime apie premjerą Gintautą Palucką minimas verslininkas Darijus Vilčinskas yra artimai susijęs su Landsbergių šeima, parlamento vadovas neslepia taip pat artimai bendraujantis su verslininku.

REKLAMA

„Man sunku būtų objektyviam, nes (tyrimas – BNS) liečia ir mano draugą, bet ne tik mano draugą, ten gal „Laisvės TV“ pasižiūrės dar šiek tiek plačiau. Nežinau, kodėl skandalingu verslininkų darote (...), bet ten yra labai tamprus ryšys su švenčiausia Lietuvos šeima, su Landsbergių šeima“, – Seime žurnalistams pirmadienį sakė S. Skvernelis.

Pasak parlamento vadovo, D. Vilčinskas remia Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio ir jo sūnaus rašytojo Vytauto V. Landsbergio knygų leidybą, pastarasis yra D. Vilčinsko dukros krikštatėvis.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš nekeliu klausimų, kadangi aš pats labai seniai, daugiau negu 25 metų turbūt, bendrauju su juo. (...) Bendravau, bendrauju ir bendrausiu“, – teigė jis.

REKLAMA

Sekmadienį paskelbtas „Laisvės TV“ ir Tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ tyrimas kelia klausimus dėl daugiau nei dešimtmečio senumo G. Palucko verslo, gautų paskolų ir ryšių su verslininku D. Vilčinsku.

Tyrimas rodo, kad 2013 metais G. Paluckas įsigijo neseniai įsteigtą bendrovę „Sagerta“ ir jai vadovavo. Ši vystė ežerų dugnų topografijos projektą „MyLakeMap“.

REKLAMA
REKLAMA

Anot tyrimo, verslas nebuvo sėkmingas, 2013–2017 metais įmonei suteikta 180 tūkst. eurų paskolų, kurios nebuvo grąžintos.

Teigiama, kad paskolas teikė įmonė „Uni Trading“, tačiau kam ji priklausė ir kas ją valdė, nustatyti nepavyko. To tvirtino nežiną nei G. Paluckas, nei D. Vilčinskas, nors pastarasis, kaip rodo Registrų centro dokumentai, kurį laiką atstovavo „Uni Trading“ interesams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot D. Vilčinsko, minėta įmonė iš tikrųjų „Sagertos“ akcininke buvo nuo pirmų šios veiklos savaičių, bet dėl žmogiškosios klaidos tai nebuvo registruota Registrų centre.

Anot tyrimo, G. Palucką ir D. Vilčinską siejo ir kiti ryšiai – 2012 metais politikas iš D. Vilčinsko vadovaujamos įmonės „Verslo investicijų projektų centras“ įsigijo 127 kvadratinių metrų naujos statybos apartamentus sostinės Trinapolio gatvėje.

REKLAMA

Registrų centro „Sienai“ pateiktais duomenimis, sandorio vertė siekė 223 tūkst. eurų. Tiek D. Vilčinskas, tiek G. Paluckas tvirtino, kad būstas pirktas už teisėtas lėšas ir gavus banko kreditą.

Be to, 2018 metų vasarą, G. Paluckui galutinai pasitraukus iš „Sagertos“ akcininkų ir einant sostinės vicemero pareigas, miesto taryba nutarė už beveik 6 mln. eurų iš su D. Vilčinsku susijusios įmonės „VIPC Vilnius“ visuomenės reikmėms perimti sudegusius Profsąjungų rūmus. Dabar jų vietoje statoma Nacionalinė koncertų salė.

REKLAMA

Anot tyrimo, raštu pateiktuose komentaruose G. Paluckas ne sykį akcentavo neturėjęs bendrų verslų su D. Vilčinsku. Pats verslininkas sako, kad žinomas politikas yra jo šeimos draugas.

S. Skvernelis teigė, kad premjerui nebus sunku atsakyti į tyrime keliamus klausimus Seimo tribūnoje.

BNS jau rašė, kad opoziciniai konservatoriai sekmadienį pranešė sieksiantys, kad premjeras Seimo salėje atsakytų į tyrime keliamus klausimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad dėl būsto pasakys, aš nematau čia irgi problemos kokios nors, nes turbūt Paluckas iki savo santuokos ir pirkimo buto gal nebuvo biednas kaip bažnyčios pelė, bet čia reikia jam pačiam atsakyti“,  – žurnalistams teigė parlamento vadovas.

Kalbėdamas apie Profsąjungų rūmus, S. Skvernelis pažymėjo, kad tuo metu vicemeru buvo ne tik G. Paluckas, bet ir dabartinis Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

REKLAMA

„Man atrodo, kad savivaldybė padarė teisingą sprendimą, ir jūsų kažkada buvo irgi straipsniai, tai teismas nusprendė kainą, kokia galutinė yra, ir teismas pasisakė, nemanau, kad kažkas uždirbo labai“, – sakė Seimo pirmininkas.

Gegužės pabaigoje „Siena“ ir „Laisvės TV“ pranešė, kad G. Paluckui iš dalies priklausanti baterijų sistemas planuojanti gaminti įmonė „Garnis“ gavo 200 tūkst. eurų paskolą lengvatinėmis palūkanomis iš nacionalinio plėtros banko ILTE.

REKLAMA

Teisėsauga tiria, ar ši paskola gauta pagrįstai, ar jos lėšos naudojamos pagal paskirtį.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija aiškinasi, ar G. Paluckas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, kai premjeras priiminėjo su nacionaliniu plėtros banku ILTE susijusius sprendimus, nors „Garnis“ iš jo yra gavęs paskolą.

Premjeras sako kasdienėje „Garnio“ veikloje nedalyvaujantis ir interesų nepainiojęs.

REKLAMA
idas Rachlevicius
22 val. ·
(Jei pritariate tam, kas čia parašyta, pasidalinkite šiuo laišku su savo draugais, pažįstamais, grupėse ir t.t.)
ATVIRAS LAIŠKAS PREZIDENTUI GITANUI NAUSĖDAI
Visi protingi ir mąstantys žmonės mato, kad valstybė, kurios vadovas esate ir už kurią esate atsakingas, yra laisvo kritimo būsenoje. Visais aspektais. Aš dabar nekalbėsiu apie Jūsų užsienio politiką arba diplomatiją, nes jos tiesiog nėra. Lietuva yra tapusi garsiakalbiu, kuris tik triukšmauja ir stengiasi įtikti, o vienintelis diplomatinės veiklos tikslas – „mus pastebėjo užsienyje“.
Aš taip pat nekalbėsiu apie chroniškas ir įsisenėjusias vidaus problemas, katastrofišką švietimo, sveikatos apsaugos sistemos ir kitų sričių būklę, klaikią korupciją ir biurokratiją, kuri akivaizdžiai stabdo regionų plėtrą, nevaldomą migraciją ir bendrą moralinį klimatą bei tikrą šaltąjį pilietinį karą. Politikai jau viešai samprotauja apie, jų nuomone, nelojalių piliečių žudymą, o Jūs tylite. Tai – irgi jūsų atsakomybė, bet visam tam esate visiškai abejingas, nes Jūsų prioritetas ir aistra – paradiniai renginiai užsienyje.
.........................
Laukiam Niurnbergo, -Vilniuje.
Laukiam Niurnbergo, -Vilniuje.
'''Saulius Skvernelis: Darijus Vilčinskas susijęs ir su švenčiausia Lietuvos šeima – Landsbergiais''

Visa Lietuva, na mažiausiai 80-90proc. laukia Tikro PROKURORO ir TIKRO teismo, kad pagaliau ĮŠVENTINTŲ kolaborantų šimtametę dinastiją ir jų statytinius...
- kartu su skv įteisinusius energetikos sistemos išvogymą, kartu su tvarto kreivais vagiais(kol kas irgi nenuteistais)
Nu visi ten šeimos, kažkokia mafija ar uab. O dar ant rusijos varo, ne ką geresni
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų