Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas siekia apvalyti Lietuvos futbolo federaciją (LFF) nuo kriminalinę praeitį turinčių asmenų, o Seime jau įregistruota įstatymo pataisa, kurią priėmus visa federacijos vadovybė netektų įgaliojimų ir jos valdymą perimtų ministerijos paskirtas administratorius. Tiesa, šešėlis metamas ir ant buvusio premjero Sauliaus Skvernelio bei generalinio policijos komisaro pečių.

Seimas siekia apvalyti Lietuvos futbolo federaciją (LFF) nuo kriminalinę praeitį turinčių asmenų, o Seime jau įregistruota įstatymo pataisa, kurią priėmus visa federacijos vadovybė netektų įgaliojimų ir jos valdymą perimtų ministerijos paskirtas administratorius. Tiesa, šešėlis metamas ir ant buvusio premjero Sauliaus Skvernelio bei generalinio policijos komisaro pečių.

REKLAMA

Lietuvos futbolo federacija (LFF) toliau išlieka visuomenės dėmesio centre. Naujienų portalui tv3.lt policija patvirtino, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkui Laurynui Kasčiūnui pateikė informaciją apie LFF Vykdomojo komiteto narių sąsajas su nusikalstamu pasauliu bei apie Lietuvos futbolo klubų galimas manipuliacijas rungtynių rezultatais bei galimas tokių nusikalstamų veikų schemas.

Laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ apsilankęs vienas iš minėto įstatymo projekto bendraautorių Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna bei tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas papasakojo plačiau apie susiklosčiusią padėtį LFF ir žadamus pakeitimus.

REKLAMA

„Kai aš pradėjau domėtis šia tema, buvo du asmenys, kurie buvo teisti, atlikinėjo bausmę – tai Arūnas Pukelis-Švinius ir Žydrūnas Buzas. Tiesą pasakius, tikėjausi, kad galbūt po kilusio skandalo įvyks kažkokie pokyčiai.

Tačiau dabar mes matome, kad pati LFF nebesuskaičiuoja, kiek ten yra teistų asmenų, pateikia skaičius, kurie neatitinka tikrovės, nors pagal įstatymus privalo tai kontroliuoti. <...> Taip pat ateina [į LFF] žmonės, kurie savo teistumus elementariai nuslepia“, – kalbėjo S. Malinauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Tinklaraštininkas teigia, kad dalis LFF atstovų, susijusių su nusikalstama veika, tarsi sukuria „valstybę valstybėje“, gaudami didelę duoklę pinigų.

„Tie žmonės, kurie dar vakar buvo elementarūs banditai, visi žinojo, kas jiems moka duokles, kokias kontrabandines struktūras, kur veža ir kontroliuoja, jie šiandien visą tą įtaką ir pinigus staiga paverčia savo gražiais kostiumais ir sako, kad mes nieko bendro neturime su nusikalstama veika, siekiama įgyti statusą, prieiti prie politikų ir panašiai.

Mes turime geriausiai finansuojamą sporto federaciją – biudžetas šiais metais siekia 13 mln. eurų. Turint galvoje Lietuvos futbolo tragiškus rezultatus, iš esmės, tai nepriklauso, kokie tavo pasiekimai, geras tu ar blogas, tau duoda pinigus, tu gali sukurti valstybę valstybėje“, – kalbėjo S. Malinauskas.

Tuo metu V. Alekna tvirtina, kad jeigu LFF atstovai, kurie šiuo metu po kilusio ažiotažo pažadėjo išspręsti kilusias problemas, iš tiesų tai įgyvendins, tikėtina, kad įstatymas neįsigalios.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų tikslas nėra važiuoti buldozeriu. Vis tik turi būti dialogas, jame turėtų dalyvauti tarptautinės futblolo federacijos atstovai. <...>  Viskas priklauso nuo LFF noro keistis. Jei jie tikrai nusiteikę tai daryti, tai, manau, tikrai įstatymo nebus“, – kalbėjo V. Alekna.

Savo ruožtu S. Malinauskas tvirtina, kad LFF atstovai, tarsi pripažindami, kad federacijos valdyme yra spragų, ir kalbėdami apie galimybę ištaisyti klaidas, bando išlošti papildomo laiko.

„Visa tai yra tiesiog bandymas laimėti laiko – galbūt pasikeis politinė situacija, praeis tas visas karštis, rasime sprendimą. Kodėl? Nes nėra jokių kliūčių šiandien atsistatydinti iš vykdomojo komiteto 4 asmenims, kurie turi teistumus.

Dar daugiau, mano žiniomis, Kauno apskirties futbolo federacijos vadovas po pasirodžiusio epizodo sakė, kad yra pasiruošęs dėti pareiškimą ant stalo, bet jam LFF vaikinai pasakė: nieko čia nereikia daryti, viską mes sutvarkysime“, – kalbėjo S. Malinauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, tinklaraštininkas taip pat įtaria, kad buvęs premjeras S. Skvernelis galimai turi tam tikrų ryšių su A. Pukeliu, o kiek anksčiau įtarimus metė ir Lietuvos policijos generaliniam komisarui Renatui Požėlai. 

„Aš nekaltinu R. Požėlos, aš tiesiog pasakiau situaciją, kuri įvyko - 2019 metais policija pateikė informaciją premjerui [S. Skverneliui], kurioje figūravo šios pavardės. R .Požela labai aiškiai pasakė, kad nėra bendravęs su Šviniumi. Tai reiškia, kad tai buvo ne jo pavardė, tai gali būti žmonės, su kuriais bendravo pats R. Požėla, o jie bendravo su Šviniumi. Tiksliai atsakymą žino tik buvęs premjeras S. Skvernelis. Kalbant apie R. Požėlą, jeigu žmogus viešai sako, kad jis nepalaiko jokių ryšių, neturiu pagrindo juo netikėti iki tol, kol bus įrodyta kitaip.

O dėl premjero – aš esu ne tai, kad tikras [dėl ryšių su A. Pukeliu], tai yra visa virtinė sprendimų. <...> Ir aš nežinau, kodėl dabar LFF pripažįsta, kad Seimo siūlymai yra pagrįsti ir jie linkę nusileisti, taip pat kodėl S. Skvernelis ne tik visai įmanomais būdais sabotuoja, bet ir savo frakcijai daro spaudimą, kad jie atsiimtų savo parašus“, – kalbėjo S. Malinauskas.

REKLAMA
REKLAMA

V. Alekna savo ruožtu patvirtino pastebėjęs, kad dalis Seimo narių iš tiesų išbraukė savo parašus, nors anksčiau palaikė parengtą įstatymo projektą. Nepaisant to, politikas įsitikinęs, kad jeigu LFF neišpildys savo duotų pažadų, Seime pakaks balsų tam, kad pokyčiai federacijos valdyme galiausiai įvyktų.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

manau daug sveikatos Malinauskui jau kainavo tokia kova su LFF ir Pukeliu, bet bent jau rezultatai kažkokie matyti, kaip sakoma šviesa tunelio gale.
Gerai, kad yra žmonių, kurie kovoja ir nepasiduoda, pagarba Malinauskui
idomus poziuris.. siaip ne banditai gali sukurti valstybe valstybeje.. o banditai kurie leidzia banditams sukurti... nes jei zmogus nusikaltelis tai teiskit ir sodinkit o ne verkit jog ale nusikaltelis kazkur kazka dirba
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų