Šiugždinienė: ribojimai švietimui lauks pačiu paskutiniu momentu

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad rugsėjį į klases grįš visi mokiniai ir apie nuotolinį ugdymą kol kas nėra galvojama. Ribojimai švietimui, pasak ministrės, lauktų pačiu paskutiniu momentu.

Plačiau apie tai ministrę laidoje „Dienos komentaras“ kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė.

Kai kurios savivaldybės raudonuoja, bent jau didieji miestai. Yra ir juodų savivaldybių. Tačiau mes ruošiamės rugsėjo 1-ąjai. Kas laukia rugsėjo 1-ąją?

Rugsėjo 1-ąją ruošiamės mokytis mokyklose, kontaktiniu būdu, laikantis visų operacijų vadovo reiklavimų – srautų reguliavimo, taip pat skatinsime, mokyklose organizuosime savanorišką testavimą, mokinius raginsime testuotis. Žinoma, mokytojus toliau raginame vakcinuotis, nors šis procesas vyksta neblogai.

Nemaža dalis mokytojų yra susivakcinavusių. Taigi rugsėjo 1-ąją mokomės kontaktiniu būdu.

Ar sugrįžta visi mokiniai? Koks bus mechanizmas?

Visi sugrįžta į mokyklą mokytis kontaktiniu būdu. Esame sutarę, kad švietimas turėtų sulaukti kažkokių apribojimų tik pačiu paskutiniu momentu. Visi grįžtame į mokyklas, sugrįžimas yra kaip ir daug nesiskiriantis, koks buvo pavasarį. Turiu galvoje, kad srautai yra reguliuojami, vyksta paviršių dezinfekavimas, vėdinamos patalpos.

Taip pat yra vykdomas savanoriškas testavimas, vaikams yra galimybė testuotis – toks bus sugrįžimas į mokyklas.

Pavasarį matėme protestus dėl vaikų testavimo. Tėvai nenori, kad vaikai testuotųsi, kaip dabar bus? Savanoriškai testuotis norėti gali tik vienas kitas. Ar bus įmanoma tuos srautus suvaldyti?

Tikimės, kad kuo toliau, tuo labiau tai taps norma. Reguliarus sveikatos patikrinimas turi tapti mūsų gyvenimo norma. Turbūt, dar ilgokai gyvensime su pandemija arba jos mutacijomis. Šiuo atveju – sudarysime visas sąlygas ir raginsime, kalbėsime su tėvais, raginsime mokinius savanoriškai testuotis.

Galvojame, kad pasitikėjimas tėvais, šeimomis, mums duos rezultatų. Tikime, kad nemažai vaikų testuotis profilaktiškai.

Nuo rugsėjo 13 d. Vyriausybė siūlo sugriežtinti Galimybių paso naudojimą. Ar mokytojai bei vyresniųjų klasių moksleiviai privalės turėti Galimybių pasą?

300 lovų kriterijus nėra taikomas ugdymo procesui, visi mokiniai grįžta į mokyklas. Mokytojas yra būtent ta profesija, kuris privalo ar vakcinuotis, ar testuotis. Tai bus taikoma ir toliau. 300 lovų kriterijus nebus taikomas mokykloms.

Mokykloms sprendimą dėl apribojimų paskutiniu momentu Vyriausybė gali priimti įvertinusi tam tikrą kriterijų komplekstą. Dėl jo šiuo metu dar nėra apsispręsta, bet tai neturėtų būti tik lovų kriterijus.

Jei testuojant aptinka vieną mokinį ar mokytoją užsikrėtusį. Kaip viskas vyks? Ar klasė turės karantinuotis?

REKLAMA

Tai spręs atsakingos insitucijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotojai, bet jei vienas vaikas užsikrečia, jis ir izoliuosis.

O kaip visa klasė?

Yra privalomas kaukių dėvėjimas mokyklose. Nuo penktos klasės visi mokiniai dėvės kaukes, tad ir paplitimas nebus toks, tikėtina, svarbus. Tai priklausys nuo konkrečios situacijos. Paprastai yra izoliuojamas vaikas, kurio testo rezultatas yra teigiamas.

Kokia tikimybė, kad bus grįžta prie nuotolinio ugdymo?

Sunku būtų pasakyti, kokia tikimybė. Tikiu, kad mes sparčiai vakcinuosimės ir sparčiai įgysime visuotinį imunitetą ir laikas, kada mums reikės išeiti į nuotolinį, neateis. Tai mano ir prašymas, ir kreipimasis į visus Lietuvos žmones – privalome tai padaryti dėl savo vaikų. Tikiu, kad tas laikas neatais ir kviečiu visus vakcinuotis, padėti mūsų vaikams, kad jie būtų mokyklose.


Rašyti komentarą...
M
Mama
2021-08-06 22:45:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodel kazin niekam neidomu, kad vaikai po 7 val. sedes su kaukem?? Cia juk vaikai! Ar vardan buvimo mokykloje galima ir sveikata aukoti???
Atsakyti
-11

M
Mama
2021-08-06 18:47:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbiamoji ministre,o tai kodel tada pasiskiepije serga?
Atsakyti
-22

M
Mokytoja
2021-08-06 20:21:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei netestuos mokytojų, eisime iš darbo. Užkrečia pasiskiepiję ir parvažiavę iš kelionių, tai jie turi mokėti už testus, skiepus, gydymą ir t. t.
Atsakyti
-17

SKAITYTI KOMENTARUS (42)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų