REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pavasariškais orais džiaugsimės neilgai – jau penktadienį į Lietuvą atkeliaus ciklonas Nadine, atnešiantis audringus ir darganotus orus. Išsamią savaitgalio ir kitos savaitės orų prognozę pateikia sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

Pavasariškais orais džiaugsimės neilgai – jau penktadienį į Lietuvą atkeliaus ciklonas Nadine, atnešiantis audringus ir darganotus orus. Išsamią savaitgalio ir kitos savaitės orų prognozę pateikia sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

REKLAMA

Prieš keletą dienų Skandinaviją ir Britų salyną siaubė ciklonas Margrit (dar vadintas Ingunn). Jis sukėlė tokią audrą, kurios kai kurios tokios šalys kaip Norvegija nematė jau 30 metų. Vėjo gūsiai vietomis kilo iki 120 m/s. Tūkstančiai žmonių liko be elektros, Jungtinėje Karalystėje pranešama apie žuvusiuosius.

Šio galingo ciklono šleifas (tik kur kas ramesnis) pietiniu, pietvakariniu pakraščiu pasiekė ir mus, o artimiausiomis dienomis jį keis naujas ciklonas.

„Po tik šiek tiek ramesnio, bet šalto penktadienio, jau jo pavakare naujo ciklono, vardu Nadine, sulauksim, vėl vėjai įsidūks, dar didesnės darganos užklups. Šeštadienio dieną su šiltu atmosferos frontu bus šilčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Naujai užsisukę ciklonai vėliau vis toliau į Vidurio ir Rytų Europą plėsis. Tad ir šį savaitgalį ir kitos savaitės pačioj pradžioj turėsim ir audringus ir darganotus orus“, – praneša E. Latvėnaitė.

REKLAMA

Pasak sinoptikės, kiek ramesnė, bet šaltesnė ir su nedideliu sniegu turėtų būti kitos savaitės antroji pusė. Kitas savaitgalis vėl bus vėjuotas, šiltesnis, darganotas ir su pavojingomis lijundromis.

Išsami orų prognozė savaitei

Penktadienio, vasario 2-osios, nakties pradžioje dar šlapdriba kris, vėliau po vidurnakčio silpnai pasnyguriuos, vėliau jau be kritulių, plikledis. Dienos popietę, pradedant vakariniais rajonais lis, vėliau šlapdriba su sniegu jau daug kur drėbs, matomumas krituliuose blogės. Vėjas naktį vakarų, šiaurės vakarų, dieną vakarų, pietvakarių 8 -13 m/s, nakties pradžioje pajūryje gūsiai 15-17m/s, rytoj pavakare vėl gūsiai 15-18 m/s, pajūryje 19-21m/s. Naktį minus 1-5°C, pajūryje 0 plius 2°C, dieną 0 plius 3°C.

REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienio, vasario 3-osios, naktį gausokikrituliai - lietus su šlapdriba, šiaurės rytuose, rytuose daugiausia sniegas kris, paryčiais jau visur daugiausia lietus, dieną tik truputį palis, daugiausia dienos pradžioje. Vėjas vakarų, pietvakarių 8-13 m/s, gūsiai 15-20m/s, pajūryje gūsiai 21-24 m/s. Nakties pradžioje minus 3 plius 2°C, šalčiausia rytuose, šiaurės rytuose, vėliau atšils iki plius 3-5°C, dieną plius 5-8°C.

Sekmadienio, vasario 4-osios, naktį be ženklesnių kritulių, šiaurės rytuose plikledis, dieną vėlgausoki krituliai-lietus su šlapdriba maišysis, vakare jau daugiausia snyguriuos. Vėjas vakarų 8-13 m/s, gūsiai 15-18m/s, pajūryje gūsiai iki 20 m/s. Naktį minus 2 plius 3°C, šalčiausia šiaurės rytiniuose rajonuose, dieną plius 1-5°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį, vasario 5 d., pasnigs, gausiau naktį, pustys. Naktį plikledis. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų 8-13 m/s gūsiai 15-20 m/s. Naktį 0 minus 3°C, šilčiausia pajūryje iki plius 1-2°C, dieną minus 1 plius 2°C.

Antradienio,vasario 6-osios, naktį snigs, plikledis, dieną vakariniuose ir pietiniuose rajonuose šlapdriba, lietus, lijundra, šiauriniuose ir rytiniuose rajonuose daugiausia snigs. Vėjas pietvakarių 7-12 m/s, naktį gūsiai 15-17 m/s, pustys, dieną pajūryje gūsiai 15 m/s. Naktį minus 1-5°C, dieną vakaruose ir pietuose plius 1-5°C, šiaurėje ir rytuose 0 minus 2°C.

Trečiadienį, vasario 7 d., pasnigs, plikledis. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų 6-11 m/s. Naktį minus 3-8°C, šiaurės rytuose iki minus 10°C, pajūryje apie 0°C, dieną minus 1-4°C, pajūryje apie plius 1°C.

REKLAMA

Ketvirtadienį, vasario 8 d., pasnyguriuos. Vėjas nepastovus 4-8m/s. Naktį minus 5-10°C, šiaurės rytuose iki minus 11-13°C, dieną minus 1-5°C.

Penktadienį, vasario 9 d., naktį be kritulių, dieną gali pasnigti pietiniuose, pietrytiniuose rajonuose. Vėjas nepastovus 5-10 m/s. Naktį minus 8-13°C, vakariniam, pietvakariniam pakraštuke minus 4-7°C, dieną 0 minus 3°C.

Pagal dabartinius duomenisdar kitas savaitgalis bus darganotas ir permainingas-šeštadienio naktį bus šaltoka ir snigs, dieną šiauriniuose rajonuose snigs, pietiniuose rajonuose šlapdriba, lietus, lijundra lėtai kelsis iki šiaurinių rajonų. Sekmadienį jau lietus vyraus. Vėl pūs stiprūs vėjai.

REKLAMA

Ar greitai sulauksime pavasario? Tai pasako keli ženklai

„Orai ir klimatas Lietuvoje“ praneša, kad diena pailgėjusi jau 1,5 valandos. Vis labiau šviesėjančios dienos byloja, kad pavasaris ne už kalnų.

„Orai ir klimatas Lietuvoje“ primena, kad trumpiausios dienos metuose būna apie gruodžio 21-ąją, per žiemos saulėgrįžą. Po to dienos ima ilgėti.

„Per Tris Karalius, sakoma, diena jau būna pailgėjusi per gaidžio žingsnį – nedaug, bet tą nedidelį pailgėjimą jau galima pajausti (ypatingai vakare)“, – teigiama puslapio įraše.

Dabar tai juntama kur kas geriau – lyginant sausio 31-ąją ir gruodžio 21-ąją, dienos yra netgi 1 val. 30 min. ilgesnės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dar šviesiau būtų visus metus pasilikus prie vasaros laiko (rytai būtų tamsūs, tačiau vakarai malonesni). Dar mėnuo ir dienos bus net ~3,5 val. ilgesnės nei gruodžio 21-ąją“, – rašo „Orai ir klimatas Lietuvoje“ administratoriai.

Ilgėjančios dienos reiškia, kad esame dar vienu žingsniu arčiau pavasario. Dienoms ilgėjant, Saulė kyla virš horizonto, o tai lemia, kada į mūsų regioną ateina pavasaris. Vis intensyviau Saulės spinduliai ima šildyti nuo kovo.

„Daugelis pamiršta, kad žiemos pas mus būna nulemtos to, kad gyvename šiaurėje + pavasario atėjimą lemia Saulės pakilo aukštis virš horizonto. Jeigu ji pakyla labai nedaug, tuomet beveik nešildo. Pavasario lygiadienio Saulė šiuo metu dar tik Pietų Europos pietinėje dalyje, todėl pirmiausiai pavasaris prasideda ten“, – paaiškina „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

120 m/s vėjas? Tai juk 432 km/h. Jūs rimtai? Ar bent suvokiat, ką rašot? Ar jūsų mąstymo organas jau atrofavęsis negrįžtamai :( ? Toks vėjas net ir asfaltą nuo kelio nupūstų, o namų langai kartu su sienom paskraidytų, ne tik čerpės :)
"Naujai užsisukę ciklonai vėliau vis toliau į Vidurio ir Rytų Europą plėsis."
ŽODŽIŲ TVARKA SAKINYJE!!!!
Naujai užsisukę ciklonai vėliau PLĖSIS vis toliau į Vidurio ir Rytų Europą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų