Šimonytė sureagavo į tragediją Šiauliuose: kartais esame labai nuožmūs žmonėms, padariusiems klaidą

Premjerė Ingrida Šimonytė sureagavo į tragediją Šiauliuose, kai nusižudė jauna medikė. Vyriausybės vadovė tikino, kad Lietuvoje vis dar veši kultūra, kai yra polinkis nuožmiai kritikuoti, barti, o kartais net ir nuožmiai bausti už klaidas. Jos teigimu, reikia imtis papildomų priemonių, kadangi dabartinės kovai su mobingu skirtos iniciatyvos yra kiek išsivadėjusios.

„Man atrodo, tai tokia kultūrinė problema, kadangi mūsų visuomenėje turbūt yra labai dažnai, tą matome ne tik gydymo įstaigose, manau, daugelyje kolektyvų matome tokį galbūt vyraujantį polinkį barti, kritikuoti, labai nuožmiai kartais bausti už klaidas, kurios yra padarytos“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė premjerė.

Pasak I. Šimonytės, Lietuvoje vis dar stokojama kultūros darbuotoją pagirti, palaikyti, pasiūlyti pagalba. I. Šimonytės nuomone, tokia tendencija keičiasi, tačiau nepakankamai greitai. Jos teigimu, akivaizdu, kad reikia ir specialių priemonių.

„Tos specialios priemonės, tarsi ir buvo sukurtos, bet jos kažkiek, matyt, išsivadėjo, todėl, kad nebuvo jaučiama, kad jos yra palaikomos. Ta pati anoiminė linija, per kurią buvo galima pranešti. Iš pradžių buvo gana aktyvi, kiek žinau, nes tai buvo po ankstesnio to labai skaudaus įvykio Respublikinėje ligoninėje Lazdynuose“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovės tvirtinimu, akivaizdu, kad medikų kolektyvuose, kurie šiuo metu yra itin stipriai pervargę ir turi labai didelius darbo krūvius, įtampos yra daug, o psichologinis krūvis – didelis.

Jos teigimu, Sveikatos apsaugos ministerija turi paruošusi psichologinės pagalbos priemones, tačiau, anot I. Šimonytės, tai daug platesnis klausimas. Premjerės teigimu, iniciatyvos šioje srityje imasi ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Bet čia mums reikia tiesiog daugiau savo gyvenime kiekvienam apsižiūrėti aplinkui, ar mes tikrai nesame per daug kritiški, per daug reiklūs ir kartais labai nuožmūs žmonėms, kurie padaro klaidų arba turi kitą nuomonę, nei mes patys“, – teigė I. Šimonytė.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad po Lietuvą sukrėtusios Šiaulių medikės savižudybės – veiksmai Seime. Parlamente kelią skinasi pataisos, kuriomis į Darbo kodeksą būtų įtraukta mobingo sąvoka, o darbdaviai būtų įpareigoti užkirsti kelią tokiems veiksmams. Trečiadienį šioms pataisoms pritarė Žmogaus teisių komitetas.

Darbo kodekso pataisas teikia opozicinė socialdemokratų frakcija. Pagal projektą, mobingo sąvoka būtų apibrėžta kaip pasikartojančio užgaulaus, žeminančio elgesio prieš darbuotoją sąvoka.

Projektas Seime svarstomas po to, kad Lietuvą apskriejo žinia, praėjusios savaitės pabaigoje nusižudė jauna Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusi gydytoja anesteziologė.

Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, per 30 metų turinti gydytoja anesteziologė (vardas ir pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) nusižudė penktadienį, o ketvirtadienį buvo atleista iš darbo. Medikė dirbo Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir Kauno klinikose.

Pasak tv3.lt šaltinių, medikė galimai patyrė mobingą, tačiau ji buvo ne vienintelė – pasakojama, kad psichologinį spaudimą patirti galėjo ir kiti įstaigos darbuotojai.

Iniciatyvos ėmėsi ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Ji skelbia skelbia planą, kaip sustabdyti šią problemą. Pasak ministrės Monikos Navickienės, vien tik įstatymų keitimu ir reguliavimu ši problema neišsispręs, todėl reikia pradėti ir pokyčius organizacijų viduje.


Rašyti komentarą...
R
Rita
2021-05-13 11:20:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokia staigi reakcija-net savaitės prireikė premjerei prabilti, o ir pamokslas tikrai ne įkvepiantis, beviltiškas.
Atsakyti
-4

O
O galėjo
2021-05-13 11:31:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu Ritai, valdžios atstovai, įskaitant ir Prezidentą, atsitvėrė tylos siena. Galėjo nors užuojautą tėvams pareikšti.
Atsakyti
-2

D
Daiva
2021-05-13 12:45:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nereikia stebėtis,žuvis genda nuo galvos.Kur rasi daugiau patyčių ir žmonių žeminimo negu seime.Ant ko užsidėdama ,tas ramiai ne gyvens.Vienas pavyzdys Gražulis,silpnesnių nervų žmogus neišgyventu.O kiek tokių...
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų