Skvernelis apie Covid-19 plitimą: pesimistinis variantas yra labai sukrečiantis

Premjeras Saulius Skvernelis sako neatmetantis galimybės pratęsti karantiną, jei tam bus poreikis. Vis dėlto, kaip teigia premjeras, kiek ir kuriam laikui bus pratęstas karantinas, priklauso ir nuo Vyriausybės, ir nuo šalies gyventojų, kuriuos S. Skvernelis ragina paisyti karantino ir saviizoliacijos.

„Kalbant apie pratęsimą karantino – viskas priklauso nuo mūsų. Aš jau ne kartą minėjau, kad, jeigu mes sugebėsime situaciją valdyti bent tokiomis apimtimis, kokios yra dabar, tai bus viena situacija. Jeigu mes turėsime, ką šiandien išklausėme komiteto posėdyje Vilniaus universiteto mokslininkų prognozes, tai tą patį pesimistinį variantą, tai būtų pakankamai tragiška situacija. Bet, matyt, tos prognozės yra skirtos tam, kad būtų galima jas suvaldyti“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė S. Skvernelis. 

Trečiadienį vykusiame COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdyje S. Skvernelis išklausė Vilniaus universiteto mokslininkų prognozes, kaip gali klostytis koronaviruso plitimas Lietuvoje.

„Norėčiau, kad išgirstumėte iš mūsų Vilniaus universiteto profesorių šitą nuomonę. Tada ji bus turbūt kitaip priimama, negu kalba politikas, kuris pagąsdinti kažką nori. Mes remiamės mokslininkų prognozėmis. Pesimistinis variantas tikrai yra labai sukrečiantis, pagal susirgusių ir mirusių žmonių skaičių. Bet mes to galime išvengti“, – teigė premjeras.

Jis sako iš mokslininkų išgirdęs, kad tai, kaip klostysis galimi viruso plitimo scenarijai, priklauso ir nuo šalies gyventojų, ir nuo Vyriausybės veiksmų.

„Jeigu mes užtikriname karantino sąlygas, griežtą izoliaciją ir saviizoliaciją, ypač tų asmenų, kurie turėjo kontaktą arba jau serga, tai tos prognozės gali ir neišsipildyti. Vertindami ir realią situaciją, ir prognozes, kurias turime, <...> priimsime sprendimą“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Portalas tv3.lt primena, kad nuo kovo 16-osios Lietuvoje įvestas karantinas pratęstas iki balandžio 13 dienos.


Rašyti komentarą...
S
SKAITYTOJA
2020-04-01 16:21:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką premjeras kalba, vot kaip tik dabar pradės lysti "koronas" grįžusių ir užsikrėtusių piliečių perduoti kontaktai bičiuliam, tėvam, seneliam, draugam.
Atsakyti
0

K
Kęstas
2020-04-01 16:25:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kiek pratesim karantina ? Atsakymas paparastas ,kada nebebus skrydžių ir keltų į Lietuva ,gal jau gana Narkevičiau tušiotis iš Lietuvos
Atsakyti
0

M
Mari
2020-04-01 16:27:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip pritariu, skaitytojai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų