Šiurpi nelaimė Klaipėdoje: nufilmuotas bendrovėje įvykusio sprogimo momentas

Bendrovėje „Klaipėdos mediena“ pirmadineį įvyko du dideli sprogimai – aštuoni darbuotojai išvežti į ligonines, penki jų – atsidūrė reanimacijoje. Socialinėje erdvėje netrukus atsirado ir vaizdo įrašas, kuriame matomas įvykusio sprogimo momentas.

„Youtube“ platformoje patalpintame vaizdo įraše matomas bendrovės pastatas, o tuoj pat po kelių sekundžių įvyksta smarkus sprogimas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pirmadienį uostamiestyje bendrovėje „Klaipėdos mediena“ per pietus nugriaudėjo du sprogimai, o po jų įsiplieskė gaisras. Vieno pastato sienos pasviro, kitą statinį sprogimai sulygino su žeme. Aštuoni darbuotojai išvežti į ligonines, penki jų – atsidūrė reanimacijoje. TV3 žinios gavo išskirtinę medžiagą, kas dėjosi gamykloje praėjus vos kelioms minutėms po sprogimų.

Kelios minutės po dviejų sprogimų bendrovėje „Klaipėdos mediena“. Saulę užstoja dūmai. Vieni darbuotojai bėgioja, kiti sutrikę vaikšto. Visur mėtosi sprogimų išmėtytos pastatų dalys, vieno statinio siena pasvirusi. Pastate gaminamos medienos drožlių plokštės.

Vaizdus fiksuojantis vyras rodo, kur jis buvo prieš pat sprogimą. Iš stovėjusios biologinių nuotekų surinkimo pastato liko tik plytų krūva: „Aš stovėjau ten, kur siena, tarp tų konteinerių. Tarp sienos ir konteinerio, prie to pasato sienos. Jei dar minutę ar kažkiek, manęs jau nebūtų. Va, kaip tik ten stovėjau, kur užversta viskas. Įsivaizduoji? Atrodo, kad bomba ant pastato būtų nukritusi.“

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vaizdai iš Klaipėdoje nugriaudėjusio sprogimo medienos įmonėje

Tačiau taip pasisekė ne visiems iš 24 dirbusiųjų. Nufilmuoti ir pirmieji sužeistieji: „Štai vaikinas, visas kruvinas.“

Ir tokių sužeistų darbuotojų 9. Juos greitosios išgabeno į dvi ligonines. Žmonės apdegė rankas, veidus. Dviejų būklė sunki – jie apdegė kvėpavimo takus – trachėjas bei plaučius.

„Šiam momentui pavojaus gyvybei nėra, tačiau mes nežinom kaip vystysis, nes panašu, kad yra stiprokai nudegę kvėpavimo takai dviejų pacientų ir nežinia kaip vystytis toliau“, – sako Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

REKLAMA

Kodėl nugriaudėjo sprogimai ir kilo gaisras, kol neaišku. Bendrovės vadovas sako, kad pats nesupranta kas įvyko.

„Negalim nieko pasakyti, nei kur buvo židinys, nei kas atsitiko. Yra sudaryta darbo grupė, kuri darys tą tyrimą. Šitam buvo medienos drožlių plokščių gamyba. Nėra jokių pasvarstymų, net įtarimų nėra. Aš kaip tik buvau savo kabinete niekas nieko nei pranešė. Ir kiek apklausėm darbuotojų, kurie tame ceche dirbo, jie neturi jokių.. Nei simptomų buvo, nieko. Tiesiog įvyko labai staigiai“, – pasakoja  „Klaipėdos mediena“ direktorius Nikolajus Ivanovas.

Ne ką daugiau gali pasakyti ir ugniagesiai, darbuojasi aštuonios autocisternos, du keltuvai, gaisrą likviduoja beveik 30 ugniagesių. Jie dirba ypač pavojingomis sąlygomis. Nuo sprogimo pasvirusi siena bet kada gali nugriūti. Neaiški ir kitų konstrukcijų būklė.

„Pastatas yra arba senų gelžbetoninių konstrukcijų, arba metalinių konstrukcijų, kurios gali būti įkaitusios ir bet kada gali įgriūti. Todėl kyla didžiulė grėsmė ir mums – ugniagesiams gelbėtojams likviduojant šį incidentą“, – teigia Klaipėdos ugniagesių vadas Marius Garbenis.

Kadangi gamykla stovi toli nuo gyvenamųjų namų bei čia dega medienos gaminiai, klaipėdiečiams pavojus apsinuodyti pavojingomis medžiagomis ar dūmais nekilo.


Rašyti komentarą...
m
matau
2021-05-04 06:29:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad musu ziniasklaida medziaga tiesiai is fsb gauna.
Atsakyti
0

I
Ir greiciausiai
2021-05-04 07:21:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is Rusijos fab, Putinas atsiunte
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų