Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Pastarosiomis dienomis ir savaitėmis Briuselio pastatuose sėdintys valdininkai ir politikai turi rimtą užduotį – svarsto, kaip skirstyti milžiniškus Europos mokesčių mokėtojų pinigus. Dėliojamas būsimas 2028-2034 metų Europos Sąjungos biudžetas.
Dabar 7 metų bendrijos biudžetas yra trilijonas 200 milijardų eurų. Bet būsimas biudžetas augs iki sunkiai įsivaizduojamo trilijono 700 milijardų. Palyginimui, ši suma beveik 100 kartų didesnė nei metinės Lietuvos pajamos.
„Yra du pagrindiniai faktoriai, į ką Komisija atkreipia dėmesį. Tai yra nuomonės iš šalių narių, ir nuomonės iš parlamento narių. <...> Aišku, kad Vokietijos nuomonė turi didelį svorį. Bet aš net neabejoju, kad ir mažųjų šalių nuomonė čia svarbi“, – sakė europarlamentaras Virginijus Sinkevičius.
Anksčiau Briuselis pasišovė gelbėti planetą nuo taršos. Vienu pagrindinių prioritetu tapo vadinamasis žaliasis kursas.
„Europos žaliasis kursas skirtas klimatui, bet taip pat ir žmonėms. Mūsų laukia didžiulis perėjimas prie to, ir mes turime į tai investuoti ir nieko nepalikti nuošalyje“, – dar 2020 metais kalbėjo Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.
Gynybai skiriama menka dalis
Bet dabar – karas Europoje ir nestabili geopolitinė aplinka pasaulyje.
„Jau daugmaž yra aiški biudžeto struktūra, daugmaž aiškūs prioritetai. Ko dar nėra, tai nėra skaičių. Kaip čia populiaru yra sakyti, mes visi girdėjome muziką, mums ji patinka, bet kol kas negirdėjome žodžių“, – sakė V. Sinkevičius.
Dabar didžiausios sumos skiriamos inovacijų, technologijų kūrimui, žemės ūkiui ir aplinkai. Gynybos sričiai skiriama itin menka dalis – 2021-2027 metais numatyta apie 8 milijardai eurų. Dar keletas papildomų milijardų buvo surasta pastaraisiais metais.
„Skaičiai dramatiškai nesikeičia. Per daug metų tos politikos, kurios yra Europos Sąjungoje, yra išlaikomos ir biudžeto skaičiai dramatiškai keistis negali“, – teigė europarlamentaras Paulius Saudargas.
„Svarbus pakeitimas mums dėl gynybos yra ne tiek eilutė ta prie gynybos inovacijų, bet tai, kad prie visų jau esančių mechanizmų bus leidžiama lanksčiau skirstyti lėšas, pavyzdžiui, skirtas regioninei politikai, sanglaudos fondams ir investuoti į gynybos projektus taip pat“, – kalbėjo V. Sinkevičius.
Kitaip tariant, gynybos sričiai finansavimas nešoks į pirmą vietą, bet bus leidžiama šalims laisviau nuspręsti, kur skirti pinigus iš kitų programų.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:
















































































































































































































































Žmonėms ir taip pinigų trūksta, darbo vietų mažėja dėl Šimonio įsileistų bulbašų, kacapų ir kazbekų, o čia dar "žalia...".
Svarbu, savo užpakalį apšiltinti ir tokį atlyginimą gauti, darant pirmam kūlvirsčius Briuseliui.
Eik tu n-x, fu-k y-o, poshel v py-duj !!!
Čia interesas tos saujelės valdžioje, kurie dirba užsienio šeimininkui ir jo korporacijų naudai bei to užbukinto tautos planktono, kurie įvykius suvokia taip kaip jiems į galveles juos sudeda propagandinė žiniasklaida.