Skaitytojo naujiena: apsemto namo gyventoja kaltina kelininkus, kelininkai siūlo kraustytis

Atėjęs ilgai lauktas pavasaris nudžiugino ne visus. Nors šiemet nebuvo prognozuojama staigaus atlydžio, kai kurių nuosavų namų gyventojus užklupo neeilinis polaidis, iki pusės panardinęs namus ir ūkinius pastatus į vandenį.

Į portalo balsas.lt redakciją kreipėsi Jolanta Kerpienė, gyvenanti Kėdainių rajone esančiame Bokštų kaime. Moteris teigė, kad jos namas buvo apsemtas dėl kelininkų kaltės.

„2013 m. balandžio 14 dieną mūsų namų valdą visiškai apsėmė vanduo. Mūsų manymu, tai nutiko dėl sumažintos (vandens – balsas.lt) pralaidos prieš keletą metų. Gyvename šiame name jau devynerius metus, buvę savininkai sakė, kad to per 70 metų nėra buvę“, – savo laiške rašė J. Kerpienė.

Nors pastatai drausti, pasak moters, nuostoliai yra didžiuliai, paskendo visas ūkiniuose pastatuose buvęs turtas – mašinos, elektros prietaisai ir kiti daiktai, kurių nepavyko išgelbėti.

Kelininkai kalti tik teoriškai

Kėdainių kelių tarnybos viršininkas Vaidas Stravinskas sako, kad dalis tiesos Bokštų kaimo gyventojos žodžiuose yra.

REKLAMA

„Prieš keletą metų iš tiesų buvo atlikta to kelio rekonstrukcija, sumažinta betoninė vandens pralaida. Tačiau ji sumažėjo tik 0,2 m – iki 0,8 m. Toks mažas skirtumas tikrai nebūtų šio namo išgelbėjęs nuo apsėmimo“, – sakė V. Starvinskas portalui balsas.lt.

Anot jo, nuo tokio neeilinio polaidžio nebūtų apsaugojusi net 2 metrų vandens pralaida. „Vandens tekėjimas buvo stichinis. Namą apsėmė per naktį, tą pačią dieną vanduo ir atslūgo“, – sakė specialistas.

Padėtį apsunkina tai, kad nukentėjusios gyventojos namas stovi šalia didelio griovio, kuris užsikemša nuo vandens atneštų šakų, kitų šiukšlių. Be to, namas stovi gana žemai – jo langai yra lygiagrečiai kelio dangai.

Išeitis viena – išsikraustyti

Nors vanduo jau nuslūgo, namo gyventoja baiminasi, kad tokių rūpesčių gali kilti ir ateityje. V. Stravinskas mano, kad šioje situacijoje geriausia išeitis – išsikraustyti.

„Neįsivaizduoju, ką būtų galima padaryti. Čia galbūt ir padėtų 30 metrų vandens pralaida, bet ji kainuotų daugiau nei apsemtasis namas. Šie pastatai nėra brangus turtas – jų išpirkimas kainuotų apie 10–15 tūkst. litų, o pralaidos didinimas – apie 100 tūkst.“, – sakė V. Stravinskas. Tokių pinigų, pasak jo, niekas neinvestuos, tuo labiau kad toje vietoje daugiau apsemtų namų nėra.

„Geriausia būtų tiesiog išsikraustyti, jeigu netenkina tokia situacija. Tai buvo momentinis potvynis, kito problemos sprendimo nėra“, – sakė Kėdainių kelių tarnybos viršininkas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų