Prezidentūra: prioriteto tvarka galėtų būti skiepijami ir abiturientai

Prezidentas remia Vyriausybės siekį palaipsniui grįžti prie kontaktinio ugdymo, o prioritetine tvarka galėtų būti skiepijami ir egzaminus laikantys abiturientai, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėja Jolanta Karpavičienė.

„Prezidentas labai palaiko Vyriausybės siekį palaipsniui atnaujinti kontaktinį ugdymą, įvertinant epidemiologinę situaciją. Kontaktinio ugdymo atnaujinimas turi būti susietas su saugumo mokytojams užtikrinimu, naudojant tiek testavimą, tiek vakcinavimą“, – trečiadienį po šalies vadovo susitikimo su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene sakė J. Karpavičienė.

„Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad labai svarbi mokinių grupė, kuri taip pat galėtų būti prioritetine planuojant vakcinavimą, tai yra baigiamųjų klasių mokiniai, kurie laikys valstybinius brandos egzaminus“, – teigė patarėja.

Prezidentūros paskelbtame pranešime išsakoma pozicija, kad siekiant užtikrinti pedagogų, grįžtančių mokyti į mokyklas, sveikatos saugumą, jie turi būti paskiepyti kartu su senjorais, vasario–kovo mėnesiais.

Šalies vadovo teigimu, iki tol su moksleiviais nenuotoliniu būdu dirbantys mokytojai valstybės lėšomis turi būti profilaktiškai kas savaitę testuojami.

G. Nausėda taip pat pažymi, kad tarp pirmųjų, kurie pandemijai slūgstant grįš į mokyklas, turėtų būti ne tik pradinukai ar darželinukai, kuriems sudėtingiau mokytis nuotoliniu būdu, bet ir abiturientai, kurių laukia valstybiniai brandos egzaminai.  Anot prezidento, ruošiantis valstybiniams brandos egzaminams galėtų būti skiepijami ir juos laikyti apsisprendę dvyliktokai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė po susitikimo teigė, kad ministerijos prioritetas yra, kad „kuo anksčiau pradinukai galėtų grįžti į mokyklas, taip pat abiturientai“, tačiau konkrečios datos neįvardijamos.

„Yra numatyta vakcinavimas mokytojų, kurie dirba ikimokyklinio ugdymo įstaigose, taip pat pradinėse mokyklose prioriteto tvarka, tikimės, kad greitu metu, kai tik turėsime vakcinas, ši prioritetinė grupė bus vakcinuota“, – sakė J. Šiugždinienė.

Didesnė dalis moksleivių, išskyrus pradinukus, į nuotolinį ar mišrų mokymą perėjo nuo pernai lapkričio 7-osios, įvedus antrąjį karantiną. Nuo gruodžio vidurio priėmus sugriežtinimus, pereita prie visuotinio nuotolinio mokymo, pradinukai išleisti atostogų, o nuo sausio taip pat mokosi tik nuotoliniu būdu. Nuotolinis mokymas buvo įvestas ir per pirmąjį karantiną pernai pavasarį.


Rašyti komentarą...
s
skaitantis
2021-01-27 15:39:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
pirmiausia paskaitykite ką rašo specialistai , garsūs Europos ir pasaulio virusologai , infektologai , o ne politikai , sužinokite koks vakcinos poveikis tolimesnėje ateityje , iš ko ji sukombinuota , o tada skiepykite žmones . Lietuvių k. nerasite nieko , išskyrus avinišką bliovimą,, skiepykitės'', skaitykite anglų, prancūzų k, ir galvokite.
Atsakyti
0

A
Abituriente
2021-01-27 20:12:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na nemanau kad kaikurie abiturientai noretu skiepytis tuo labiau kai ta vakcina nera normaliai išbandyta
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų