• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje Europą pasieks karščio banga, praneša orų tinklalapis „Severe Weather Europe“. Preliminariais duomenimis, aukščiausia temperatūra bus pietvakarių ir centrinėje Europoje bei Balkanų pusiasalyje, kur vietomis sieks iki +30 laipsnių. Šios karščio bangos uodegėlė su kur kas žemesne, bet vis tiek balandžio pradžiai neįprasta šiluma pasieks ir Lietuvą.

Savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje Europą pasieks karščio banga, praneša orų tinklalapis „Severe Weather Europe“. Preliminariais duomenimis, aukščiausia temperatūra bus pietvakarių ir centrinėje Europoje bei Balkanų pusiasalyje, kur vietomis sieks iki +30 laipsnių. Šios karščio bangos uodegėlė su kur kas žemesne, bet vis tiek balandžio pradžiai neįprasta šiluma pasieks ir Lietuvą.

REKLAMA

Orų stebėjimo modelių duomenys rodo, kad šį savaitgalį ir kitos savaitės pradžioje virš Europos išsivystys dar vienas karščio kupolas, kuriame suksi neįprastai šiltas oras.

„Aukščiausia temperatūra vietomis sieks iki +30 laipsnių pietvakarių ir centrinėje Europoje bei Balkanų pusiasalyje“, – rašo „Severe Weather Europe“.

Kitos savaitės pradžioje – vasariška šiluma

Lietuvoje orai ims keistis nuo penktadienio. Tiesa, mūsų šalį pasieks ne 30 laipsnių, bet vis tiek pakankamai aukšta temperatūra. 

REKLAMA
REKLAMA

„Nuo penktadienio vis arčiau Baltijos ir Lietuvos ciklonai keliaus, tiesa jau silpnesni, lietaus atneš, bus vis šilčiau. Nuo sekmadienio dar šiltesnio oro srautai iš pietų plūstels, vėjai nurims, lietaus bus labai nedaug“, – skelbia sinoptikė Elvyra Latvėnaitė.

REKLAMA

Kitą savaitę šiluma laikysis, nors antroje jos pusėje gali ir vėl atvėsti.

„Kitos savaitės pradžioje  turėtų būti vasariškai šilta, tad dienomis gali trumpas lietutis su perkūnija nušniokšti, labiausia tikėtina šiauriniuose ir šiaurės rytiniuose rajonuose.

Antroje savaitės pusėje vėl turėtų atvėsti, lietaus bus nedaug. Tad nuo savaitgalio ir atostogoms ir darbams darže viena kita dienelė tikrai tiks...“ – teigia sinoptikė.

REKLAMA
REKLAMA

Orų prognozė savaitei

Ketvirtadienį, balandžio 4 d., dieną be ženklesnių kritulių. Vėjas dieną vyraus rytų, pietryčių 5-10 m/s. Temperatūra dieną plius 4–9 laipsnių, vėsiausia šiaurės rytuose.

Penktadienio, balandžio 5-osios, naktį nedideli krituliai, rytą ir dieną jagausiau palis. Vėjas naktį pietų, pietryčių, rytą vakariniuose rajonuose pietvakarių 6–11 m/s, dieną vakarų, pietvakarių 7–12 m/s, gūsiai iki 14 m/s. Naktį plius 1–4 laipsniai, pietiniuose, pietvakariniuose rajonuose plis 5–6 laipsniai, dieną plius 8–13 laipsniai, vėsiausia šiaurės rytiniuose rajonuose ir pajūryje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienio, balandžio 6-osios, naktį gausokai lis, dieną protarpiais lietus. Vėjas naktį pietų, rytą ir dieną pietvakarių, vakarų 7–12 m/s, gūsiai sieks 15 m/s, pajūryje gūsiai – 17 m/s. Naktį plius 3–6 laipsniai, dieną 13–18 laipsniai, šiaurės vakaruose 10–14 laipsniai, pajūryje 7–9 laipsniai šilumos.

Sekmadienį, balandžio 7 d., jau be lietaus, naktį rūkai gali tvyroti, daugiausia vakariniuose rajonuose. Vėjas naktį nepastovus 4–8 m/s, dieną pietinių krypčių 6–11 m/s. Naktį 4–8 laipsniai, dieną 15–20 laipsniai, pajūryje 8–13 laipsniai.

REKLAMA

Pirmadienio, balandžio 8-osios, naktį be lietaus, vėl gali rūkai driektis, dieną turėtų su perkūnija palyti, daugiausia šiauriniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose. Vėjas nepastovus 4–8 m/s, pajūryje dieną šiaurės vakarų 6–11 m/s. Naktį 6–11 laipsniai, dieną 17–22 laipsniai, pajūryje 10–13 laipsniai.

Antradienio, balandžio 9-os,ios naktį gali trumpai su perkūnija palyti, daugiausia šiauriniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose, rytą ir diena be lietaus. Vėjas nepastovus 4–8 m/s. Naktį 8–12 laipsniai, dieną 18–23 laipsniai, pajūryje 11–16 laipsniai šilumos.

REKLAMA

Trečiadienį, balandžio 10 d., be ženklesnio lietaus, tik vakare gali trumpai, su perkūnija nulyti. Vėjas pietinių krypčių 6–11 m/s. Naktį 10–14 laipsniai, dieną 19–24 laipsniai, vakariniuose rajonuose 13–18 laipsniai.

Ketvirtadienį, balandžio 11 d., be ženklesnio lietaus. Vėjas vakarų, pietvakarių naktį 5–10 m/s, dieną 7–12 m/s, gūsiai 14 m/s. Naktį 4–9 laipsniai, dieną 10–13 laipsniai, pajūryje 7–9 laipsniai.

Ekspertas perspėja – klimato kaita viską keičia neįtikėtinai: „Sniego danga išvis nebesiformuos“

Lietuvą užklupus staigiai orų permainai, kuomet įvyko didesnis nei 20 laipsnių temperatūros pokytis, daugelis marškinėlius trumpomis rankovėmis vėl iškeitė į striukes. Dėl kokių priežasčių taip greitai keičiasi termometro stulpeliai bei kokių anomalijų galime tikėtis ateityje dalinasi klimatologas Egidijus Rimkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekspertas paaiškina, kad staigi orų kaita yra susijusi su atmosferos cirkuliacija ir oro masių judėjimais. Ir nors tokie reiškiniai mūsų šalyje nėra dažni, kartais jie vis dėlto pasitaiko.

„Tai nėra ekstremalus atvejis. Aišku, tai labiau būdinga šaltajam metų laikotarpiui. O dažniausiai pasitaiko itin šaltų orų staigus atodrėkis ir temperatūra labai staigiai paauga“, – pasakoja E. Rimkus.

Tačiau, nors šiais metais sniegas didžiojoje Lietuvos dalyje ištirpo sausio mėnesio pabaigoje, o dar šią savaitę galėjome mėgautis ir vasarą primenančia gaiva, anot klimatologo, šie metai nebuvo išskirtiniai.

REKLAMA

„Šie metai nebuvo labai išskirtiniai. Galbūt tik tuo, kad jau gruodžio pradžioje turėjome sniego, kas pakankamai retai pasitaiko paskutiniais dešimtmečiais. O tai, kad sniegas ištirpsta vasario mėnesį – yra klimato kaitos požymis ir to mes galime dar labiau tikėtis ateityje“, – dalinasi ekspertas.

Pašnekovas sako, jog pakankamai realu, kad taip pat turėsime vis daugiau žiemų, kuomet neturėsime gausaus sniego.

„Tokie pokyčiai vis stiprės ir mes turėsim vis daugiau ir daugiau žiemų, kada sniego danga išvis nebesiformuos. Kaip kad buvo 2019-2020 metų žiemą“, – tvirtina klimatologas.

Buvo ir anksčiau tokiu laiku virš dvidešimt. Ir balandžio viduryje sniego.. ,nereikia čia jau rašyt grius.užgrius niekas čia negrius .ne bent patys pargrius ...
Puikiai pamenu1978metais balandžio 23d buvo karšta važiavom į jubiliejų be rankovių suknelem.
O1986,buvo priesdiplomine praktika ir ruošiausi egzaminui su maudymosi kostiumėliu skaitydama konspektas tai buvo balandžio 26diena,
uzgrius karscio banga. juokinga skaityti kaip pucia duda . tendencija kiekvienais metais tapati. metu naujiena
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų