premjeras saulius skvernelis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „premjeras saulius skvernelis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „premjeras saulius skvernelis“.

Skvernelis dėl Covid-19 suvaldymo naujajai valdžiai žada pagalbos ranką

Premjeras Saulius Skvernelis pozityviai vertina naujosios valdančiosios daugumos ketinimą burti darbo grupes spręsti Covid-19 pandemijos suvaldymo ir valstybės biudžeto projekto klausimus. Premjeras naujajai valdžiai žada visapusišką pagalbą. Valdančiąją koaliciją buriantys dešinieji antradienį pranešė ketinantys burti dvi darbo grupes. Viena jų bus skirta spręsti, kaip suvaldyti Covid-19 plitimą šalyje, kita – peržvelgti ir koreguoti kitų metų valstybės biudžeto projektą.

Skvernelis apie Covid-19 testų pirkimo tyrimą: kiekvieną sėkmės istoriją galima sumėšlinti

Premjeras Saulius Skvernelis jam Seime iškeltus klausimus dėl greitųjų Covid-19 testų pirkimo sieja su rinkimais. Premjeras tvirtina, kad opozicija bando politizuoti šį klausimą. O LRT Tyrimų skyrių, kuris kiek anksčiau atliko tyrimą apie testų pirkimą, S. Skvernelis kaltina pateikus ne visą informaciją.

Skvernelis įspėja dėl renginių: jeigu situacija blogės, teks drausti ir bausti

Premjeras Saulius Skvernelis neatmeta galimybės, kad, jeigu renginių organizatoriai ir lankytojai nesilaikys nustatytų saugumo reikalavimų, renginiuose vėl bus pradėtas riboti dalyvių skaičius arba jie bus visai draudžiami. Dalyvių skaičiaus apribojimas renginiuose nebegalioja nuo rugsėjo 1-osios. „Mes ne kartą apeliavome tiek į organizatorius, tiek į dalyvius, kad tie renginiai, kurie nėra būtini, kad nevyktų.

Skvernelis susitiko su Cichanouskaja

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį susitiko su Lietuvoje esančia Baltarusijos prezidento rinkimų dalyve Sviatlana Cichanouskaja. „Susitikau su Baltarusijos nacionaline lydere Sviatlana Cichanouskaja. Pakalbėjome apie išbandymus, kuriuos jai teko patirti rinkimų kampanijos metu, prisiimtą milžinišką atsakomybę. Taip pat – kasdieninius rūpesčius bei poreikius, su kuriais ji susiduria būdama Lietuvoje, jos asmeninio bei šeimos saugumo klausimus.

Karantinas atsirūgo: baudos – 3 tūkstančiams lietuvių

Tris tūkstančius lietuvių policija nubaudė už piktybinį karantino taisyklių nesilaikymą. Tačiau skirtas baudas kol kas apsimokėjo tik trečdalis. Premjeras Saulius Skvernelis užtikrina – išsisukti nuo atsakomybės tikrai nepavyks. O policija patikslina – ne tik, kad nepavyks, bet pinigines likusiems taisyklių laužytojams teks atverti bent jau dvigubai plačiau. Vyrukui, kuris piktybiškai nedėvėjo kaukės gresia bauda.

Skvernelis apie ginklų išdavimą Lietuvoje: sistema pakankamai griežta, efektyvi, pats turiu ginklą savigynai

Premjeras Saulius Skvernelis mano, kad dabartinė ginklų įsigijimų ir laikymo tvarka problemų nekelia ir yra pakankamai efektyvi, todėl nemato reikalo ją keisti. Tobulinti ginklų išdavimo reglamentavimą po pareigūno nužudymo tarnybos metu pasiūlė generalinis komisaras Renatas Požėla. S. Skvernelis trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė neturintis informacijos, kad pastaruoju metu kiltų problemų dėl teisėtai savigynai išduodamų ginklų.

Skvernelis: valstybės skola augs, bet dėl to pasekmių nebus

Premjeras Saulius Skvernelis pripažįsta, kad kovojant su koronaviruso krize valstybės skola augs, tačiau augimas nebus toks, dėl kurio Lietuva pajustų neigiamas pasekmes. „Be abejo bus ūgtelėjimas, bet ne iki tos ribos, kad mums kažkas grėstų ar reikėtų imtis radikalių priemonių. Tai 42-44 proc. nuo BVP, taip gali būti, bet kol kas spėlioti nėra reikalo“, – Seime žurnalistams antradienį sakė S. Skvernelis.

Senjorų kirtis valdžiai: noras mus uždaryti – nusikaltimas

Nors valdžia džiaugiasi suvaldžiusi pirmąją koronaviruso bangą, pensininkai valdantiesiems negailestingi. Senjorai piktinasi, kad griežto karantino sąlygomis turės gyventi bent keletą metų ir tai prilygina nusikaltimui ar net genocidui. Visgi senjorų nuomonė apie plačiai aptarinėjamą 200 eurų išmoką išsiskiria. Premjeras Saulius Skvernelis prieš kurį laiką paskelbė, kad nors pirmoji koronaviruso banga Lietuvoje suvaldyta, artėjančius keletų metų gyvensime naujoje realybėje.

Skvernelis skatina švelninti prekybą alkoholiu paplūdimiuose ir lauko kavinėse

Premjeras Saulius Skvernelis palaiko prekybą silpnuoju alkoholiu Lietuvos lauko kavinėse, paplūdimiuose ar paviljonuose vasaros metu. Jo teigimu, tai būtų puiki paskata verslui ne tik ekonominės krizės metu, o legaliai parduodant alkoholį poilsiautojų pamėgtose vietose, anot premjero, pavyktų užkirsti kelią alkoholizmui viešose vietose.

Skvernelis apie medžioklę su lankais: tokia priemonė įsigalioti negali

Premjeras dėl aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos sprendimo įteisinti medžioklę lankais kategoriškas. Jis teigia, kad tokia priemonė įsigalioti negali. „Dar kartą dėl medžioklės su lankais. Šiandien apie tai kalbėjausi su aplinkos ministru. Mano nuomonė nepasikeitė: tokia priemonė yra neišdiskutuota, nereikalinga ir nepriimtina. Tokia priemonė įsigalioti negali“,  – savo „Facebook“ tinkle skelbė premjeras.
REKLAMA
REKLAMA

Skvernelis: jei uždirbčiau kiek Lietuvos banko vadovas, susimažinčiau algą trečdaliu

Premjeras Saulius Skvernelis nepažada susimažinti atlyginimo koronaviruso krizės metu. Tačiau pabrėžia, kad jei gautų tokią algą kaip Lietuvos banko vadovas, sutiktų ją nusirėžti trečdaliu. Seime jau gimsta planas sumažinti Lietuvos banko vadovo, kuris gauna beveik dvigubai daugiau už S. Skvernelį, algą. „Jeigu aš gaučiau tokį atlyginimą kaip Lietuvos banko valdybos pirmininkas, tai tikrai sutikčiau susimažinti bent trečdaliu“, – ketvirtadienė Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Skvernelis pranešė: brandos egzaminai bus

Premjeras Saulius Skvernelis aptarė tolesnę karantino eigą. Premjeras „Facebook“ dalinosi žinute, kad brandos egzaminai bus organizuojami. Jie bus planuojami nuo birželio 22 d., kad abiturientai galėtų stoti į aukštąsias mokyklas. „Kaip ir žadėjome, pasitarę su ekonominiais partneriais, svarstome galimybes atnaujinti kai kurių verslų veiklą. Sąlyga – laikantis griežčiausių saugumo reikalavimų.

Skvernelis: Lietuva planuoja skirti 100 tūkst. eurų Italijai ir Ispanijai

Premjeras Saulius Skvernelis paskelbė, kad Lietuva planuoja skirti 100 tūkst. eurų nuo koronaviruso labiausiai nukentėjusioms Europos šalims – Ispanijai ir Italijai.  „Rytoj Vyriausybė planuoja priimti nutarimą ir skirti iš rezervo 100 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Italijai bei Ispanijai. Šalims, kurios kovos su koronavirusu fronte šiandien yra tikrai sunkioje ir sudėtingoje situacijoje. Tikiu, kad Lietuvos žmonės supras ir palaikys tokį sprendimą.

Skvernelis kreipėsi į Seimą: prašo paramos reguliuojant kainas ir griežtinant bausmes

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį prašė Seimo palaikyti priėmimui teikiamus įstatymo projektus dėl kainų reguliavimo ir griežtesnės baudžiamosios atsakomybės už viruso platinimą. „Daug ką neramina Civilinės saugos įstatymo pataisos, ypač ta dalis, kas susiję su kainų reguliavimu. Mieli kolegos, mes kalbame apie tikrai nestandartinę situaciją, pačiame įstatyme sudėti saugikliai – turi būti paskelbta valstybės mastu ekstremali situacija arba nepaprastoji padėtis.

Skvernelis apie Covid-19 plitimą: pesimistinis variantas yra labai sukrečiantis

Premjeras Saulius Skvernelis sako neatmetantis galimybės pratęsti karantiną, jei tam bus poreikis. Vis dėlto, kaip teigia premjeras, kiek ir kuriam laikui bus pratęstas karantinas, priklauso ir nuo Vyriausybės, ir nuo šalies gyventojų, kuriuos S. Skvernelis ragina paisyti karantino ir saviizoliacijos. „Kalbant apie pratęsimą karantino – viskas priklauso nuo mūsų.

Žinomi žmonės piktinasi šalies valdžia: kodėl jie prašosi katastrofos?

Tūkstančiai lietuvių, norinčių grįžti atgal į Lietuvą, yra įstrigę pačiose įvairiausiose šalyse. Į diplomatus su maldavimais padėti grįžti jau kreipėsi daugybę šalies gyventojų. Didele kliūtimi grįžti namo tapo Lenkija. Patys įstrigę lietuviai čia imasi lenkų kelių blokados. Premjeras Saulius Skvernelis kreipėsi į Vokietijos-Lenkijos pasienyje įstrigusius ir kelią blokuojančius lietuvius prašydamas nutraukti kelio blokadą ir grįžti į Lietuvą Užsienio reikalų ministerijos pasiūlytais būdais.

Skvernelis: už karantino nesilaikymą gresia baudos iki 3000 eurų

Premjeras Saulius Skvernelis šeštadienio vakarą paaiškino, kokia atsakomybė gresia tiems, kurie nesilaikys karantino režimo. Pasak jo, už tai gresia ir administracinė, ir baudžiamoji atsakomybė. „Dėl šių pažeidimų numatyta atsakomybė asmenims, priklausomai nuo padaryto nusižengimo, nuo 60 iki 3 tūkst. eurų, kalbant apie juridinius asmenis, priklausomai nuo veikų ir kokios pasekmės yra sukeltos“, – per Vyriausybės posėdį sakė S. Skvernelis.

Premjeras ir Gabrielius Landsbergis – už Jauniškio antrą kadenciją VSD

Premjeras Saulius Skvernelis ir opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis remia Dariaus Jauniškio kandidatūrą antrą kadenciją vadovauti Valstybės saugumo departamentui (VSD). Tuo metu valdančiųjų „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis teigė niekaip nevertinąs šios kandidatūros. „Šiuo metu, manau, kad taip (D. Jauniškis galėtų toliau vadovauti VSD – BNS), o kaip bus vėliau, matysime.
Aktualijos 2020-03-10

DIENOS PJŪVIS. Lyderystės krizė – kodėl partijų pirmininkai neveda Seimo rinkimų sąrašo?

Premjeras Saulius Skvernelis dar sako nepriėmęs sprendimo ar ves valstiečių sąrašą į rinkimus, tačiau tai žada padaryti artimiausiu metu. O štai konservatoriai paskelbė, kad jų sąrašą į rinkimus ves nepartinė Ingrida Šimonytė. Tad kodėl dvi didžiausias Seimo partijas į rinkimus rengiasi vesti ne partijų pirmininkai, o nepartiniai žmonės. Apie tai, ar dvi didžiausias partijas yra ištikusi lyderystės krizė, kalbame su politologu Virgiu Valentinavičiumi.
2020-03-09

Premjeras sudarė darbo grupę, kuri tobulins žvalgybos institucijų kontrolę

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį sudarė darbo grupę, kuri tobulins žvalgybos institucijų vidaus ir išorės kontrolės mechanizmo teisinį reguliavimą. Įregistruotame ministro pirmininko potvarkyje nurodyta, kad darbo grupė turės iki balandžio 17 dienos Vyriausybei pateikti pasiūlymus dėl priemonių, stiprinančių žmogaus teisių apsaugos standartų laikymosi žvalgybos institucijų veikloje kontrolę ir didinančių žvalgybos institucijų vidaus ir išorės kontrolės mechanizmo efektyvumą.
Aktualijos 2020-03-05

Skvernelis apie VSD informaciją: dėl to reikėtų teisėsaugos arba parlamentinio tyrimo

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad į klausimus dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos renkant informaciją prieš prezidento rinkimus turėtų atsakyti arba teisėsauga, arba parlamentinis tyrimas. „Kiek aš žinau, yra konkretus pranešėjas – arba tai jo neteisingai pateikta informacija, tai yra rimta problema, arba yra dar rimtesnė problema, jeigu tas veiksmas buvo padarytas. Kiek žinau, Vytautas Bakas kreipėsi į teisėsaugos institucijas, konkrečiai turi duoti atsakymą jie.
Aktualijos 2020-03-04

Skvernelis bendražygiams jau pranešė, ar eis į Seimo rinkimus

Premjeras Saulius Skvernelis dar nelinkęs atskleisti, ar bandys sėkmę artėjančiuose Seimo rinkimuose, tačiau jo bendražygiai ir buvę premjerai Algirdas Butkevičius bei Gediminas Kirkilas pripažino atvirai, kad S. Skvernelis pats jiems pranešė dalyvausiantis rinkimuose su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Buvę premjerai naujienų portalui tv3.lt papasakojo apie S. Skvernelio ateities planus, užgriuvusius skandalus dėl kelio asfaltavimo, susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiau...

Skvernelis: Lietuva pasirengusi pasiūlyti humanitarinę pagalbą Kinijai

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Lietuva yra pasirengusi pasiūlyti humanitarinę pagalbą Kinijai ir glaudžiau bendradarbiauti su šalies institucijomis, siekiant užkirsti kelią koronaviruso epidemijos plitimui. Paramą ministras pirmininkas išsakė laiške Kinijos premjerui Li Keqiangui (Li Kečiangas), trečiadienį pranešė Vyriausybė.
Aktualijos 2020-02-12

Skvernelis: Linkevičiaus vizitas į Minską – savalaikis žingsnis

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus vizitas į Minską buvo savalaikis žingsnis. „Tai yra svarbus žingsnis, reikalingas žingsnis, kalbant apie mūsų valstybes, jeigu norime turėti šalia nepriklausomą valstybę, ir tai būtų Lietuvos ir Baltarusijos siena, o ne kitų valstybių siena“, – trečiadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Skvernelis: „Novatek“ dujų kiekis nekelia grėsmės, padėjo sumažinti dujų kainą

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad iš Rusijos bendrovės „Novatek“ per Klaipėdą importuojamas dujų kiekis nėra toks didelis, kad keltų grėsmę energetiniam savarankiškumui, o šio žaidėjo atsiradimas padėjo sumažinti dujų kainą. Komentuodamas žvalgybos paskelbtą ataskaitą, premjeras teigė, kad rizikos yra žinomos ir valdomos.
2020-02-05

Skvernelis pranešė, kad vėžys atsitraukė

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pranešė išgirdęs medikų patikinimą, kad jis yra visiškoje remisijoje. Tokį rezultatą parodė naujausi premjerui atlikti tyrimai. „Praeitą savaitę ketvirtadienį buvo atlikti galutiniai tyrimai ir aš džiaugiuosi, kad yra pasiekta pilna remisija“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras. „Visi klausimai, susiję su politika, yra tokie antraeiliai. Noriu dabar daugiau laiko skirti šeimai“, – pridūrė S. Skvernelis.

Skvernelis pasisakė apie Karbauskio siūlymą

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį įvertino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) siūlymą artėjančiuose Seimo rinkimuose vesti partijos sąrašą. Vis dėlto premjeras teigia kol kas dar apskritai nepasisprendęs dėl savo ateities politikoje. „Esu dėkingas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai už siūlymą Seimo rinkimuose vesti partijos sąrašą. Tai visų ketverių Vyriausybės darbo metų įvertinimas. Tikiu, kad žmonės jaučia realius pokyčius valstybėje, mato, kaip gerėja jų situacija.

Skvernelis į ekonomikos ministrus teikia savo patarėją Savicką

Premjeras Saulius Skvernelis į ekonomikos ir inovacijų ministrus teikia savo patarėjo Luko Savicko kandidatūrą. Premjeras kandidatūrą prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė penktadienį susitikimo metu.  Pasak prezidento atstovo Antano Bubnelio, iki šiol L. Savicko kandidatūra nebuvo bent kiek išsamiau aptarta. „Po du mėnesius trukusių paieškų premjeras pateikė L. Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą.

Skvernelis apie Etikos komisijos sprendimą dėl Verygos: bus labai liūdna situacija

Premjeras Saulius Skvernelis sako nesuprantantis, ką kitaip turėjo daryti sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, praėjusią savaitę Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pripažintas pažeidusiu įstatymą. „Aurelijus Veryga, manau, išsamiai pakomentavo ir tikrai nesuprantu, kaip jam kitaip elgtis“, – trečiadienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Premjeras: Savickas – šiuo metu geriausias kandidatas į ekonomikos ministrus

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad jo patarėjas Lukas Savickas šiuo metu yra geriausias kandidatas į ekonomikos ministrus. „Aš pateiksiu L. Savicko kandidatūrą, nes manau, kad jis yra žmogus ir kandidatas, kuris geriausiai atitinka šios dienos lūkesčius šiai pozicijai“, – trečiadienį žurnalistams sakė ministras pirmininkas. Premjeras penktadienį žada aptarti L. Savicko kandidatūrą su prezidentu Gitanu Nausėda. Pagal Konstituciją, ministrus prezidentas skiria ir atleidžia premjero teigimu.
Aktualijos 2020-01-22

Paulauskas apie Narkevičiaus situaciją: tai – pirmasis Prezidento krikštas

Pastaruoju metu matoma didėjanti įtampa tarp Prezidento ir valdančiosios daugumos lyderių. Šiek tiek anksčiau skandalas kilo dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus. Nemaža dalis politikų, tarp kurių ir Prezidentas Gitanas Nausėda aiškiai tarė, kad ministras turi pasitraukti. Premjeras Saulius Skvernelis sprendimą dėl J. Narkevičiaus žadėjo priimti jau 2020 metų pradžioje.

LRT žingsnis dėl Skvernelio kaltinimo paskelbus melą: situaciją nagrinės etikos komisijoje

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį apkaltino nacionalinį transliuotoją LRT paskelbus melagingą informaciją apie jo dalyvavimą 1991-ųjų sausio įvykiuose. LRT teigia, kad paskelbti teiginiai buvo „nuomonė, išsakyta nepriklausomo politikos apžvalgininko“.  S. Skvernelis: tai negarbinga Portalas lrt.lt ir LRT radijas pirmadienį skelbė apžvalgininko Ramūno Bogdano komentarą, kuriame autorius teigia, jog ministras pirmininkas Sausio 13-osios nakties įvykiuose nedalyvavo.
Aktualijos 2020-01-14

Skvernelis: Narkevičius turi mano pasitikėjimą, o išsakyti priekaištai yra subliuškę

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad pasitiki susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi.  „Turi mano pasitikėjimą“, – žurnalistams Seime antradienį teigė ministras pirmininkas. S. Skvernelio teigimu, prezidento raginimų trauktis sulaukusiam J. Narkevičiui išsakyti priekaištai yra subliuškę. „Reikia turėti irgi argumentą konkretų, dėl ko turi trauktis. Nors kažkas bandė sakyti, kad teisiniai ir moraliniai yra skirtingi dalykai. Teisės be moralės nebūna.
Aktualijos 2020-01-14

Skvernelis antradienį žada paskelbti kandidatą į ekonomikos ministrus

Premjeras Saulius Skvernelis po koalicijos tarybos posėdžio Seime antradienį žada pranešti kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministrus. „Man aiški yra kandidatūra (ekonomikos ir inovacijų ministro – BNS), šiandien apsitarsime, pristatysime ir įvardinsiu turbūt vakare“, – antradienį žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis. Ekonomikos ir inovacijų ministro vieta laisva liko, kai tuometinis ministras Virginijus Sinkevičius gruodį tapo aplinkos eurokomisaru.
Aktualijos 2020-01-14

Susitarimas dėl mokyklų: vienas modelis sulaukia daugiau simpatijų

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį kartu su parlamentinių partijų lyderiais aptarė jo siūlomą pasirašyti susitarimą dėl švietimo. Pasak S. Skvernelio, politinės partijos linksta pritarti tam, kad savivaldybės turėtų daugiau finansinės galios, spręsdamos savo mokyklų likimą. Tiesa, ir partijų lyderiai, ir švietimo ministras pažymi, kad projekto dar laukia nemažai pokyčių.

Ekspertai įvertino Skvernelio planą mokykloms: siūlo kitokį variantą

Premjeras Saulius Skvernelis politinių partijų lyderiams siūlo kartu pjauti neefektyvaus mokyklų tinklo pūlinį, tam siūlomi du keliai – mokyklų finansavimo arba pavaldumo tvarkos keitimas. Projektą įvertinę švietimo ekspertai ir mokyklų vadovai mato abiejų pasiūlymų trūkumų ir privalumų, tačiau vieningai sutaria, kad mokyklų tinklo klausimą reikia spręsti nedelsiant.

Premjeras susitiko su Veryga ir Narkevičiumi

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį Vyriausybėje susitiko su susisiekimo ir sveikatos apsaugos ministrais Jaroslavu Narkevičiumi bei Aurelijumi Veryga. Ministrai žurnalistams teigė su Vyriausybės vadovu aptarę 2020-ųjų darbus. Pats S. Skvernelis susitikimų nekomentavo. Susitikimas su A. Veryga buvo įrašytas premjero darbotvarkėje, apie susitikimą su J. Narkevičiumi iš anksto skelbta nebuvo.

Skvernelis apie konfliktus su Karbauskiu: užsispyrimas kenkia

Garsiau ar tyliau girdimi vidiniai konfliktai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) lydi nuo pat pergalės 2016 m. Seimo rinkimuose. Premjeras Saulius Skvernelis nesutarimus su partijos lyderiu Ramūnu Karbauskiu vadina tik išsiskiriančiomis nuomonėmis, tačiau pripažįsta, kad tai turi neigiamos įtakos šių politikų ir visos partijos reitingams.

Gabrielius Landsbergis: Saugodamas Narkevičių premjeras siekia sumenkinti prezidento galias

Premjeras Saulius Skvernelis atidėliodamas sprendimus dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus siekia atimti iš prezidento Gitano Nausėdos nepasitikėjimo instrumentą, sako opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis. „Esminis dalykas – atimti iš prezidento nepasitikėjimo instrumentą. Pirmas ministras, pirmas prezidento mūšis dėl nepasitikėjimo ministru. Jei prezidentas jį pralaimi, klausimas, kaip bus su kitu ministru, kaip bus su premjeru.

Skvernelis: prezidentui nėra pagrindo vetuoti biudžetą

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad jei Seimas patvirtins Vyriausybė pateiktą 2020 metų biudžeto projektą, prezidentas Gitanas Nausėda neturės pagrindo jo vetuoti.   „Jeigu bus priimtas toks biudžetas, koks yra šiandien pateiktas, tai jokio pagrindo (vetuoti – BNS) tikrai nėra“, – žurnalistams Seime antradienį sakė S. Skvernelis. „Aš ir vakar kalbėjau su prezidentu. Prezidentas nubrėžė tas raudonas linijas, tai pagrindinė yra fiskalinės drausmės laikymasis.
Aktualijos 2019-12-17

Skvernelis sako nesikišęs į sprendimus dėl jo kelio asfaltavimo

Premjeras Saulius Skvernelis sako nesikišęs į klausimus, susijusius su jo kelio asfaltavimu už jo vadovaujamos Vyriausybės Vilniaus rajonui papildomai skirtus 300 tūkst. eurų. „Vertinu situaciją taip, kad aktyvi bendruomenė prisidėjo savo veiksmais, savo lėšomis, kad tas kelias, kurio laukė penki kaimai 30 metų, būtų pradėtas remontuoti. Nesikišau, nesikišu i nesikišiu į problemas“, – Vyriausybėje žurnalistams sakė premjeras.
Aktualijos 2019-12-02

Premjerą Skvernelį papiktino kalbos apie jo atleidimą: tai yra apgailėtina

Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad jo pavyzdys įrodo, kaip diskriminuojami vėžiu sergantys žmonės. Pasak ministro pirmininko, vertinant jo sveikatos būklę ir galimybes dirbti „moralinis dugnas šalyje yra pramuštas“. „Pagal kai kuriuos „apžvalgininkus“ vadinamus, jūsų kolegas ir politikus, kas apgailėtina labiausiai, tai mes matome puikiausią žmogaus diskriminavimo pavyzdį, susirgus onkologinei ligai“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė premjeras.

Skvernelis nepatenkintas valstiečių pasiūlyta idėja: taršos mokestis nesprendžia problemos

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pareiškė, kad kelių valdančiųjų valstiečių pasiūlytas automobilių taršos mokesčio variantas nesprendžia ekologinių problemų. „Tai būtų tik dalinis sprendimas, jeigu mes norime, o, manau, kad Vyriausybė ir siekė, kad tas taršus transportas iš rankų į rankas nebekeliautų. Tai šis pasiūlymas nesprendžia (problemos)“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.
Aktualijos 2019-11-06

Naujas draudimas nuo lapkričio: dalies gėrimų nebeliks lentynose

Nuo lapkričio Lietuvoje negalima nei gaminti, nei parduoti maisto produktų, žaislų ir kitų vaikams bei paaugliams skirtų prekių, kurių dizainas imituoja alkoholinius gėrimus ir jų tarą. Šią vasarą Seimas priėmė tai numatančias Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios uždraus vaikišką šampaną, pataisoms pritarė Lietuvos prezidentė. Lietuvos prekybininkai buvo informuojami, kad prekiauti tokiais gaminiais nuo lapkričio draudžiama, galimi patikrinimai, ar tokio draudimo laikomasi.

Premjeras Skvernelis tiki – pirmalaikių Seimo rinkimų neprireiks

Premjeras Saulius Skvernelis sako tikintis, kad Seimui pavyks grįžti prie įprasto darbo režimo ir priimti reikiamus sprendimus, priešingu atveju neatmestų pirmalaikių Seimo rinkimų galimybės. „Aš vis dar tikiu, kad Seime galime rasti racionalaus darbo pagrindus ir partijų lyderiai tą gali užtikrinti.
Aktualijos 2019-10-30

Nausėda ir Skvernelis aptarė padėtį Alytuje: žada sprendimus dėl kompensacijų

Premjeras Saulius Skvernelis su prezidentu Gitanu Nausėda sekmadienį aptarė situaciją Alytuje, kuriame siekiama visiškai užgesinti trečiadienio naktį kilusį gaisrą padangų perdirbimo gamykloje. Premjeras yra nuolat informuojamas apie gaisro gesinimo eigą, taip pat nuolat situaciją aptaria su vidaus reikalų, sveikatos apsaugos ir aplinkos ministrais, teigiama Vyriausybės kanceliarijos pranešime.

Lietuvos pastangas susitarti su Latvija politologai vertina atsargiai

Aktyviai užsienio politikos besiimančiam prezidentui Nausėdai teko įsitikinti S. Skvernelio prieš pusmetį pasakytų žodžių, jog latviai mums ne broliai, o konkurentai, teisumu. Net po dviejų valandų pokalbis nepakeitė latvių pozicijos – jie ir toliau žada pirkti elektrą iš Astravo, o sieną jūroje tvirtins keturis metus.  Latvijos Prezidento Egilo Levito ir Gitano Nausėdos susitikimas prasideda Daukanto aikštės rūmuose.
Aktualijos 2019-10-03

Premjeras: Vyriausybės pozicija dėl Astravo AE elektros importo nesikeičia

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad Vyriausybė laikysis Lietuvos sprendimo neįsileisti Baltarusijoje baigiamos statyti Astravo atominės elektrinės (AE) elektros.  Taip jis reagavo į kadenciją baigusio prezidento Valdo Adamkaus, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininko Vytauto Landsbergio bei dalies Seimo narių kreipimąsi.

Skvernelis: Lietuva ir Lenkija nori padėti Baltarusijai

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį pareiškė, kad Lietuva ir Lenkija svarsto projektus, kurie galėtų padėti sumažinti Baltarusijos energetinę priklausomybę nuo Rusijos. Jis sakė šį klausimą aptaręs su Vilniuje viešinčiu Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu. „Kalbėjome, kaip galima mažinti Baltarusijos energetinę priklausomybę nuo Rusijos, ir tam tikri sprendimai ir projektai yra aptarti“, – bendroje spaudos konferencijoje sakė S. Skvernelis.

Skvernelis kviečia partijas rengti susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos

Premjeras Saulius Skvernelis pakvietė Seime atstovaujamų politinių partijų lyderius kartu parengti susitarimą dėl Lietuvos švietimo politikos. Kaip pirmadienį pranešė Vyriausybė, šis susitarimas užtikrintų, kad švietimo politika nebūtų keičiama po kiekvienų rinkimų. „Dėkoju Seime atstovaujamoms partijoms už supratimą, nes tik bendromis pastangomis galime parengti visos šalies ateičiai svarbų dokumentą, kurio švietimo bendruomenė laukia jau ilgą laiką.
Aktualijos 2019-09-16
Į viršų