Skvernelis apie mokytojus: skiriama ir taip nemažai pinigų

Jau ketvirtą savaitę tęsiantis dalies pedagogų streikams, Vyriausybė pirmadienį aptars profsąjungų reikalavimus dėl didesnių atlyginimų. Tačiau prieš Vyriausybės posėdį premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams pareiškė atleidžiantis tris ministrus – tarp jų ir švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę. Premjeras neslėpė esantis nepatenkintas, kad ministrė nekontroliuoja mokytojų streiko.

„Švietimo ir mokslo ministrė ėmėsi svarbių pokyčių ir pertvarkų. Pavyko daug, bet ne viskas. Yra daug dalykų, kuriuos reikia taisyti. Šiandien priėmiau sprendimą keisti tris ministrus“, – pirmadienį žurnalistams kalbėjo premjeras.

Premjeras sakė norintis surasti žmones, kurie įgyvendins numatytas reformas.

Prieš posėdį premjeras Saulius Skvernelis susitinka su politinių partijų lyderiais aptarti Vyriausybės siūlymą pasirašyti partijų susitarimą dėl švietimo reformų ir finansavimo 2020–2025 metams. Tačiau pedagogai didesnių finansų tikisi jau kitąmet.

„Palyginti ilgą laiką buvo tam tikras geranoriškumas, kalbama, deramasi, ministrė kiekvieną dieną ten buvo. Bet, kada, vienas kito negirdima, tai tarsi buvimas aklavietėje. Įstatymų turi būti laikomasi. Esame teisinė valstybė, teisinės normos galioja visiems, net ir mitinguotojams“, – apie pedagogų streikus kalbėjo premjeras.

Be to, anot S. Skvernelio, pedagogams ir taip skiriama nemažai lėšų, o jų atlyginimai dar esą augs po mokesčių reformos.

„Finansavimas švietimo sistemoje yra pagal augimą antras pagal visas sritis. Tos sumos, kurios numatytos, yra didelės. Po mokestinės reformos prie atlyginimo dar prisidės po keliasdešimt eurų“, – tikino premjeras.

Ketvirta streiko savaitė

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir profsąjungos praėjusią savaitę iš esmės sutarė dėl maždaug dešimties punktų, kaip taisyti rugsėjį įvestą etatinį mokytojų apmokėjimo modelį ir numatyti daugiau finansavimo švietimo pagalbos specialistams.

REKLAMA

Dauguma šių punktų buvo pasiūlyti nestreikuojančių profsąjungų, o dėl Andriaus Navicko vadovaujam Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos reikalavimų sutarta nebuvo.

Nepavyko susitarti dėl mokytojų algų koeficientų didinimo penktadaliu, nekontaktinių valandų skaičiaus didinimo priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, taip pat pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinių intervalų naikinimo, klasių mažinimo, mokytojo etato struktūros keitimo.

Šeštadienį J. Petrauskienė atvyko derėtis su keliolika Švietimo ir mokslo ministerijoje nakvojusių pedagogų, tačiau bendro susitarimo pasiekti nepavyko.


Rašyti komentarą...
.
.
2018-12-03 12:37:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano nuomone politikams skiriama daug mokesciu moketoju lesu, reikia sumazinti politiku atlyginimus.
Atsakyti
-4

l
lINA
2018-12-03 12:41:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar nereiktu patikrinti rajonu svietimo skyrius,nepranesant jiems apie tai,kad bus patikrinimas,o jei kas ispes apie patikrinima,turetu buti exstra atleidimas is darbo be jokiu islygu.
Atsakyti
-1

S
S
2018-12-03 12:36:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skverneli, i ka namiekajesch? Zadi atsiust 240 zaliu zmogeliuku? Pamegink. Iseis visi i gatves
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų