žydai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žydai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žydai“.

Lietuvoje minima žydų gelbėtojų diena

Lietuvoje penktadienį minima žydų gelbėtojų diena. Šios dienos minėjimas bus rengiamas Vilniaus universitete (VU), Simono Daukanto kiemelyje, kur bus skaitomos žydų gyvybes gelbėjusių asmenų pavardės. Pasaulio tautų teisuolių vardus kartu su žydų gelbėtojų ainiais, Lietuvos žydų atstovais, VU bendruomenės nariais bei Seimo nariais skaitys ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Taip pat šia proga Vilniaus rotušėje bus atidaryta antroji parodos „Pasaulio tautų teisuoliai.
Aktualijos 2024-03-15

Izraelyje ultraortodoksai priešinasi būti paimti į kariuomenę: „Geriau mirsime, nei eisime į kariuomenę“

Palestiniečiai Gazos Ruože sako, kad penki mėnesiai karo jų gyvenimą pavertė pragaru. Tačiau daugėja vilčių, kad artimiausiu metu įsigalios paliaubos. Apie tai prakalbo Joe Bidenas, kuris teigė, kad Izraelis nutrauks karo veiksmus per šventąjį musulmonų Ramadano mėnesį. Tačiau ar „Hamas“ išlaisvins visus įkaitus, kaip to reikalauja Izraelis, neaišku. Žydus ultraortodoksus Jeruzalėje jėga tramdo gausios policijos pajėgos.
2024-02-29

Neonaciai Lietuvoje ėmėsi siaubti paminklus: dabar jų ieškoti imasi ne tik policija

Lietuvoje vis dažniau kažkas vykdo išpuolius prieš įvairius žydų objektus, kapines ar paminklus. Vienoje interneto grupėje patriotais besidedantys, tačiau kartu ir Hitlerį garbinantys žmonės paskelbė konkursą – pakvietė išniekinti kuo daugiau žydų kapų ir paminklų. Vėliau paskelbė ir nugalėtoją, kuris dažais išpaišė žydų antkapius Gargžduose. O kaip prizą jam pažadėjo nacių laikų durklą.

Dėl kompensacijų už privataus žydų turto nusavinimą kreipėsi beveik 1000 asmenų

Iki praėjusių metų pabaigos Geros valios fondas (GVF) sulaukė 949 paraiškų kompensacijoms už privataus žydų turto nusavinimą gauti. Visgi kol kas išmokos dar neskirstomos – tai bus daroma po to, kai visi paraiškų teikėjai bus patikrinti dėl teisėtumo gauti šią kompensaciją, sako Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. „Kompensacijos nebus dalinamos tol, kol nebus patikrintos visos aplikacijos, kadangi nežinome, kiek žmonių iš tikrųjų turi teisę gauti tas išmokas.

Lietuvos žydai sureagavo į paminklo Druskininkų geto kaliniams nuvertimą: tai dar vienas antisemitinis išpuolis

Druskininkuose nuverstas paminklas žydų geto kaliniams yra dar vienas antisemitinis išpuolis, sako Lietuvos žydų bendruomenė. Pasak pirmininkės Fainos Kukliansky, tokie veiksmai panašėja į organizuotą veikimą. „Vandalizmo aktas Druskininkų Šv. Jokūbo gatvėje, kur 1941–1943 m. nacistų įkurtame gete kalėjo, o vėliau buvo nužudyta apie 900 žydų, yra dar viena antisemitinių išpuolių grandies jungtis“, – skelbiama Lietuvos žydų bendruomenės „Facebook“ paskyroje.

Lietuvos žydai piktinasi Užgavėnėmis, esą jos privedė iki Holokausto: „Gal šiek tiek reikėtų susiturėt“

Seime prasidėjus Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio teisinės neliečiamybės panaikinimo procesui, subruzdo Žemaitaičio šalininkai ir priešininkai. Vieni nori Žemaitaitį išteisinti už jo antisemitinius pasisakymus apie žydus, kiti – nori išmesti iš Seimo lauk. Žibalo į ugnį įpylė ir Užgavėnės, kai buvo prisiminti naudoti eilėraštukai, menkinantys ir žeminantys žydus.

Tyrimas: dar gyvi maždaug 245 tūkst. holokaustą išgyvenusių žmonių

Praėjus beveik 80 metų po Antrojo pasaulinio karo pabaigos, daugiau nei 90 šalių vis dar yra apie 245 tūkst. išgyvenusiųjų holokaustą, parodė tyrimas. Organizacijos „Claims Conference“, siekiančios atlyginti žalą holokaustą išgyvenusiems asmenims, duomenimis, 119 300 jų gyvena Izraelyje, 38 400 – JAV, 21 900 – Prancūzijoje ir 14 200 – Vokietijoje.
2024-01-23

Remigijus Žemaitaitis džiaugiasi kilusiu skandalu: „Net sugebėjom ir partiją įkurti“

Antisemitizmo skandalo epicentre atsidūrusį Žemaitaitį prieš kelias dienas apklausė prokuratūra. O Generalinė prokurorė Nida Grunskienė jau paprašė Seimo naikinti Žemaitaičio teisinę neliečiamybę. Tuomet prokuratūra galės jam pateikti įtarimus dėl patyčių bei nesantaikos kurstymo prieš žydus savo feisbuko paskyroje ir kreiptis į teismą. Pats Žemaitaitis dėmesiu džiaugiasi, sako, kad tai reklama ir savo pozicijos dėl žydų ir Izraelio neišsižada.

Žydų menorą užgesinusiam Lenkijos politikui prokuroras iškėlė bylą

Varšuvos prokuratūra pradėjo tyrimą dėl Lenkijos parlamente antradienio vakarą įvykusio incidento, kuomet vienas įstatymų leidėjas gesintuvu užgesino Chanukos proga uždegtą žydų žvakidę. Kasmet Seime tradiciškai švenčiama žydų šviesos šventė Chanuka, kuria parodoma, kad Lenkija priima visas religijas. Tuo taip pat pagerbiama šalies žydų bendruomenė, kuri Antrojo pasaulinio karo metais nacistinei Vokietijai okupavus Lenkiją buvo didžiąja dalimi išnaikinta.
2023-12-13

Ursula von der Leyen – už sankcijas žydų naujakuriams, atsakingiems už išpuolius Vakarų Krante

Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen trečiadienį parėmė sankcijų taikymą izraeliečių naujakuriams, atsakingiems už išpuolius prieš palestiniečius Vakarų Krante. „Dėl augančio ekstremistiškai nusiteikusių naujakurių smurto palestiniečiai patiria didžiules kančias. Tai kenkia ilgalaikės taikos perspektyvoms ir gali dar labiau padidinti regioninį nestabilumą“, – ES įstatymų leidėjams sakė Europos Komisijos pirmininkė.
2023-12-13
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų