„Tai reikštų 21 Lt papildomų pajamų per mėnesį, kas iš tikrųjų galbūt daugiau uždirbančio žmogaus požiūriu neatrodo labai įspūdingai, tačiau, manau, vis tiek būtų tam tikra parama tiems žmonės <...>, kurie uždirba būtent minimalią algą“, – sakė R. Šadžius.
Teikiamu projektu taip pat planuojama padidinti už pirmą vaiką taikomą papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (PNPD) iki 200 litų. Tokiu atveju, pasak finansų ministro, už kiekvieną vaiką būtų taikomas vienodas PNPD. Šiuo metu už pirmą vaiką (įvaikį) taikomas 100 litų PNPD, už antrą ir kiekvieną paskesnį vaiką (įvaikį) – 200 litų PNPD.
Įstatyme Seimui siūloma nustatyti, kad vertybinių popierių (įskaitant ir išvestinių priemonių) perleidimas nebūtų pripažįstamas individualia veikla, kad visam paskirstytajam pelnui (įskaitant dividendus) būtų taikomas 15 proc. tarifas, kad būtų panaikinta pajamų mokesčio lengvata palūkanoms už gyventojų įmonėms ir gyventojams suteiktas paskolas. Be to, projektu numatoma apmokestinti visas kitas palūkanas iš indėlių ir skolos vertybinių popierių nustatant tokioms pajamoms minimalų 10 tūkst. litų per mokestinį laikotarpį neapmokestinamųjų pajamų dydį, taip pat pajamas (skirtumą tarp perleidimo ar realizavimo ir pirkimo kainos) iš kitų finansinių priemonių perleidimo ar realizavimo, viršijančias 10 tūkst. litų.
„Priėmus Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas būtų sumažinta mokestinė našta mažiau uždirbantiems asmenims, taip pat asmenims, auginantiems vaikus, padidėtų gyventojų pajamų mokesčio progresyvumas, būtų sudarytos sąlygos tolygiau paskirstyti mokestinę naštą tarp darbo ir kapitalo, užkirstas kelias mokesčių planavimui bei supaprastintas mokesčio administravimas“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.
Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 106 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 15 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Seimo Biudžeto ir finansų komitete. Seimas nusprendė pataisas svarstyti skubos tvarka. Seimo posėdyje projektą numatoma svarstyti birželio 27 d.