Skvernelio reakcija į Covid-19 užsikrėtimų rekordą: tai bus nepaprastai sunki žiema

Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis sureagavo į paskelbtus naujausius užsikrėtimo Covid-19 duomenis. Lietuvoje praėjusią parą užregistruotas net 1001 susirgimų atvejis.

Savo „Facebook“ paskyroje S. Skvernelis rašė:

„Visoje Europoje turime sparčiai prastėjančią COVID-19 situaciją. Tai bus nepaprastai sunki žiema. Kasdien augantys susirgimų ir netekčių skaičiai aiškiai signalizuoja, kad privalome imtis griežtesnių veiksmų.

Jau kelias dienas ir asmeniškai kalbuosi su mūsų mokslininkais bei medikais. Faktas kaip blynas: priemonių pasirinkimas nėra didelis. Panašu, kad artimiausiu metu turėsime daryti pertrauką nuo mus įprasto gyvenimo.

Antradienį renkasi mūsų suburta medikų ir mokslininkų grupė, kurios prašysime pateikti konkrečius siūlymus dėl naujų priemonių. Iškart po to vyks COVID-19 komiteto posėdis, tada – sprendimai.

Siūlysiu Vyriausybei plėsti ir griežtinti karantiną raudonosiose savivaldybėse, taip pat - įvesti karantino režimą geltonosiose. Bent trims savaitėms. Šis režimas, mano įsitikinimu, turi būti daug griežtesnis, nei dabar galiojantys ribojimai.

Visų Europos (ir ne tik) šalių praktika rodo viena: kokių tik veiksmų nebuvo imtasi, kokių strategijų nebuvo taikyta, vis tiek galiausiai prieinama prie vienos ir tos pačios išvados: sustabdyti infekcines ligas gali tik karantinas arba vakcina. Pastarosios kol kas neturime, lieka pirmasis variantas.

Jei rezultatai bus tenkinantys, karantino pratęsimo gali ir neprireikti. Tai priklauso nuo mūsų visų elgesio.

Prašau visų susitelkimo ir supratingumo. Pavasarį įrodėme, kad galime tai išgyventi. Dabar turime pakartoti šią sėkmės istoriją.“


Rašyti komentarą...
A
Ada
2020-10-31 16:07:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seniai reikėjo skelbti. Kaip ir pabasarį
Atsakyti
-11

V
Vitas
2020-10-31 16:25:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Onute, naivuole, tie skaičiai sergančių ir užsikrėtusių besimptomių žymiai didesni.
Atsakyti
-4

A
As
2020-10-31 16:31:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vykdomas planas
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų