Išsiskirstė nieko nepešę: mokytojai lieka nakvoti ministerijoje

Streikuojant daliai mokytojų, Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kartu su pora Seimo narių atvyko į ministeriją pasikalbėti su ten tebesančiais maždaug 30 pedagogų. Deja, bendro sutarimo abiem pusėms pasiekti nepavyko, pedagogai liks nakvoti ministerijoje.

39

„Atvykau pas jus kaip žmogus, turiu darbo visam savaitgaliui...“, – šeštadienį kalbėjo J. Petrauskienė.

(39 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mokytojai mitinguoja prie Seimo

Tiesa, po ministrės vizito mokytojai jaučiasi nusivylę ir abejoja, kad gali tęsti derybas toliau.

„Ministrė atėjo, trumpai bandė kalbėti. Mokytojai yra psichologiškai, fiziškai išsekę, tikrai graudu buvo klausyti. Niekas nenorėjo galbūt veltis plačiai į diskusiją vien dėl to, kad girdėti tą patį tekstą, neįsiklausyti, ką mokytojai nori pasakyti... Tai sukėlė emocijas, moterys verkė tiesiog. Gaila, kad valstybėje tokie žmonės, tokie valdininkai užima aukštas pareigas. <...> Tai mokytojai traktuoja kaip žeminimą ir patyčias“, – tv3.lt kalbėjo streikuojančių mokytojų lyderis Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

A. Navicko teigimu, vietoje esantys Seimo nariai išsivedė ministrę pasitarti.

„Mokytojai toliau laukia derybų. Manome, kad ši komanda toliau negali tęsti derybų iš ministerijos pusės. Turėtų keisti kita komanda“, – teigė A. Navickas.

Po pertraukėlės prie derybų stalo su mokytojais sėdo ministrė, parlamentarai Tomas Tomilinas ir Eugenijus Jovaiša, ministerijos kancleris Tomas Daukantas bei J. Petrauskienės patarėjas Arminas Varanauskas.

Tarp pedagogų ir T. Tomilino įsižiebė aršus ginčas, mat Seimo narys siūlo diskutuoti ne tik apie pedagogų, bet ir kitų profesijų atstovų algas. Tačiau pedagogai tam nemato prasmės.

„Ministre, atsistatydinkite, blogi popieriai, nebesusišnekame“, – J. Petrauskienei pareiškė viena derybose dalyvavusių mokytojų.

Vis tik po poros valandų derybų mokytojams ir ministrei susitarti nepavyko. Mokytojai ministerijoje likti ketina iki pavyks pasiekti susitarimą. 

Surengė mitingą

Tęsiantis pedagogų streikams dėl etatinio mokytojų apmokėjimo ir didesnių algų, penktadienio pavakare keli šimtai mokytojų, juos palaikančių moksleivių ir kitų žmonių mitingavo prie Seimo.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mokytojai, nakvoję ŠMM

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį kviečiasi visas švietimo profsąjungas aptarti jų reikalavimų.

REKLAMA

Vyriausybė taip pat inicijavo parlamentinių partijų susitarimą dėl švietimo sistemos gerinimo.

Jos duomenimis, visiems A. Navicko profsąjungos reikalavimams įgyvendinti reikėtų beveik 300 mln. eurų, o vien mokytojų atlyginimų koeficientų didinimas kainuotų maždaug 130 mln. eurų.

Pasak ministro pirmininko, naujas partijų susitarimas apimtų 2020–2025 metus, tačiau A. Navicko profsąjunga papildomo finansavimo mokytojų algoms ir kitiems dalykams tikisi jau kitąmet.

Dalies mokytojų streikai tęsiasi jau trečią savaitę.


Rašyti komentarą...
M
Mykolas
2018-12-01 15:37:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palikit jus tuos mokytojus ramybeje, tegul gyvena toj ministerijoje nors iki vasaros atostogu.
Atsakyti
-5

I
Ignas
2018-12-01 15:26:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
idomu, nuo ko dabar nurez pinigus !? nuo pensininku, nuo invalidu, daugiavaikiu seimu.....maisto kainas pakels, kad tuos pinigus paimti, reikia ju tureti. Jei mokytojams pakels atlyginima, tai
pirmyn pro sveikatos apsaugos ministerijos langus, vidaus reikalu ministerijos langus....... Jei mokytojas gali sturmuoti, tai visi pirmyn
Atsakyti
-11

V
Vaida
2018-12-01 15:32:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
viskuo kaltina ministre, lyg ji is savo kisenes galetu jiems pakelti atlyginimus. Ir reikia buti tokiems bukiems, po naktinio sou, niekas nebestebina
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų