Skandalas: paskleista melaginga informacija apie išpuolį prieš žydus

Kauno žydų bendruomenė tapo propagandistų taikiniais. Internete paskelbta tarptautinį skandalą sukėlusi melaginga žinia, kad Žaliakalnyje neva išniekintos senos žydų kapinės – ant vieno antkapių išpiešta svastika, o dešimtis jų išvartė ne kas kitas, o NATO sąjungininkai su tanku. Pateikimos neva ir šio siaubo nuotraukos. Kauno žydų bendruomenės vadovas pasakoja, kad dėl šios melagystės tenka aiškintis ir užsienio spaudai.

Senosiose žydų kapinėse Kaune, Žaliakalnyje visai neseniai tapo galimos propagandos įrankiu. Chaosą žydų bendruomenėje sukėlusi informacija paskelbta viename tinklaraštyje.

Audrą sukėlė štai šiame neva žydų bendruomenės tinklapyje paskelbtas straipsnis „Vokietijos tankas išniekino žydų kapines Kaune.“ Jame rašoma, kad neva „vokiečių tankas važiavo į kapus, savo vikšrais juos sutriuškino ir sulygino su žemėmis.”  Strapsnyje netgi paskelbta tariama nuotrauka – tolumoje matomas tankas su plevėsuojančia į Vokietijos panašia vėliava. Maža to, straipsnyje cituojamas vaizdu neva pasibaisėjęs Kauno žydų bendruomenės pirmininkas. Jis sako, kad dėl šios dezinformacijos tenka aiškintis net užsienio spaudai.  

„Supratau, kad kažkas mūsų vardu pasinaudojo, va ką reiškia tie socialiniai tinklai- iš vienos pusės labai gerai, iš kitos- paima tau parašo. Dabar visas pasaulis sujudo dabar skambinėja žurnalistai kas čia yra NATO tankas, žydų kapinės. Užsienio žurnalistams pasakom, kad čia baika, kad viskas ne taip, kaip ten parašyta“, – sako Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas.

Žinutė apie neva išniekintas Kaune žydų kapines buvo išversta į anglų bei rusų kalbas. Ir kaip skandalinga naujiena išsiuntinėta elektroniniu paštu. Maža to, internete keliuose tinklapiuose išpublikuotos ir tariamai žydų bendruomenės parengtos peticijos. Realybėje žydų kapinėse išties daug nugriuvusių paminklų, tačiau juos išvartė tikrai ne tankai, o laikas – šios kapinės nebeveikia nuo 1952-ųjų. 

„Ten pastoviai kažkas būna ateina pažiūri, tai jie būtų iš karto atkreipę dėmesį, o tas portalas, nu riektų išsiaiškinti- yra instancijos, kurios turi išsiaiškinti kas čia daro. – Ar kreipsitės į policiją?- Kol kas nesikreipėme“, – pasakoja G. Žakas.

Tariamame tinklapyje vien tanku neapsiribojama, dar skelbiama esą „ant paminklinio akmens prie įėjimo nutepliota didelė svastika, tvoros aprašinėtos antisemitinio ir profašistinio turinio užrašais bei simboliais. Tačiau realybėje vaizdas kitoks ,o užmetus akį į nuotrauką- akivaizdu, kad svastika užpeckiota naudojant vaizdo redagavimo programą ir dar itin negrabiai. Vis dėlto pasak specialistų numoti ranka net ir į tokias akivaizdžiai melagingas naujienas nederėtų.

REKLAMA

„Kai kuri visuomenės dalis gali patikėti. Ir antras dalykas pats bandymas sukurti tokią melagingą informaciją – jinai anaiptol nėra juokinga. Ir tai suaudrina ir sunervuoja žmones, sukelia tam tikrą visuomenės sąmyšį arba tai pasklinda gandų pavidalu“, – teigia VDU profesorius Gintautas Mažeikis.

Kauno žydai neabejoja – tai greičiausiai kryptinga ir ilgai planuota provokacija:

„Man perskaitė tą peticiją, ir aš iš karto supratau, kad čia kažkoks nesusipratimas. Portalui pranešėm, kad jie išimtų šitą visą.Matot, Ggal tas portalas pats suinteresuotas kažkuo, arba nežiūrėjo, bet mes paprašėm, kad išimtų.“

TV3 žiniomis, paskleista melagyste susirūpino ir NATO atstovai. Detalių apie dezinformaciją jie taravosi ir mūsų krašto apsaugos atstovų. Beje, melas paskleistas kaip tik laukiant užsienio reikalų minsitro Linkevičiaus susitikimo su Amerikos žydų komiteto atstovais. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų