Šiugždinienė: brandos egzaminai vyks, galutiniai sprendimai – iki kovo 1 dienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tvirtina, kad brandos egzaminai šiemet vyks, tačiau tai labiausiai priklauso nuo epidemiologinės situacijos šalyje. Galutinius sprendimus ketinama priimti iki kovo pradžios.

„Jeigu atvejų skaičiai žemės, kaip mes planuojame, ir galėsime sugrąžinti pradinukus ir abiturientus į mokyklą, nuo to taip pat labai priklausys sprendimai dėl brandos egzaminų tam tikrų detalių.

Bet ne kartą esu minėjus, kad brandos egzaminai vyks. Mes jau priėmėme tam tikrus sprendimus dėl lietuvių ir literatūros įskaitos atsisakymo, dėl nuotolinio kai kurių egzaminų dalių vykdymo, mūsų galutiniai sprendimai turi būti priimti iki kovo 1 dienos“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo J. Šiugždinienė.

Ministerija nustatė aiškius sergamumo rodiklius, kuriuos pasiekus pradinukai ir abiturientai vėl mokysis klasėse.

„Vienas iš mūsų prioritetų – būtinybė kuo greičiau moksleiviams, o ypač pradinukams ir abiturientams, sugrįžti į mokyklas. Planuojame, kad pradinukai galėtų grįžti į mokyklas dar vasario pabaigoje po atostogų.

Tačiau tai taps realu tik tada, kai sergamumo rodiklis bus mažiau kaip 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų testų skaičius bus mažiau kaip 10 proc.“, – sakė J. Šiugždinienė.

Tuo metu abiturientai į klases galėtų grįžti tuomet, kai sergamumo rodiklis bus mažesnis nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų testų skaičius bus ne didesnis nei 5 proc.

Šiuo metu sergamumo Covid-19 rodiklis Lietuvoje siekia 443,1 atvejus 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Dabar ugdymas Lietuvoje vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus moksleivius, kuriems sunku mokytis namuose, bei pradinukus, kurių tėvai negali likti namuose, nes dirba suvaldant Covid-19 pandemiją.

Karantinas Lietuvoje tęsiasi nuo lapkričio 7 d., nuo gruodžio 16 d. pradėtos taikyti griežtos priemonės. Karantinas pratęstas iki kovo pradžios.  


Rašyti komentarą...
K
Kostas
2021-02-01 14:43:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šita ministrė dirba prieš tautą, daro viska kad žmones suluošinti emociškai ir išderinti jaunimo centrinę nervų sistemą,,
Atsakyti
-1

M
Matas
2021-02-01 14:20:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl taip pradinukus norima išvaryti kuo greičiau. Jie tikrai dar suspės pasivyti.tai ne abiturientai. Be to pradinukai ir yra didžiausi viruso nešiotojai. Jeigu juos išleis kiti vaikai per juos turės sėdėt namie iki moksl metų pabaigos
Protinga ministrė apie tai pagalvotų, bet ne šita durnė
Atsakyti
-1

G
Geidvile
2021-02-02 17:14:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet gal jus tikrai atsibuskit ,ir pagalvokit kaip mes galim laikyti egzaminus,kai mes buvome mokykloje tik 2 mėnesius!!!!Mes turime ir taip daug streso,jus tikrai ministerija norit mus nuvaryti nuo kojų, kad puse abiturientų išviso atsiakytu egzaminų!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų