Sinkevičiaus portfelio EK svarba – jo paties rankose, sako Grybauskaitė

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Virginijui Sinkevičiui siūlomo aplinkosaugos eurokomisaro posto svarba priklausys nuo jo paties iniciatyvumo.

Jos nuomone, V. Sinkevičius yra „pakankamai gabus, kad galėtų įsigilinti į būsimo posto darbus“ ir gerai pasirodyti ketvirtadienio klausymuose Europos Parlamente.

„Tikrai ne postas puošia žmogų – viskas priklausys nuo paties kandidato, nuo komisaro, kiek jis sugebės pasirodyti ir padaryti tame poste“, – trečiadienį transliuotame interviu Lietuvos radijui teigė D. Grybauskaitė.

Pati D. Grybauskaitė yra dirbusi už finansinį programavimą ir biudžetą atsakinga eurokomisare 2004–2009 metais. Ji tikino, kad tuomet šis postas „nebuvo madingas“, tačiau jai pavyko pelnyti metų eurokomisaro titulą.

„Gamtosauginiai klausimai šiuo metu yra taip vadinamoje politinėje madoje, jie tampa labai aktualūs, tad galimybės su šiuo portfeliu padaryti labai daug tikrai yra. Ar mūsų kandidatas gebės tai padaryti – laikas parodys“, – pridūrė ji.

Išrinktoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen rugsėjį paskelbė, kad V. Sinkevičiui siūlomas už aplinkos apsaugą ir vandenynus atsakingo eurokomisaro portfelis.

Derybų metu premjeras Saulius Skvernelis buvo sakęs, kad Lietuva Europos Komisijoje norėtų portfelio, susijusio su energetika, ekonomika arba išorės sienų apsauga.

Klimato kaitos darbotvarkę Europos Komisijoje patikėta formuoti įtakingam olandų politikui Fransui Timmermansui – būtent jo žodis daug lems, kiek atsakomybės gaus V. Sinkevičius. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų