REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasario mėnuo neprimins nei gražios žiemos, nei pavasario – Lietuvą nuo Skandinavijos pasieks net trys ciklonai, lemsiantys audringus orus, praneša sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

Vasario mėnuo neprimins nei gražios žiemos, nei pavasario – Lietuvą nuo Skandinavijos pasieks net trys ciklonai, lemsiantys audringus orus, praneša sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

REKLAMA

Šiuo metu virš Lietuvos sukasi nedidelis ciklonas, vardu Loki. Dėl jo trečiadienis miglotas, kai kur iškrito (arba vakarop iškris) lietaus. Tačiau nuo ketvirtadienio, pasak E. Latvėnaitės, „orų kanceliarijoje“ prasidės rimtesni dalykai“.

„Šiaurėje užsisukęs galingas ciklonas, vardu Margrit stiprės, keliaus šiaurės vakariniu Norvegijos pakraščiu, vėliau virš šiaurinės Skandinavijos dar vienas ciklonas užsisuks. Visa Skandinavija ir  Baltijos regionas atsidurs audringoje ir darganotoje šios sistemos pietinėje, pietvakarinėje dalyje“, – socialiname tinkle „Facebook“ rašo sinoptikė.

Dėl šių ciklonų įtakos su trumpomis pertraukomis pūs stiproki ar stiprūs vakarinių krypčių vėjai, maišysis lietus su šlapdriba, o rytiniuose Lietuvos rajonuose dažnai vyraus šlapdriba ir sniegas.

REKLAMA
REKLAMA

„Labiau atšals ir sniegelis vyraus kitos savaitės pradžioje. Bet panašu, kad trumpam. Sausis atsisveikins gana draugiškai, o vasaris su piktom išdaigom prasidės“, – praneša E. Latvėnaitė.

REKLAMA

E. Latvėnaitės orų prognozė savaitei

Ketvirtadienio, vasario 1-osios, naktį silpni krituliai-rytiniuose rajonuose silpnai pasnyguriuos, vakariniuose -silpna šlapdriba su lietumi maišysis, rytą ir dieną gausoki krituliai-šlapdriba, sniegas iš vakarų keliaus per Lietuvą, popietę silpnesnė šlapdriba, rytuose nedidelis sniegelis kris. Vėjas naktį vakarų, dieną vakarų, šiaurės vakarų 8-13 m/s, gūsiai 15-18 m/s, dieną pajūryje 19-23 m/s. Naktį minus 1-3°C, vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose 0 plius 2°C, dieną plius 2-4°C.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienio, vasario 2-osios, nakties pradžioje dar nedideli krituliai, daugiausia pasnigs pietiniuose ir rytiniuose rajonuose, vėliau jau be kritulių, plikledis, o dienos popietę, pradedant vakariniais rajonais vėl krituliai, lietus su šlapdriba maišysis, rytiniuose rajonuose šlapdriba su sniegu kris. Vėjas naktį vakarų, šiaurės vakarų, dieną vakarų 8 -13 m/s, nakties pradžioje gūsiai 15-18 m/s. Naktį minus 1-4°C, pajūryje iki plius 1- 3°C, dieną 0 plius 3°C.

Šeštadienio, vasario 3-osios, naktį gausoki krituliai(lietus su šlapdriba, šiaurės rytuose, rytuose daugiausia sniegas kris), dieną jau tik truputį palis, daugiausia dienos pradžioje. Vėjas vakarų, pietvakarių 8-13 m/s, gūsiai 15-18 m/s. Nakties pradžioje minus 3 plius 2°C, šalčiausia rytuose, šiaurės rytuose, vėliau atšils iki plius 5°C, dieną plius 5-8°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienio, vasario 4-osios, naktį nedideli krituliai, dieną jau gausoki-lietus su sniegu maišysis, rytuose šlapdriba ir sniegas kris. Vėjas vakarų 7-12 m/s, dieną gūsiai 15-18 m/s. Naktį 0 plius 3°C šalčiausia šiauriniuose ir šiaurės rytiniuose rajonuose, dieną plius 2-5°C.

Pirmadienį, vasario 5 d., truputį pasnyguriuos. Plikledis. Vėjas vakarų, pietvakarių 8-13 m/s gūsiai 15-18 m/s, vietom pustys. Naktį minus 2-7°C, pajūryje apie 0 minus 1°C, dieną 0 minus 5°C.

Antradienį,vasario 6 d., truputį pasnigs, daugiausia naktį. Plikledis. Vėjas šiaurės vakarų 7-12 m/s, gūsiai 15-17 m/s, pustys. Naktį minus 1-5°C, dieną apie 0°C, rytuose, šiaurės rytuose iki minus 2°C.

REKLAMA

Trečiadienio, vasario 7-osios, naktį pasnigs, plikledis, dieną sniegą keis šlapdriba, vakariniuose rajonuose gali dulksnoti. Lijundros galim sulaukti. Vėjas naktį vakarų 5-10 m/s, dieną pietų, pietryčių 7-12 m/s. Naktį minus 2-7°C, pajūryje apie 0°C, dieną minus 1-3°C, vakariniuose rajonuose 0 plius 3°C.

Ar greitai sulauksime pavasario? Tai pasako keli ženklai

„Orai ir klimatas Lietuvoje“ praneša, kad diena pailgėjusi jau 1,5 valandos. Vis labiau šviesėjančios dienos byloja, kad pavasaris ne už kalnų.

„Orai ir klimatas Lietuvoje“ primena, kad trumpiausios dienos metuose būna apie gruodžio 21-ąją, per žiemos saulėgrįžą. Po to dienos ima ilgėti.

REKLAMA

„Per Tris Karalius, sakoma, diena jau būna pailgėjusi per gaidžio žingsnį – nedaug, bet tą nedidelį pailgėjimą jau galima pajausti (ypatingai vakare)“, – teigiama puslapio įraše.

Dabar tai juntama kur kas geriau – lyginant sausio 31-ąją ir gruodžio 21-ąją, dienos yra netgi 1 val. 30 min. ilgesnės.

„Dar šviesiau būtų visus metus pasilikus prie vasaros laiko (rytai būtų tamsūs, tačiau vakarai malonesni). Dar mėnuo ir dienos bus net ~3,5 val. ilgesnės nei gruodžio 21-ąją“, – rašo „Orai ir klimatas Lietuvoje“ administratoriai.

Ilgėjančios dienos reiškia, kad esame dar vienu žingsniu arčiau pavasario. Dienoms ilgėjant, Saulė kyla virš horizonto, o tai lemia, kada į mūsų regioną ateina pavasaris. Vis intensyviau Saulės spinduliai ima šildyti nuo kovo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Daugelis pamiršta, kad žiemos pas mus būna nulemtos to, kad gyvename šiaurėje + pavasario atėjimą lemia Saulės pakilo aukštis virš horizonto. Jeigu ji pakyla labai nedaug, tuomet beveik nešildo. Pavasario lygiadienio Saulė šiuo metu dar tik Pietų Europos pietinėje dalyje, todėl pirmiausiai pavasaris prasideda ten“, – paaiškina „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų